Opora

У друкованих виданнях Тернопільської області зафіксовано матеріали, що можуть містити ознаки «чорного піару» проти потенційних кандидатів на посаду Президента України Володимира Зеленського та Юлії Тимошенко. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

Стаття «Вова Зеленський – зоряний час Ігоря Коломойського!» зустрічається у 11 районних та обласних газетах, виданих за період з 19 по 21 грудня. Друковані ЗМІ розмістили на своїх сторінках ідентичний текст автора Олега Панчука, з тим самим фото та однаковою версткою. Декілька тез із публікації: «Олігархи побачили, що в людей є великий запит на «нові обличчя» і вони тут же відразу почали їх створювати», «Ігор Коломойський буде спонсорувати відразу декілька проектів. Перший з них – Володимир Зеленський», «Протягом всіх цих років Зеленський був у Коломойського як придворний блазень», і у висновку: «І якщо, не зважаючи на все це, ми знову дозволимо олігархам обвести нас навколо пальця, як дебілів, і будемо голосувати за Зеленського, тоді просто потрібно чесно сказати собі, що «МИ – ІДІОТИ!».

25.12 Ternopil zelenskuy25.12 Ternopil zelenskuy2

Також у останніх випусках декількох місцевих газет зафіксовано статті з ознаками «чорного піару» про Юлію Тимошенко, що є потенційним кандидатом у президенти. У інформаційному повідомленні «Юлія Тимошенко – дорівнює Володимир Путін» висвітлюється думка журналіста Аркадія Бабченко, який говорить, що вона «ворог всієї України». Статті «Політика із присмаком газу: зворотній бік Тимошенко» та «Тимошенко представниця старого політичного класу, який виявився неспроможним побудувати державність» подають аналіз діяльності лідерки партії ВО «Батьківщина», в рамках однієї з серій програми «Джокери» з ведучим Михайлом Саакашвілі, екс-президентом Грузії.

25.12 Ternopil tymoshenko

«Такого роду публікації мають ознаки «чорного піару», адже вони можуть бути зумисно спрямовані на формування у читачів негативного враження про певну особу. Уже 31 грудня розпочнеться офіційна кампанія з виборів Президента України і поява таких матеріалів наштовхує на думку, що потенційні кандидати чи зацікавлені особи не готові відмовитись від брудних технологій задля досягнення перемоги. Водночас, журналістам та редакторам ЗМІ варто пам’ятати про свої професійні стандарти, залишатись політично незалежними та не публікувати недобросовісних матеріалів» – зауважує координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Тернопільській області Ольга Галушка.

Національна спілка журналістів України у своїй заяві від 20 грудня 2018 року також закликає медіа не піддаватись впливу виборчих штабів, та не публікувати «чорнуху» чи  «джинсу», адже збалансоване та незаангажоване висвітлення виборчої кампанії є однією із умов проведення чесних виборів та утвердження свободи слова в Україні.

Громадянська мережа ОПОРА нагадує, що офіційно виборча кампанія розпочнеться 31 грудня цього року, а самі вибори Президента України відбудуться 31 березня 2019 року.

Також варто зазначити, що відповідно до частини 5 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» забороняється розповсюдження завідомо неправдивих відомостей про кандидата на пост Президента України. Засіб масової інформації, що оприлюднив інформацію, яку кандидат на пост Президента України вважає явно недостовірною, не пізніш як через три дні після дня оприлюднення таких матеріалів, але не пізніш як за два дні до дня виборів зобов'язаний надати кандидату на пост Президента України, партії, щодо яких поширено недостовірні відомості, на їх вимогу можливість спростувати такі матеріали. Окрім цього, в цій же частині Закону зазначено, яким саме способом публікується таке спростування.

