Opora

У день голосування на виборах до об'єднаних громад Тернопільської області спостерігачі ОПОРИ фіксували видачу бюлетенів без пред’явлення паспорта, перерву в роботі дільничної виборчої комісії під час голосування, порушення термінів ведення передвиборчої агітації та недотримання порядку транспортування виборчої документації. Про це стало відомо 31 жовтня під час прес-конференції Громадянської мережі ОПОРА щодо результатів спостереження на перших місцевих виборах у об’єднаних територіальних громадах Тернопільської області.

Ternopil pres konf 31.10.2017

29 жовтня відбулись вибори у чотирьох об’єднаних територіальних громадах Тернопільської області: у Зборівській, Хоростківській та Лановецькій  міських громадах та у Саранчуківській сільській громаді.

Представники ОПОРИ під час проведення голосування на перших виборах у ОТГ Тернопільської області спостерігали на дільничних виборчих комісіях в рамках загальноукраїнської статистичної вибірки, передбаченої методологією збору репрезентативної інформації про організацію ДВК процедури голосування та підрахунку голосів.

Варто зазначити, що надалі зберігається тенденція, коли члени дільничних виборчих комісій хотіли видати виборчі бюлетені без пред’явлення виборцем паспорта. «Більшості спроб незаконної видачі бюлетеня, свідками яких були спостерігачі, вдалося запобігти шляхом зауважень членам ДВК. Проте на ДВК №610488, що у селі Ярчівці Зборівського району, член  дільничної виборчої комісії не реагувала на зауваження спостерігача про неприпустимість порушення вимог Закону та видавала виборчі бюлетені, не вимагаючи у виборців пред’явлення паспорта. За фактом виявленого порушення спостерігачі ОПОРИ написали заяву в поліцію», - зазначила координаторка громадського спостереження  за виборами Ольга Галушка.

У Ланівцях дільнична виборча комісія №610644 порушила принцип безперервності процесу голосування, зокрема на 20 хвилин призупинила процедуру видачі виборчих бюлетенів у зв’язку з необхідністю усунення процедурного порушення, створеного групою членів ДВК, які організовували голосування виборців за місцем перебування. Нагадаємо, що Законом України «Про місцеві вибори» передбачена безперервність процесу голосування і не передбачено жодних випадків, які б дозволяли цей принцип порушити.

Спостерігачі ОПОРИ також повідомляли про порушення процедури транспортування і передачі виборчої документації з дільничної виборчої комісії до територіальної виборчої комісії, а саме транспортування протоколів про підрахунок голосів у незапечатаному вигляді. «Такі випадки були виявленні під час спостереження за прийомом Зборівською ТВК виборчої документації з дільничних виборчих комісій. Відповідно до частини 7 статті 83 Закону України «Про місцеві вибори» передача дільничною виборчою комісією протоколів про підрахунок голосів у незапечатаному вигляді є підставою для обов’язкового повторного підрахунку голосів на цій виборчій дільниці, але ТВК не дотримувалась цієї вимоги Закону і рішень про повторний підрахунок голосів не приймала», - зазначив Іван Маруняк, регіональний координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами.

Також на перших місцевих виборах у об’єднаних територіальних громадах Тернопільської області спостерігався незадовільний рівень професійної підготовки членів дільничних виборчих комісій.

Місцеві вибори 29 жовтня 2017 року не стали винятком у питанні порушення строків проведення передвиборної агітації. Спостерігачі ОПОРИ повідомляли про невчасно зняті друковані агітаційні матеріали у населених пунктах Зборівської та Лановецької громад. Слід нагадати, що частиною 2 статті 54 Закону України «Про місцеві вибори» передбачено, що передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування, а частина 11 статті 60 цього Закону зобов’язує органи місцевої влади з 24 години останньої п’ятниці, що передує дню голосування, зняти агітаційні матеріали.

Крім того, до місцевого інформаційного простору надійшло повідомлення про те, що у день голосування у місті Хоростків біля храмів здійснювалося поширення друкованих агітаційних матеріалів. З цього приводу спостерігачка ОПОРИ звернулася із заявою у поліцію. Правоохоронці здійснюватимуть перевірку інформації про порушення строків, відведених для здійснення агітації.

