Opora

У день голосування на виборах до об'єднаних громад Тернопільської області спостерігачі ОПОРИ фіксували видачу бюлетенів без пред’явлення паспорта, перерву в роботі дільничної виборчої комісії під час голосування, порушення термінів ведення передвиборчої агітації та недотримання порядку транспортування виборчої документації. Про це стало відомо 31 жовтня під час прес-конференції Громадянської мережі ОПОРА щодо результатів спостереження на перших місцевих виборах у об’єднаних територіальних громадах Тернопільської області.

Ternopil pres konf 31.10.2017

29 жовтня відбулись вибори у чотирьох об’єднаних територіальних громадах Тернопільської області: у Зборівській, Хоростківській та Лановецькій  міських громадах та у Саранчуківській сільській громаді.

Представники ОПОРИ під час проведення голосування на перших виборах у ОТГ Тернопільської області спостерігали на дільничних виборчих комісіях в рамках загальноукраїнської статистичної вибірки, передбаченої методологією збору репрезентативної інформації про організацію ДВК процедури голосування та підрахунку голосів.

Варто зазначити, що надалі зберігається тенденція, коли члени дільничних виборчих комісій хотіли видати виборчі бюлетені без пред’явлення виборцем паспорта. «Більшості спроб незаконної видачі бюлетеня, свідками яких були спостерігачі, вдалося запобігти шляхом зауважень членам ДВК. Проте на ДВК №610488, що у селі Ярчівці Зборівського району, член  дільничної виборчої комісії не реагувала на зауваження спостерігача про неприпустимість порушення вимог Закону та видавала виборчі бюлетені, не вимагаючи у виборців пред’явлення паспорта. За фактом виявленого порушення спостерігачі ОПОРИ написали заяву в поліцію», - зазначила координаторка громадського спостереження  за виборами Ольга Галушка.

У Ланівцях дільнична виборча комісія №610644 порушила принцип безперервності процесу голосування, зокрема на 20 хвилин призупинила процедуру видачі виборчих бюлетенів у зв’язку з необхідністю усунення процедурного порушення, створеного групою членів ДВК, які організовували голосування виборців за місцем перебування. Нагадаємо, що Законом України «Про місцеві вибори» передбачена безперервність процесу голосування і не передбачено жодних випадків, які б дозволяли цей принцип порушити.

Спостерігачі ОПОРИ також повідомляли про порушення процедури транспортування і передачі виборчої документації з дільничної виборчої комісії до територіальної виборчої комісії, а саме транспортування протоколів про підрахунок голосів у незапечатаному вигляді. «Такі випадки були виявленні під час спостереження за прийомом Зборівською ТВК виборчої документації з дільничних виборчих комісій. Відповідно до частини 7 статті 83 Закону України «Про місцеві вибори» передача дільничною виборчою комісією протоколів про підрахунок голосів у незапечатаному вигляді є підставою для обов’язкового повторного підрахунку голосів на цій виборчій дільниці, але ТВК не дотримувалась цієї вимоги Закону і рішень про повторний підрахунок голосів не приймала», - зазначив Іван Маруняк, регіональний координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами.

Також на перших місцевих виборах у об’єднаних територіальних громадах Тернопільської області спостерігався незадовільний рівень професійної підготовки членів дільничних виборчих комісій.

Місцеві вибори 29 жовтня 2017 року не стали винятком у питанні порушення строків проведення передвиборної агітації. Спостерігачі ОПОРИ повідомляли про невчасно зняті друковані агітаційні матеріали у населених пунктах Зборівської та Лановецької громад. Слід нагадати, що частиною 2 статті 54 Закону України «Про місцеві вибори» передбачено, що передвиборна агітація закінчується о 24 годині останньої п’ятниці перед днем голосування, а частина 11 статті 60 цього Закону зобов’язує органи місцевої влади з 24 години останньої п’ятниці, що передує дню голосування, зняти агітаційні матеріали.

Крім того, до місцевого інформаційного простору надійшло повідомлення про те, що у день голосування у місті Хоростків біля храмів здійснювалося поширення друкованих агітаційних матеріалів. З цього приводу спостерігачка ОПОРИ звернулася із заявою у поліцію. Правоохоронці здійснюватимуть перевірку інформації про порушення строків, відведених для здійснення агітації.

