Opora

Потенційний кандидат у президенти від партії «УКРОП» Олександр Шевченко на своїй публічній сторінці у Facebook влаштував розіграш поїздки у Буковель та особисту зустріч із ним за поширення допису. Так він прорекламував ефір із ним та письменником Василем Шклярем на черкаському телеканалі «ВІККА»

 

Середня явка на виборах до двох ОТГ Черкаської області склала 55,8%. Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ.

 

На двох дільницях на Черкащині виборцям видали бюлетені інших округів. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

На дільниці в смт Буки Маньківського району виборці ще з самого ранку стають в чергу, щоб проголосувати. Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ.

 

Усі територіальні виборчі комісії на Черкащині вчасно встановили результати виборів на посади голів та депутатів місцевих рад об’єднаних територіальних громад. Відповідно до результатів волевиявлення громадян більшість новобраних голів ОТГ є чинними головами відповідних сіл та міст.

 

Черкаський районний суд відхилив у повному обсязі позовну заяву кандидата на посаду сільського голови Степанківської громади Сергія Зеленька, який просив визнати недійсними протокол Степанківської ТВК про повторний перерахунок голосів виборців на виборчій дільниці №710726 з виборів сільського голови, протоколи (зокрема й уточнений) цієї ДВК про підрахунок голосів за сільського голову, а також 145 бюлетенів з відповідних виборів.

 

Учора, 27 жовтня, до Іркліївської сільської виборчої комісії Чорнобаївського району надійшли акти, направлені дільничними виборчими комісіями с. Скородистик та с. Ірклїв «Про невідповідність кольору бюлетенів та якості друку про відомості кандидатів на посаду сільського голови». Через дефекти бюлетені передрукували.

 

Виборча кампанія у об’єднаних територіальних громадах Черкаської області характеризується відсутністю значних порушень та суттєвих відхилень від календарного плану проведення виборів. Найчастіше кандидати порушували вимоги до ведення агітації. Виявили спостерігачі й один випадок так званого «чорного піару». Про це представники Громадянської мережі ОПОРА розповіли під час прес-коференції у Черкасах 27 жовтня.

 

Три ТВК Черкаської області не встановлювали ступінь захисту виборчих бюлетенів. Натомість у Бузівській ТВК спостерігачів ОПОРИ переконували, що такий захист є, однак відмовилися показати відповідний договір з поліграфічним підприємством.

 

У ніч перед 25 жовтня у селі Іваньки Маньківського району, що входить до Іваньківської ОТГ, розповсюдили листівки та інформаційні бюлетені «Золотариха» проти чинної сільської голови Лесі Поліщук, яка балотується на цю ж посаду.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 14 листопада 2018Роберт Лорян, Юрій ЛісовськийВтратив одного депутата – пройшла в раду донька. Вибори в Черкаську райраду в 2015 роціЦього разу у фокусі Черкаська районна рада, де партії ВО “Свобода” і ВО “Черкащани” втрачають голоси в різних округах, через це позбуваються по одному мандату кожна. У цей же час Блок Петра Порошенка отримує голоси в різних округах і незаконно набуває двох депутатів. Жодна названа партія не бачила маніпуляцій, так само і голова комісії, яка...  
  • 05 листопада 2018Дмитро БаштовийДецентралізація – реформа лише Президента?Децентралізація - це найкраща реформа за всі часи, започаткована Петром Порошенко. З початком політичного сезону на Миколаївщині все частіше можна почути такі гасла від місцевих політиків. Але чи можна вважати дану реформу одноосібною заслугою?  
  • 05 листопада 2018Валентина ВолікВідкриті дані у виборчому процесі – крок до чесних виборівНа Форумі персональної демократії, який пройшов у Харкові наприкінці жовтня, голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, міжнародна експертка з питань виборів, виступила із промовою про технології та вибори. У своєму TED-виступі вона говорила про інститут виборів як форму передачі влади, необхідність використання відкритих...  
  • 05 листопада 2018Олена РоговаКібербезпека виборчого процесу. Чи захищені інформаційні системи ЦВК?Ще якісь десять років тому поняття «кібербезпека» було новим, далеким та незрозумілим для більшості українців. Дійсно, випадки кібератак відбувалися десь далеко за межами нашої держави, суть явища та можливі наслідки були зрозумілими лише деяким спеціалістам. Громадянам в основному здавалося, що в нашій країни такого ніколи не станеться. Однак,...  
  • 03 листопада 2018Дмитро БаштовийРеспубліканська партія США агітує вечірками?!Як громадські спостерігачі ми звикли до тих форм агітації, які дозволені законодавством України. Тож дуже цікаво подивитись, як подібні норми працюють в інших країнах. Ще цікавіше буває побачити, як норми, що у нас заборонені та вважаються неприпустимими, інколи є абсолютно традиційною нормальною практикою в інших.  
  • 02 листопада 2018Катерина ЖемчужниковаЩоденник кандидатки у громадські виборчі омбудсмениВже до кінця листопада Громадянська мережа ОПОРА планує представити громадських виборчих омбудсменів у кожній області.Чекаю цього моменту, затамувавши подих. А поки – розкажу про всі сходинки, які вели до цього етапу.  
  • 01 листопада 2018Максим ТеплицькийЧи підуть кіногерої до політики?Все ближче старт виборчої кампанії, все більше політиків заявляє про своє бажання позмагатися за президентське крісло. Одеською особливістю політичних перегонів вже не перший рік стають цікаві персонажі. Чи варто очікувати появи супергероїв на цих виборах?  
  • 30 жовтня 2018Тарас ЩербатюкЧому в Америці не купують голоси «за гречку»?За тиждень до проведення виборів у США ви не побачите бігбордів з агітацією кандидатів. На зупинках, стовпах та автобусах немає політичної реклами. Це реальність чи міраж виборчих перегонів? Саме така ситуація нині спостерігається в місті Бетлхем, що в штаті Пенсильванія, перед черговими місцевими виборами, які пройдуть 6 листопада 2018 року.  
  • 29 жовтня 2018В’ячеслав ГусаковНардеп з Херсонщини намагається по-своєму трактувати Регламент ВРЯка реєстрація нардепів під час пленарних засідань Верховної Ради України важливіша – письмова чи електронна? Чи все ж таки показник голосувань?  
  • 25 вересня 2018Юлія Чеберяк"Теплі кредити": в пошуках енергоефективного компромісуДосить складно державі завоювати довіру громадян, особливо в часи нестабільного економічного та політичного становища. Та попри те, що державну програму "теплих кредитів" щороку призупиняли через брак коштів, рівень народної довіри до неї залишається досить високим. Більш того, попит на неї постійно перевищує пропозицію.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018