За коментарями звертайтеся:
Ольга Галушка
координаторка громадського спостереження за виборами у Тернопільській області.
тел.: 093 238 08 12
(#вибори17; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 19 вересня 2018Захар КолісніченкоВибори у Швеції: багато бюлетенів та вражаюча явка9 вересня у Швеції пройшли парламентські, а заодно й місцеві вибори. Такі вибори відбуваються в країні щочотири роки у другу неділю першого місяця осені. Люди обирають Парламент (Sveriges riksdag), уповноважених до ландстингів (регіональні органи) та комун (місцеві муніципалітети).  
  • 16 вересня 2018Святослав БабіляЯк за 5 хвилин отримати перелік підтриманих та відхилених голосувань депутатаВам цікаво отримати перелік голосувань депутата? Дізнатися, за що він голосував або проти, можливо, які він проігнорував? Або ж вам потрібні ці голосування за певний період часу?  
  • 06 вересня 2018Руслана Величко, Роберт ЛорянЯк не вступити у фейкове спостереження?З початком нового політичного сезону та осені у повітрі запахло виборами. Вже зараз політики почали тур по “лінійках” у школах. Вже зараз політики вигулькнули з чартерів у “рейсові” літаки, вагони метро та й взагалі вийшли до людей.  
  • 03 вересня 2018Rada4YouПро що говорять дані голосувань?У попередніх блогах ми публікувалидосить технічну інформацію та яким чином користуватися API сервісів rada4you. Як стягувати дані, які можна в подальшому більш глибше аналізувати. У вас виникли запитання такі як: що саме з цього можна зробити, які публіцистичні матеріали можна створити на основі цих даних, як саме порівнювати ці дані тощо. На...  
  • 02 вересня 2018Тарас РадьВиборча школа або День незалежності України в Грузії20-24 серпня у складі делегації Громадянської мережі ОПОРА мав гарну нагоду взяти участь у Літньому таборі ISFED для спостерігачів за виборами. Захід відбувався у Грузії на базі Тренінгового центру Міністерства юстиції Грузії у Кварелі (регіон Кахеті).  
  • 31 серпня 2018Роман КисленкоНа старт! Увага! Руш! Або фальстарт політичних турів на ДонеччиніОфіційно президентська виборча кампанія розпочнеться в останні дні цього календарного року. Проте так звані “промо тури” потенційних кандидатів розпочались ще влітку. Ми дослідили, хто з політиків із президентськими амбіціями відвідував Донеччину протягом літа.  
  • 27 серпня 2018Катерина Шарпата«ЗА» чи «ПРОТИ»: Яку кнопку найчастіше тиснуть депутати ЛуцькрадиКонтролювати голосування місцевих депутатів не виходячи з дому може кожен лучанин і не тільки. Як це можливо? Дуже просто. Тримайте лайфхак від ОПОРИ.   
  • 31 липня 2018Олександр Клюжев, Юрій Лісовський, Роберт Лорян, Василь КосийЯк на Київщині чорт вибори вкрав. Казка 2: Зникнення каретиЯкщо у Київській обласній раді карета перетворилась на гарбуз, то у Васильківському районі карета просто зникла  
  • 27 липня 2018Василина ДуманСон розуму породжує чудовиськ. Ґонзо-спостереження за місцевими виборамиДо найближчих виборів ще більше ніж півроку, а простір навколо вже лускається від агіток. Старі дискредитовані політики лізуть в очі і вуха з білбордів і тв-реклами. Нові дискредитують себе лютим популізмом.  
  • 26 липня 2018Роман КисленкоЗовнішня реклама політичних сил на Донеччині за 8 місяців до виборівПоступово реклама представників політичних сил витісняє традиційний контент бордів у Донецькій області. Враховуючи зміну цінностей та електоральних уподобань у мешканців, регіон стає більш цікавим для політичної конкуренції. То хто вже розпочав формувати прихильність у майбутніх виборців завдяки зовнішній рекламі на Донеччині?  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018