У п'ятницю, 29 березня, об 11.00 Громадянська мережа ОПОРА у Запорізькій області запрошує журналістів і представників громадськості підсумувати питання організації  виборчого процесу, зафіксованих порушень та готовності до дня голосування. Прес-конференція відбудеться у приміщенні коворкінгу «Спільно HUB» (пр. Соборний, 142, Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека, 4-й поверх).

Під час  зустрічі учасники заходу розкажуть про особливості процесу формування дільничних виборчих комісій в усіх дев'яти ОВК Запорізької області. Хто з кандидатів у Президенти України є лідером за кількістю членів у цих комісіях. На підставі чого були відхилені подання до складу ДВК та які результати судових рішення щодо двох відхилень подань. Крім того підсумують зафіксовані правоохоронними органами порушення у передвиборчому процесі за 2 дні до виборів. Також експерти зауважать на особливостях прихованої політичної реклами у місцевих медіа та прояви чорного піару в друкованих ЗМІ. Окремо торкнуться теми скільки громадян України скористалися процедурою тимчасової зміни місця голосування без зміни виборчої адреси у Запорізькій області.

Спікери:

  • Регіональний координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА;
  • Координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Запорізькій області;
  • Громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Запорізькій області ;
  • Начальник відділу адміністрування державного реєстру виборців Запорізької обласної державної адміністрації Сергій Масюков;
  • Представник Національної поліції в Запорізькій області.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.