22 квітня о 14:00 в креативному просторі Молодіжного центру Волині (м. Луцьк, вул. Градний узвіз, 5) відбудеться прес-конференція на тему: «Зафіксовані порушення та підсумки дня повторного голосування від ОПОРИ на Волині».

Під час прес-конференції розкажуть про результати спостереження за перебігом повторного голосування з виборів Президента України на виборчих дільницях області та проінформують про результати паралельного підрахунку голосів від ОПОРИ. Окрім того, йтиметься про порушення, зафіксовані спостерігачами, явку виборців на кожному із волинських округів та регіоні загалом.

Спікером під час прес-конференції виступить координаторка громадського спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами на Волині Катерина Шарпата.

До участі запрошуємо представників засобів масової інформації, громадських і політичних організацій, інших зацікавлених осіб.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата,
координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Волинській області
(098) 278 82 90, volyn@opora.org.ua
 
Василина Боруцька,
комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області