Opora

Протягом жовтня-грудня 2017 року Громадянська мережа ОПОРА здійснювала моніторинг залучення громадськості до процесу прийняття рішень та вироблення політики в об’єднаних територіальних громадах.

У процесі дослідження ми аналізували наявність та повноту нормативно-правових процедур, якими регулюється процес інформування та залучення громадськості до прийняття рішень на рівні ОТГ. А також досліджували практику функціонування механізмів місцевої демократії в новостворених ОТГ у розрізі чотирьох різних тем (політик): добровільного об’єднання громад, бюджетного процесу, стратегічного планування розвитку територій, розвитку місцевої інфраструктури.

Система індикаторів моніторингу розроблена на основі норм українського законодавства та положень «Кодексу кращих практик участі громадськості у процесі прийняття рішень», підготовленому Конференцією Міжнародних неурядових організацій Ради Європи і прийнятому у 2009 році. У Кодексі, який спирається на практичний досвід і перевірені методи з різних країн Європи, міститься низка загальних принципів, керівних напрямків, інструментів і механізмів у сфері громадської участі.

Дослідження проводилося у всіх областях України й охоплювало 48 ОТГ (по 2 в кожній області), з яких 19 міських, 14 селищних та 15 сільських.

Пропонуємо вашій увазі результати дослідження.

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

rada grey

zhytlo grey

mapa 2015 grey

 digest gray

rada4you g

Статті/блоги

Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018