За коментарями звертайтеся:
Ольга Галушка
координаторка громадського спостереження за виборами у Тернопільській області.
тел.: 093 238 08 12
(#вибори17; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

Статті/блоги

  • 07 грудня 2018Григорій СорочанКривий Ріг: Архів втратив абсолютно всі виборчі документи за 2014-2016 рокиУ Кривому Розі втрачено абсолютно всі виборчі документи з виборів 2014-2016 років. Виявляється, буває й так. Саме таку відповідь ми отримали з архівного сектору Криворізької РДА, де ті документи мали б зберігатися. При чому втрата документів відбувалася різними способами. Але давайте по черзі.  
  • 07 грудня 2018Галина СегедаЧи готові ОТГ Вінниччини до виборів в умовах воєнного стану?5 грудня на сайті Верховної Ради України з’явився текст президентського проекту Закону України щодо проведення перших місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах 23 грудня в областях з воєнним станом. Нагадаємо, що 29 листопада ЦВК своїм рішенням скасувала заплановані на 23 грудня вибори в об’єднаних територіальних громадах 10 областей, на які поширюється Указ  Президента про...  
  • 07 грудня 2018Ігор ЛитвиненкоЩо обіцяють потенційні кандидати на Полтавщині та як підтримують свої слова голосуванням в РадіПротягом осені Полтавщину відвідали 10 потенційних кандидатів в Президенти. З них п’ять є чинними народними депутатами. ОПОРА вирішила проаналізувати обіцянки нардепів-потенційних кандидатів, які вони давали мешканцям області, з їхніми голосуваннями в стінах Верховної Ради.  
  • 06 грудня 2018Лілія КовшунПартисипативний досвід українських громадТехнології – річ важко підйомна і затратна для експорту. Це стосується як технічного прогресу, так і соціальних змін. Можна скільки завгодно говорити про успіхи глобалізації, доступність будь-яких знань завдяки інтернету, але, будьмо чесними: кожна особа читає лише те, що цікавить виключно її, формуючи довкола себе – навіть в просторі неозорого інтернету – таку собі екосистему, -...  
  • 06 грудня 2018Олексій РєпікВ Огайо визначити переможця виборів можна підкинувши монеткуМісяць тому, 6 листопада, у Сполучених штатах Америки був цикл проміжних виборів. Представники Громадянської мережі ОПОРА завдяки програмі «Open World» мали змогу спостерігати за ними. Про те, що вразило, здивувало і захопило у блозі розповів представник ОПОРИ з Київщини.  
  • 04 грудня 2018Євгенія ГеноваП’ять з половиною років за підкуп виборців: партія завжди «кине» тебе, порушникуНа Одещині суд виніс вирок стосовно жінки, яка займалася підкупом виборців. Кілійський районний суд визнав мешканку міста Кілії винною у неодноразовому підкупі виборців та засудив її до 5 років і 6 місяців ув’язнення, а також позбавив права займатись діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом.  
  • 23 листопада 2018Галина Сегеда«Фейсбучна брехня» як зброяЗа оцінками станом на 30 червня 2017 року кількість користувачів соцмережі Facebook у світі досягла 2 млрд осіб, а в Україні сягнула 10 мільйонів. Ця соцмережа, як і інші, співмірні за розміром аудиторії, вже давно стала для користувачів своєрідним засобом масової інформації. Більше того, ЗМІ нерідко використовують Facebook як джерело новин, не надто...  
  • 22 листопада 2018Оксана БанковаЯк голосували у Огайо: електронні бюлетені та висока явка виборцівМешканці містечка Оксфорд уже звикли голосувати за допомогою електронних бюлетенів, проте для нас це стало справжньою дивовижею. Здивували також відсутність виборчих порушень та висока явка виборців у окрузі. До прикладу, за підсумками проміжних виборів у окрузі Гамільтон участь у голосуванні взяли майже 56% зареєстрованих виборців, а назагал у...  
  • 14 листопада 2018Роберт Лорян, Юрій ЛісовськийВтратив одного депутата – пройшла в раду донька. Вибори в Черкаську райраду в 2015 роціЦього разу у фокусі Черкаська районна рада, де партії ВО “Свобода” і ВО “Черкащани” втрачають голоси в різних округах, через це позбуваються по одному мандату кожна. У цей же час Блок Петра Порошенка отримує голоси в різних округах і незаконно набуває двох депутатів. Жодна названа партія не бачила маніпуляцій, так само і голова комісії, яка...  
  • 05 листопада 2018Дмитро БаштовийДецентралізація – реформа лише Президента?Децентралізація - це найкраща реформа за всі часи, започаткована Петром Порошенко. З початком політичного сезону на Миколаївщині все частіше можна почути такі гасла від місцевих політиків. Але чи можна вважати дану реформу одноосібною заслугою?  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018