За коментарями звертайтесь:

Ольга Галушка, координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами в Тернопільській області

тел.: 0932380812

e-mail: ternopil@opora.org.ua

Марія Домська,  комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Тернопільській області

Веб-сайт| | Фейсбук | Твіттер

(#вибори; #opora; #опора)

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

Статті/блоги

  • 13 січня 2019Роман ГривінськийОбіцянки, чорний піар, креатив: як політики використовують рекламу в соціальних мережахПротягом грудня – першої половини січня спостерігачі ОПОРИ в Києві фіксували й аналізували оплачені повідомлення та ролики у Facebook, Youtube та Instagram. Порошенко святкує Новий рік на Софійській площі. Тимошенко обіцяє зняти президентську недоторканність. Богословська рекламує авторський канал на Youtube. Андрій Садовий рятує котиків. Про ці та інші тренди політичної...  
  • 13 січня 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаТОП-5 конфліктів волинських осередків партій на старті виборчих перегонівПеред стартом виборчої кампанії та після початку виборчого процесу волинські осередки політичних партій робили публічні заяви стосовно опонентів чи конфліктів всередині власної організації. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА на Волині проаналізували «найгучніші» конфлікти, які широко обговорювали у волинському політичному просторі, у мережі...  
  • 13 січня 2019Віктор Пічугін, Микола ЗінченкоМажоритарники проти списочників: як харківські нардепи відпрацювали 4 рокиНародні депутати є представниками українського народу, які діють в його інтересах під час законодавчого процесу. Вони беруть участь в обговоренні та прийнятті законів, у політичних дебатах під час виступу з парламентської трибуни, в реалізації права на депутатські запити та звернення. Напередодні першого пленарного засідання в 2019 році...  
  • 11 січня 2019Сергій Макаренко, Андрій ЧернегаЯк Черкащина обирала Президента: ретроспективаЦьогоріч всьоме з часів здобуття нашою країною незалежності українці обиратимуть Президента. Черговий виборчий процес глави держави уже стартував. Нині кандидати подають документи для реєстрації.  
  • 11 січня 2019Олена ЧернецькаКандидат на пост Президента збирає персональні дані для шоу «Дружина для Президента» без згоди виборцівВиборча компанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Закон України «Про вибори Президента України» прямо пов’язує можливість розпочати передвиборну агітацію із датою реєстрації особи кандидатом на пост Президента України у ЦВК.  
  • 09 січня 2019Юлія ЛисенкоПропозиція перенести центр виборчого округу №40 на ДніпропетровщиніСпостерігачі Громадянської мережі ОПОРА дослідили доцільність зміни центру виборчого округу №40 на Дніпропетровщині, що дозволить комісіям зекономити 58 годин робочого часу.  
  • 05 січня 2019Галина Сегеда«Волею народу», а не «чиєюсь примхою» обирається ПрезидентУ ЗМІ, соціальних мережах та «на кухнях» лунають категоричні, навіть екстремістські думки про те, що деяким політикам треба заборонити балотуватись, декого прогнати, а декого кудись кинути, деякі телеканали закрити, деяку політичну агітацію палити, а деякі категорії виборців позбавити права голосу.  
  • 02 січня 2019Роберт ЛорянМонастирищенська міська рада: один голос і ти депутат (Черкащина)Нещодавно, ми розповідали, як отримали протоколи Монастирищенської міської ради. Так ось, проаналізувавши протоколи, ми виявили, що результати виборів були сфальсифіковані, внаслідок чого дві партії отримали по одному додатковому мандату.   
  • 31 грудня 2018Андрій СавчукЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатівЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатів 31 грудня в Україні офіційно стартують президентські вибори, які з невеликою перервою переростають у парламентські. Часу ще ніби вдосталь, але невпинна робота на політичній ниві давно кипить. У цьому матеріалі ми б хотіли розповісти про те, як за допомогою бюджетних...  
  • 31 грудня 2018Марія ДомськаЯк політики використовують онлайн-маркетинг у соціальній мережі Facebook в сегменті Тернопільщини?Соціальна мережа Facebook давно перестала бути онлайн-простором тільки для особистого спілкування. Сьогодні – це платформа для швидкого та масштабного поширення інформації, а також – сприятливе середовище для реклами, чим успішно користуються власники бізнесу, маркетологи, різні спільноти та просто зацікавлені особи. Ще у червні 2017 року...  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018