У середу, 27 лютого, об 11:00 у приміщенні БібліоХабу Хмельницької міської централізованої бібліотеки (м. Хмельницький, вул. Подільська, 78) відбудеться прес-конференція «Виборча кампанія на Хмельниччині: основні тенденції та порушення».

Під час заходу йтиметься про політичну активність в області упродовж січня та лютого, основні тенденції двох місяців виборчої кампанії та порушення, які фіксували спостерігачі ОПОРИ. Крім того, буде представлено громадського омбудсмена із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Хмельницькій області.

Координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик розповість про результати довготермінового спостереження, зокрема форми ведення агітації та утворення окружних виборчих комісій.

До участі запрошуються журналісти, представники громадських організацій, політичних партій та інші зацікавлені особи.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Андрій Попик, координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Хмельницькій області
тел.: 097 935 13 90
 
Оксана Банкова, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Хмельницькій області
тел.: 097 807 32 93