Як проходить виборча кампанія в Україні? Які ризики зловживання адміністративними ресурсами? Про це розкажуть представники Громадянської мережі ОПОРА під час прес-конференції «За місяць до дня голосування: тенденції виборчої кампанії в оцінках незалежного громадського спостереження» 5 березня.

Під час заходу представники ОПОРИ розкажуть про зафіксовані порушення виборчого законодавства, активність кандидатів на пост Президента України в регіонах,  особливості початку роботи окружних виборчих комісій. Спостерігачі також презентують огляд основних ризиків зловживання адміністративними ресурсами на цих виборах.

У заході візьмуть участь:

  • Ольга Айвазовська, голова правління Громадянської мережі ОПОРА;
  • Олександр Клюжев, аналітик Громадянської мережі ОПОРА;
  • Олександр Неберикут, аналітик Громадянської мережі ОПОРА.

Представники організації також нададуть оцінку роз’ясненню ЦВК щодо підкупу та залучення виборців до передвиборної агітації.  

Прес-конференція відбудеться 5 березня (вівторок) об 11:30 в інформаційному агентстві УНІАН (вул. Хрещатик, 4). Вхід за редакційними посвідченнями.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За додатковою інформацією звертайтеся:
тел.: 044 591 44 44