У четвер, 27 лютого, об 11:00, у приміщенні Кризового медіа-центру в Миколаєві (проспект Центральний, 68) відбудеться прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА «Перебіг виборчого процесу на Миколаївщині».

Під час прес-конференції спікери розкажуть про активність кандидатів та їх місцевих команд у межах Миколаївської області, охарактеризують зафіксовані виборчі порушення, початок роботи окружних виборчих комісій та взаємодію з Національною поліцією щодо забезпечення законності виборчого процесу.

Окрім цього, на заході буде представлений громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА, який розповість про специфіку своєї роботи. Основною метою діяльності громадського омбудсмена є захист активного та пасивного виборчих прав, попередження порушень права на вільні й справедливі вибори в Україні за допомогою всіх законних інструментів та моніторинг забезпечення невідворотності покарання за порушення виборчих прав.

Спікери:

  • Дмитро Баштовий – координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області;
  • Ігор Скалько – громадський омбудсмен із захисту виборчих прав ОПОРИ в Миколаївській області.

До участі запрошуються журналісти, представники громадських і політичних організацій та інші зацікавлені особи.

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямовано на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Із жовтня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за виборами Президента. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 204 спостерігачі по всій країні. А 31 березня 2019 року та в разі проведення другого туру до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, набагато швидших за офіційні та точніших за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

За коментарями звертайтеся:
Дмитро Баштовий,
координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Миколаївській області
тел.: +3806341713390
e-mail: slikdima@gmail.com