У понеділок, 22 липня о 14:00 Громадянська мережа ОПОРА проведе пресконференцію присвячену дню голосування на позачергових виборах народних депутатів України в Запорізькій області. Захід відбудеться на майданчику регіональної дирекції Національної суспільної телерадіокомпанії України (вул. Матросова, 24-а).

Представники ОПОРИ розкажуть журналістам та представникам громадськості про те, чи своєчасно розпочали роботу дільниці, наскільки компетентними були дії членів ДВК, як проходило голосування у всіх дев'яти одномандатних виборчих округах області, основні порушення та реагування на них правоохоронних органів. Також будуть озвучені результати паралельного підрахунку голосів, який проводила ОПОРА.

Запрошені спікерки та спікери:

  • Таїсія Мельниченко — координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Запорізькій області
  • Максим Бабак — громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА  у Запорізькій області
  • Андрій Токарський — регіональний координатор спостереження Громадянської мережі ОПОРА
  • Представник головного управління Національної поліції в Запорізькій області
За коментарями звертайтеся:
Таїсія Мельниченко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Запорізькій області
тел.: 067 726 23 83

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.