Opora

У п’ятницю в Українському Домі «Перемога» в рамках проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (Проект USAID) відбулися громадські слухання Плану дій сталого енергетичного розвитку м. Тернополя (ПДСЕР) на 2016-2020 роки.

ПДСЕР – це стратегічний документ для забезпечення сталого розвитку міст різних країн світу, що передбачений Європейською ініціативою «Угода мерів» (до якої місто Тернопіль приєдналося 6 липня 2012 року). Документ розробляють та впроваджують для вирішення сучасних глобальних екологічних та енергетичних проблем (парниковий ефект і пов’язані з ним негативні зміни клімату, вичерпність викопних енергоресурсів тощо).

Тернопіль – одне з перших українських міст, яке підписало цю угоду. Стратегічна мета ПДСЕР для Тернополя полягає у зменшенні до 2020 р. на 22,13 % обсягу викидів СО2 в порівняні із базовим 2012 р., а також у скороченні енергоспоживання та переході на альтернативні види енергії.

У громадських слуханнях взяли участь Павло Савечко, завідувач сектору з питань енергозабезпечення управління ЖКГ, Віталій Лесюк, розробник ПДСЕР, Андрій Мартишко, місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА, журналісти та представники громадськості.

Відповідно до аналізу викидів СО2, розробники визначили конкретні сектори для реалізації енергоефективних заходів та проектів із використанням альтернативних і відновлюваних джерел енергії: теплопостачання, водопостачання та водовідведення, бюджетні установи, житлові будівлі, вуличне освітлення, громадський транспорт.

Задля скорочення цих показників, у ПДСЕР м. Тернополя запропоновано 36 енергоефективних проектів, реалізація яких у повному обсязі дозволить скоротити викиди СО2 на 102409,37 тонн/рік. Найбільший вплив очікується у секторі житлових будівель та теплопостачання, водопостачання та водовідведення – 44,8% та 43,7% відповідно. Заходи у секторі бюджетних установ дозволять скоротити 7,5% викидів СО2. У секторі громадського транспорту – 2,8%, у секторі вуличного освітлення – 1,2%.

«Документ був затверджений декілька років тому, і він вже дав свої результати. Ми обговоримо оновлену та доповнену версію ПДСЕР, оскільки сьогоднішні умови вимагають від нас ефективних дій з енергетичного розвитку і участь у цій програмі кожного з вас. Адже важливим фактором зменшення обсягу енергоспоживання в місті та забезпечення подальшого раціонального використання енергетичних ресурсів є зміна свідомості мешканців. Наше місто рухається шляхом реформ та інтеграції і формує позитивний імідж для інвестицій», – розповів Андрій Мартишко, місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА.

Очікувана економія енергії від запланованих енергоефективних проектів – 339698,38 МВт•год/рік. Запланований обсяг коштів, які необхідно скерувати на реалізацію енергоефективних проектів у обраних секторах, становить понад 2 586 млн грн.

«У 2015 році Тернопіль став учасником проекту Світового банку, основним пріоритетом якого є термомодернізація будівель громадського сектору. Зараз працюємо над тим, щоб залучити 28 млн євро на утеплення шкіл та садочків. Вже підписали угоду на 15 млн євро, з яких 5 млн – це грантові кошти, за які в наших тепломережах відбувся пленер за участі представників семи країн Європи. Другий проект по тепломережах – це 24,6 млн доларів з Міжнародного банку реконструкції і розвитку. Ще 40 млн доларів плануємо залучити по тепломережах і 36 млн доларів на реконструкцію мереж Тернопільводоканалу», – зауважив Павло Савечко, завідувач сектору з питань енергозабезпечення управління ЖКГ.

Учасники обговорення висунули пропозиції створити школу для управителів та працівників ОСББ, правильно використовувати тверді побутові відходи та біомаси для опалення міста, конкретизувати заходи, розробляти інвестиційні проекти, активізувати просвітницькі заходи серед мешканців міста з питань енергоефективності, створювати конкурентні умови для підприємств та сприяти усуненню монополій на ринку тепло- та енергопостачання.

