Opora

У суботу, 3 листопада, мешканцям Хмельницького роздавали пакети з цукром, борошном, соняшниковою олією та макаронними виробами. За словами людей, які отримували набори, акцію ініціював голова Хмельницького обласного осередку політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Олег Лукашук. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

Дві дільниці у Хмельницькій та Харківській областях залишились без електропостачання. Виборчі комісії рахують бюлетені з ліхтариками.

 

Колишня голова Слобідсько-Кульчієвецької ТВК від «БПП «Солідарність», а нині член комісії від Аграрної партії України звинувачує чинного голову села і водночас кандидата на посаду голови Слобідки-Кульчієвецької у тиску та погрозах. Із відповідною заявою жінка звернулася до поліції.

 

У Красилові, на Хмельниччині, в день голосування виявили помилку в бюлетені: у списку був відсутній восьмий номер – політична партія «Українське об'єднання патріотів – УКРОП».

 

Листівки з ознаками «чорного піару» щодо кандидатки на посаду міського голови зафіксували в одному з мікрорайонів Красилова, що на Хмельниччині. Про цей факт представники штабу кандидатки повідомили в правоохоронні органи, які задокументували правопорушення і почали вилучати листівки.

 

На Хмельниччині в день виборів спостерігачі ОПОРИ з'ясували, що дільниця № 680599 у с. Велика Салиха, що належить до Антонінської селищної об'єднаної територіальної громади, розташована не за офіційною адресою.  

 

На Хмельниччині дільниця розпочала роботу із запізненням, оскільки з’ясувалося, що голова і один із членів ДВК № 680551 на час формування комісії не мали місцевої реєстрації.

 

  В селі Велика Калинівка Хмельницького району спостерігачі ОПОРИ зафіксували розвезення кандидаткою в депутати до Олешинської сільської ради ОТГ Антоніною Демчишиною (ВО «Батьківщина») продуктових наборів для виборців, до яких входили пляшка олії, пачка борошна, дві пачки цукру, дві пачки крупи і пачка макаронних виробів.

 

Голова Слобідсько-Кульчієвецької сільської виборчої комісії повідомила спостерігачеві ОПОРИ, що вибори в громаді під загрозою зриву, оскільки сільський голова вчасно не погодив єдиний кошторис, а відтак ТВК не змогло отримати в казначействі гроші на організацію виборів.

 

У населених пунктах, що входять до Олешинської сільської об’єднаної територіальної громади Хмельницької області, розповсюджували агітацію за кандидатку на посаду голови ОТГ без вихідних даних та в неналежних місцях.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 14 листопада 2018Роберт Лорян, Юрій ЛісовськийВтратив одного депутата – пройшла в раду донька. Вибори в Черкаську райраду в 2015 роціЦього разу у фокусі Черкаська районна рада, де партії ВО “Свобода” і ВО “Черкащани” втрачають голоси в різних округах, через це позбуваються по одному мандату кожна. У цей же час Блок Петра Порошенка отримує голоси в різних округах і незаконно набуває двох депутатів. Жодна названа партія не бачила маніпуляцій, так само і голова комісії, яка...  
  • 05 листопада 2018Дмитро БаштовийДецентралізація – реформа лише Президента?Децентралізація - це найкраща реформа за всі часи, започаткована Петром Порошенко. З початком політичного сезону на Миколаївщині все частіше можна почути такі гасла від місцевих політиків. Але чи можна вважати дану реформу одноосібною заслугою?  
  • 05 листопада 2018Валентина ВолікВідкриті дані у виборчому процесі – крок до чесних виборівНа Форумі персональної демократії, який пройшов у Харкові наприкінці жовтня, голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, міжнародна експертка з питань виборів, виступила із промовою про технології та вибори. У своєму TED-виступі вона говорила про інститут виборів як форму передачі влади, необхідність використання відкритих...  
  • 05 листопада 2018Олена РоговаКібербезпека виборчого процесу. Чи захищені інформаційні системи ЦВК?Ще якісь десять років тому поняття «кібербезпека» було новим, далеким та незрозумілим для більшості українців. Дійсно, випадки кібератак відбувалися десь далеко за межами нашої держави, суть явища та можливі наслідки були зрозумілими лише деяким спеціалістам. Громадянам в основному здавалося, що в нашій країни такого ніколи не станеться. Однак,...  
  • 03 листопада 2018Дмитро БаштовийРеспубліканська партія США агітує вечірками?!Як громадські спостерігачі ми звикли до тих форм агітації, які дозволені законодавством України. Тож дуже цікаво подивитись, як подібні норми працюють в інших країнах. Ще цікавіше буває побачити, як норми, що у нас заборонені та вважаються неприпустимими, інколи є абсолютно традиційною нормальною практикою в інших.  
  • 02 листопада 2018Катерина ЖемчужниковаЩоденник кандидатки у громадські виборчі омбудсмениВже до кінця листопада Громадянська мережа ОПОРА планує представити громадських виборчих омбудсменів у кожній області.Чекаю цього моменту, затамувавши подих. А поки – розкажу про всі сходинки, які вели до цього етапу.  
  • 01 листопада 2018Максим ТеплицькийЧи підуть кіногерої до політики?Все ближче старт виборчої кампанії, все більше політиків заявляє про своє бажання позмагатися за президентське крісло. Одеською особливістю політичних перегонів вже не перший рік стають цікаві персонажі. Чи варто очікувати появи супергероїв на цих виборах?  
  • 30 жовтня 2018Тарас ЩербатюкЧому в Америці не купують голоси «за гречку»?За тиждень до проведення виборів у США ви не побачите бігбордів з агітацією кандидатів. На зупинках, стовпах та автобусах немає політичної реклами. Це реальність чи міраж виборчих перегонів? Саме така ситуація нині спостерігається в місті Бетлхем, що в штаті Пенсильванія, перед черговими місцевими виборами, які пройдуть 6 листопада 2018 року.  
  • 29 жовтня 2018В’ячеслав ГусаковНардеп з Херсонщини намагається по-своєму трактувати Регламент ВРЯка реєстрація нардепів під час пленарних засідань Верховної Ради України важливіша – письмова чи електронна? Чи все ж таки показник голосувань?  
  • 25 вересня 2018Юлія Чеберяк"Теплі кредити": в пошуках енергоефективного компромісуДосить складно державі завоювати довіру громадян, особливо в часи нестабільного економічного та політичного становища. Та попри те, що державну програму "теплих кредитів" щороку призупиняли через брак коштів, рівень народної довіри до неї залишається досить високим. Більш того, попит на неї постійно перевищує пропозицію.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018