Opora

Окупація Криму та військовий конфлікт на Сході України змусив майже 1,5 млн. осіб переїхати в інші регіони країни. У той же час право голосу внутрішньо переміщених громадян України (ВПО) на місцевих виборах було проігноровано українським Парламентом. Громадськість вимагає у Голови Верховної Ради і лідерів депутатських фракцій невідкладно врегулювати виборчі права внутрішньо переміщених осіб, внісши до порядку денного і ухваливши розроблений спільно експертами і парламентарями законопроект  №2501а-1.

 

"Я не крепостной, чтобы с землей меня передавать". Із такими словами звернувся до російського суду кримський режисер Олег Сенцов, який перебуває в Москві під слідством за сфабрикованою справою. Процес "коренізаціі" окупаційної влади в Криму засвідчив, що мало хто з політичної еліти півострова живе за такими принципами людської самоповаги.

 

Під час спостереження за проведенням голосування та підрахунком голосів спостерігачами ОПОРИ, які працювали у Івано-Франківській області, було зафіксовані порушення переважно процедурного характеру. Але кількість і характер порушень не становили загрози для організації процесу голосування, не мали ознак масовості та були такими, що не могли вплинути на результати волевиявлення виборців.  

 

   До села Новоолексіївка, що в Генічеському районі, прибули кримські татари на голосування на виборах Президента України. Щоб здійснити своє волевиявлення їм довелося пройти декілька блокпостів.

 

Військовослужбовці, які були передислоковані з Криму до Миколаєва, беруть участь у голосуванні на виборах Президента України. Про це спостерігачам ОПОРИ повідомив прес-офіцер Одеського регіонального медіа-центру Міністерства оборони України Ярослав Чепурний.

 

Призначення у лютому 2014 р. нового Кабінету Міністрів України та його перші законодавчі рішення дали формальні підстави кримським сепаратистам використати момент та вдатися до нелегітимної зміни влади у Автономній республіці Крим (АРК). С. Аксьонов, лідер Політичної партії «Русское единство», та В. Константинов, член ПАРТІЇ РЕГІОНІВ, незаконно були призначені прем’єр-міністром і головою ВРК відповідно. Окрім того, під час проросійського мітингу у місті Севастополь шляхом голосування підняттям рук міським головою було обрано громадянина РФ О. Чалого, хоча за законодавством у цьому місті зі спеціальним статусом немає посади міського голови.

 

В феврале и марте 1990 года был избран Верховный совет Молдавской ССР XII-ого созыва –  репрезентативный орган, сформированный из депутатов, избранных по одномандатным округам, которые позднее (23 мая 1991 года) постановили переименовать государство из «Молдавской ССР» в «Республику Молдова», и соответственно «Верховный совет» – в «Парламент Республики Молдова». 

 

16 березня 2014 року на території Автономної Республіки Крим (далі – АРК) та м. Севастополь відбувся загальнокримський референдум щодо статусу АРК. Референдум проводився в умовах відсутності законодавчої основи для його проведення, з порушенням демократичних стандартів волевиявлення та Конституції України. Постанова Верховної Ради АРК «Про проведення загальнокримського референдуму» від 6 березня 2014 р. була визнана Конституційним Судом України неконституційною.

 

Кримський парламент звернувся до Віктора Януковича відновити громадський порядок і, якщо цього потребує ситуація, не зупинятися перед введенням надзвичайного стану. Таке звернення було прийняте на позачерговому пленарному засіданні сесії Верховної Ради АРК. За прийняття документа проголосували 76 депутатів.

 

Станом на 20 годину на проміжних виборах народного депутата України в окрузі № 224 (м. Севастополь) проголосувало 23,89 % виборців або 36 тис. 434 особи. Усього на початок голосування до списків виборців в окрузі було внесено 152 тис. 499 осіб. Такі дані спостерігачам ОПОРИ надає окружна виборча комісія. 
Ми у Facebook Ми у Twitterandroid grayOPORA Github

mapa 2015 grey

tvk grey

rada grey

OSBB grey

zhytlo grey 

rada4you g

hotline

bookstore opora grey

Статті/блоги

  • 23 березня 2017Олена ЧудіновичЛуцьке ОСББ – рекордсмен енергозбереженняЛучани продовжують дивувати реальними результатами втілення заходів з енергозбереження. На черзі досить молоде, проте успішне об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – ОСББ «Центральна вежа».  
  • 09 березня 2017Дмитро КузнєцовЧому східна Україна – центр відновлюваної енергетики?Минулого тижня відбувся Перший тур «Зеленої експедиції». Під час поїздки народні депутати з міжфракційного об’єднання «Зелена енергія змін» разом з науковцями та представниками профільних громадських організацій відвідали Схід України, зокрема Донецьку, Запорізьку та Дніпропетровську області.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2015