Затверджувати новий План дій сталого енергетичного розвитку м. Тернополя, який повинен реалізовуватися до 2020 року, депутати будуть на сесії міської ради.

Детальніше з Планом дій сталого енергетичного розвитку міста Тернопіль можна ознайомитися нижче:

За коментарями звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних
та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Андрій Мартишко
тел.: +38 096 161 82 23

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агенство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 15 лютого 2019Євген ГурницькийКіровоградщина: як «виборчі» справи про адмінправопорушення розвалюються в судіУ Кіровоградській області за 27 фактами поліція склала та відправила до суду 32 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язаних з виборчим процесом. За 10 випадками вже винесено постанови суду, за 17 повідомленнями ще триває перевірка. Представники ОПОРИ проаналізували судові рішення щодо порушення виборчого законодавства під час Президентської виборчої...  
  • 15 лютого 2019Дмитро БаштовийХто на Миколаївщині представлятиме інтереси кандидатів у Президенти?Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах, розташованих у Миколаївській області, та проаналізували інформацію у відкритих джерелах.  
  • 14 лютого 2019Ольга Стрелюк109 кандидатів у Президенти України за 29 роківКампанія з виборів Президента України 2019 року ознаменувалася найбільшою кількістю кандидатів за весь період Незалежності – 44. Наші колеги вже проаналізували, хто вони. Ми вирішили дослідити скільки всього було охочих стати Президентом країни, починаючи з 1991 року, та який рівень підтримки вони здобували.  
  • 13 лютого 2019Дмитро БаштовийПрихована агітація як форма маніпуляціїПриховану агітацію під час чергових виборів Президента України вже використовують 4 суб’єкти виборчого процесу. Дана технологія дає змогу ухилитись від вимог виборчого законодавства та створює неконкурентні умови для всіх учасників виборчих перегонів. Але чи потрібно це розглядати з точки зору недотримання морально-етичних норм та слабкої...  
  • 12 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаМісцеві партійці та екс-депутати: Кому на волинських округах довірили представляти свої інтереси кандидати у ПрезидентиВід початку виборчого процесу до 11 лютого зареєстровано 26 довірених осіб кандидатів в округах, які лежать у межах Волинської області.  Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах та відшукали інформацію про цих людей у відкритих джерелах.  
  • 11 лютого 2019Юрій ЧумакУра, запрацювало!Президент Петро Порошенко 7 лютого 2019 року підписав Указ, який визначає перелік тимчасово окупованих населених пунктів у Донецькій та Луганській областях, а також межі окупованих територій.  
  • 08 лютого 2019Ірина Кирилович Депутатська благодійність: як працює фонд Анжеліки Лабунської на ЖитомирщиніДепутат Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська, яка є головою обласної організації партії ВО «Батьківщина» має власний благодійний фонд «ЛАВ», який активно працює у Житомирській області.     
  • 06 лютого 2019Владислав БаранськийКримінальному провадженню Папієва у лютому виповнюється п’ять років26 лютого кримінальному провадженню № 42014260000000031, відомому також як «справа Михайла Папієва», виповниться п’ять років. Протягом цього час його розслідували прокуратури двох областей. Більше року тому справу, яка довгий час провела в прокуратурі Чернівецької області, було передано слідчому відділу прокуратури сусідньої області - Івано-Франківської. Попри це, вона все ще перебуває на стадії досудового розслідування. Колишньому голові...  
  • 04 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаПозитивні медіа-згадки та «джинса»: як волинські ЗМІ у січні «піарили» кандидатів у президентиВпродовж січня 2019 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  аналізували матеріали у друкованих та онлайн-ЗМІ і виявили десятки випадків розміщення матеріалів з ознаками «джинси» на користь кандидатів у Президенти України. Усі матеріали не були марковані належним чином. Окрім того, виявили низку публікацій позитивного змісту про...  
  • 04 лютого 2019Марія Цип'ящукДіти і політичні партіїЧас від часу в інформаційному просторі з’являються повідомлення про те, що політичні партії активно залучають до популяризації своєї діяльності дітей. Наприклад, для роздавання друкованих матеріалів, проведення заходів та акцій тощо. Чи законно це? Давайте розбиратись.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019