Opora

Середня явка на виборах до двох ОТГ Черкаської області склала 55,8%. Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ.

 

На двох дільницях на Черкащині виборцям видали бюлетені інших округів. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

На дільниці в смт Буки Маньківського району виборці ще з самого ранку стають в чергу, щоб проголосувати. Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ.

 

Усі територіальні виборчі комісії на Черкащині вчасно встановили результати виборів на посади голів та депутатів місцевих рад об’єднаних територіальних громад. Відповідно до результатів волевиявлення громадян більшість новобраних голів ОТГ є чинними головами відповідних сіл та міст.

 

Черкаський районний суд відхилив у повному обсязі позовну заяву кандидата на посаду сільського голови Степанківської громади Сергія Зеленька, який просив визнати недійсними протокол Степанківської ТВК про повторний перерахунок голосів виборців на виборчій дільниці №710726 з виборів сільського голови, протоколи (зокрема й уточнений) цієї ДВК про підрахунок голосів за сільського голову, а також 145 бюлетенів з відповідних виборів.

 

Учора, 27 жовтня, до Іркліївської сільської виборчої комісії Чорнобаївського району надійшли акти, направлені дільничними виборчими комісіями с. Скородистик та с. Ірклїв «Про невідповідність кольору бюлетенів та якості друку про відомості кандидатів на посаду сільського голови». Через дефекти бюлетені передрукували.

 

Виборча кампанія у об’єднаних територіальних громадах Черкаської області характеризується відсутністю значних порушень та суттєвих відхилень від календарного плану проведення виборів. Найчастіше кандидати порушували вимоги до ведення агітації. Виявили спостерігачі й один випадок так званого «чорного піару». Про це представники Громадянської мережі ОПОРА розповіли під час прес-коференції у Черкасах 27 жовтня.

 

Три ТВК Черкаської області не встановлювали ступінь захисту виборчих бюлетенів. Натомість у Бузівській ТВК спостерігачів ОПОРИ переконували, що такий захист є, однак відмовилися показати відповідний договір з поліграфічним підприємством.

 

У ніч перед 25 жовтня у селі Іваньки Маньківського району, що входить до Іваньківської ОТГ, розповсюдили листівки та інформаційні бюлетені «Золотариха» проти чинної сільської голови Лесі Поліщук, яка балотується на цю ж посаду.

 

Всупереч нормам Закону України «Про місцеві вибори» Бузівська сільська виборча комісія Жашківського району зареєструвала самовисуванку Сніжану Ковальчук кандидаткою на посади голови ОТГ і депутата місцевої ради.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 19 вересня 2018Захар КолісніченкоВибори у Швеції: багато бюлетенів та вражаюча явка9 вересня у Швеції пройшли парламентські, а заодно й місцеві вибори. Такі вибори відбуваються в країні щочотири роки у другу неділю першого місяця осені. Люди обирають Парламент (Sveriges riksdag), уповноважених до ландстингів (регіональні органи) та комун (місцеві муніципалітети).  
  • 16 вересня 2018Святослав БабіляЯк за 5 хвилин отримати перелік підтриманих та відхилених голосувань депутатаВам цікаво отримати перелік голосувань депутата? Дізнатися, за що він голосував або проти, можливо, які він проігнорував? Або ж вам потрібні ці голосування за певний період часу?  
  • 06 вересня 2018Руслана Величко, Роберт ЛорянЯк не вступити у фейкове спостереження?З початком нового політичного сезону та осені у повітрі запахло виборами. Вже зараз політики почали тур по “лінійках” у школах. Вже зараз політики вигулькнули з чартерів у “рейсові” літаки, вагони метро та й взагалі вийшли до людей.  
  • 03 вересня 2018Rada4YouПро що говорять дані голосувань?У попередніх блогах ми публікувалидосить технічну інформацію та яким чином користуватися API сервісів rada4you. Як стягувати дані, які можна в подальшому більш глибше аналізувати. У вас виникли запитання такі як: що саме з цього можна зробити, які публіцистичні матеріали можна створити на основі цих даних, як саме порівнювати ці дані тощо. На...  
  • 02 вересня 2018Тарас РадьВиборча школа або День незалежності України в Грузії20-24 серпня у складі делегації Громадянської мережі ОПОРА мав гарну нагоду взяти участь у Літньому таборі ISFED для спостерігачів за виборами. Захід відбувався у Грузії на базі Тренінгового центру Міністерства юстиції Грузії у Кварелі (регіон Кахеті).  
  • 31 серпня 2018Роман КисленкоНа старт! Увага! Руш! Або фальстарт політичних турів на ДонеччиніОфіційно президентська виборча кампанія розпочнеться в останні дні цього календарного року. Проте так звані “промо тури” потенційних кандидатів розпочались ще влітку. Ми дослідили, хто з політиків із президентськими амбіціями відвідував Донеччину протягом літа.  
  • 27 серпня 2018Катерина Шарпата«ЗА» чи «ПРОТИ»: Яку кнопку найчастіше тиснуть депутати ЛуцькрадиКонтролювати голосування місцевих депутатів не виходячи з дому може кожен лучанин і не тільки. Як це можливо? Дуже просто. Тримайте лайфхак від ОПОРИ.   
  • 31 липня 2018Олександр Клюжев, Юрій Лісовський, Роберт Лорян, Василь КосийЯк на Київщині чорт вибори вкрав. Казка 2: Зникнення каретиЯкщо у Київській обласній раді карета перетворилась на гарбуз, то у Васильківському районі карета просто зникла  
  • 27 липня 2018Василина ДуманСон розуму породжує чудовиськ. Ґонзо-спостереження за місцевими виборамиДо найближчих виборів ще більше ніж півроку, а простір навколо вже лускається від агіток. Старі дискредитовані політики лізуть в очі і вуха з білбордів і тв-реклами. Нові дискредитують себе лютим популізмом.  
  • 26 липня 2018Роман КисленкоЗовнішня реклама політичних сил на Донеччині за 8 місяців до виборівПоступово реклама представників політичних сил витісняє традиційний контент бордів у Донецькій області. Враховуючи зміну цінностей та електоральних уподобань у мешканців, регіон стає більш цікавим для політичної конкуренції. То хто вже розпочав формувати прихильність у майбутніх виборців завдяки зовнішній рекламі на Донеччині?  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018