У четвер, 27 червня об 11:00 Громадянська мережа ОПОРА у Запорізькій області обговорить особливості виборчого процесу в регіоні під час позачергових виборів до Верховної Ради. Пресконференція відбудеться у приміщенні регіональної дирекції Національної суспільної телерадіокомпанії України (вул. Матросова, 24-а).

Представники ОПОРИ та запрошені експерти висвітлять проблеми, що виникли у процесі формування окружних виборчих комісій, назвуть найбільш поширені форми агітації в області, маркери чорного піару застосовані щодо зареєстрованих кандидатів та ознаки порушень виявлені у червні. Також під час заходу мова піде про відкритість виборчого процесу для людей з інвалідністю.

Спікери:

  • Таїсія Мельниченко - координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Запорізькій області
  • Максим Бабак - громадський омбудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА  у Запорізькій області
  • Валентина Кононенко - голова «Запорізького обласного конгресу інвалідів» та представниця Національної асамблеї інвалідів України в Запорізькій області
  • Зінаїда Бойко - керівниця апарату Запорізької обласної державної адміністрації
  • Сергій Масюков - начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату Запорізької обласної державної адміністрації
  • Представник головного управління Національної поліції в Запорізькій області

До участі запрошуються журналісти, представники громадських і політичних організацій та інші зацікавлені особи.

За коментарями звертайтеся:
Таїсія Мельниченко, координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами в Запорізькій області
тел.: 067 726 23 83
e-mail: taya.zp@gmail.com

Довідково: Спостереження ОПОРИ спрямоване на незаангажовану оцінку процесу підготовки та проведення виборів, сприяння чесним та вільним виборам, попередження порушень. Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами до Верховної Ради. З моменту офіційного старту виборчої кампанії до спостереження залучено 253 спостерігачі по всій країні. А в день голосування 21 липня 2019 року до них долучаться ще понад 1 500 спостерігачів. Вони також здійснюватимуть паралельний підрахунок голосів (PVT – parallel vote tabulation) з метою отримання результатів виборів, що будуть набагато швидші за офіційні та точніші за екзит-поли. Крім того, ми моніторимо використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації, навчаємо правоохоронні органи щодо особливостей виборчого процесу, запустили мережу громадських омбудсменів із захисту виборчих прав громадян, оцінили виконання Україною рекомендацій міжнародних місій щодо виборчої реформи та займаємося просвітою виборців.

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)