Opora

Середня явка на виборах до двох ОТГ Черкаської області склала 55,8%. Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ.

 

На двох дільницях на Черкащині виборцям видали бюлетені інших округів. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

На дільниці в смт Буки Маньківського району виборці ще з самого ранку стають в чергу, щоб проголосувати. Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ.

 

Усі територіальні виборчі комісії на Черкащині вчасно встановили результати виборів на посади голів та депутатів місцевих рад об’єднаних територіальних громад. Відповідно до результатів волевиявлення громадян більшість новобраних голів ОТГ є чинними головами відповідних сіл та міст.

 

Черкаський районний суд відхилив у повному обсязі позовну заяву кандидата на посаду сільського голови Степанківської громади Сергія Зеленька, який просив визнати недійсними протокол Степанківської ТВК про повторний перерахунок голосів виборців на виборчій дільниці №710726 з виборів сільського голови, протоколи (зокрема й уточнений) цієї ДВК про підрахунок голосів за сільського голову, а також 145 бюлетенів з відповідних виборів.

 

Учора, 27 жовтня, до Іркліївської сільської виборчої комісії Чорнобаївського району надійшли акти, направлені дільничними виборчими комісіями с. Скородистик та с. Ірклїв «Про невідповідність кольору бюлетенів та якості друку про відомості кандидатів на посаду сільського голови». Через дефекти бюлетені передрукували.

 

Виборча кампанія у об’єднаних територіальних громадах Черкаської області характеризується відсутністю значних порушень та суттєвих відхилень від календарного плану проведення виборів. Найчастіше кандидати порушували вимоги до ведення агітації. Виявили спостерігачі й один випадок так званого «чорного піару». Про це представники Громадянської мережі ОПОРА розповіли під час прес-коференції у Черкасах 27 жовтня.

 

Три ТВК Черкаської області не встановлювали ступінь захисту виборчих бюлетенів. Натомість у Бузівській ТВК спостерігачів ОПОРИ переконували, що такий захист є, однак відмовилися показати відповідний договір з поліграфічним підприємством.

 

У ніч перед 25 жовтня у селі Іваньки Маньківського району, що входить до Іваньківської ОТГ, розповсюдили листівки та інформаційні бюлетені «Золотариха» проти чинної сільської голови Лесі Поліщук, яка балотується на цю ж посаду.

 

Всупереч нормам Закону України «Про місцеві вибори» Бузівська сільська виборча комісія Жашківського району зареєструвала самовисуванку Сніжану Ковальчук кандидаткою на посади голови ОТГ і депутата місцевої ради.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

rada grey

zhytlo grey

mapa 2015 grey

 digest gray

rada4you g

Статті/блоги

Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018