У середу, 13 березня, об 11:00 год у приміщенні Інформаційно-освітнього простору «Infohub» (м. Рівне., вул. Словацького, За) відбудеться прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА «Тенденції виборчої кампанії на Рівненщині».

Під час заходу учасники розкажуть про перебіг виборчої кампанії у Рівненській області, про активність кандидатів на посаду Президента України, про утворення дільничних виборчих комісій, про порушення, зафіксовані спостерігачами ОПОРИ, а також стан розгляду справ. Запрошені експерти проінформують про забезпечення пожежної безпеки на дільницях та назвуть алгоритм дій у разі надзвичайних ситуацій. Також представники ОПОРИ презентують дослідження про залучення субвенцій впродовж 2018 року – ким і на що спрямовувались кошти в регіоні.

Спікери:

  • координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Рівненській області Михайло Балик;
  • громадська омбудсменка із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА в Рівненській області Марія Цип’ящук;
  • представники Головного управління ДСНС України в Рівненській області.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Михайло Балик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Рівненській області
тел.: 093 833 8345