Opora

Тернопільська міська рада перейшла у категорію міст із «задовільним рівнем публічності», але у загальноукраїнському рейтингу всеукраїнського вимірювання Індексу публічності 2017 року опустилась на три позиції. Про це йшла мова 25 квітня під час презентації Громадянською мережею ОПОРА результатів вимірювання у конференц-залі готелю «Тернопіль».

 

У жовтні 2017 року в дев'яти областях України відбулося понад 15 заходів, спрямованих на розвиток громадської активності та залучення мешканців до процесу прийняття рішень. Мета проекту - підвищення можливостей та навичок органів місцевого самоврядування, сприяння підзвітності влади через залучення громадськості задля ефективного впровадження реформи децентралізації в Україні.

 

Саранчуківська сільська виборча комісія Бережанського району Тернопільської області призначила повторне голосування з виборів депутатів відповідної сільської ради в одномандатному виборчому окрузі №5.

 

У день голосування на виборах до об'єднаних громад Тернопільської області спостерігачі ОПОРИ фіксували видачу бюлетенів без пред’явлення паспорта, перерву в роботі дільничної виборчої комісії під час голосування, порушення термінів ведення передвиборчої агітації та недотримання порядку транспортування виборчої документації. Про це стало відомо 31 жовтня під час прес-конференції Громадянської мережі ОПОРА щодо результатів спостереження на перших місцевих виборах у об’єднаних територіальних громадах Тернопільської області.

 

На Тернопільщині спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували видачу виборчих бюлетенів для осіб, які не пред’явили паспорт громадянина України.  

 

На семи виборчих дільницях спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували недостатню кількість скриньок для голосування.

 

У Зборівській, Лановецькій та Хоростківській об’єднаних територіальних громадах Тернопільської області спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували друковані агітаційні матеріали без необхідного маркування та розміщені у заборонених місцях. 

 

Зборівська й Хоростківська міські та Саранчуківська сільська виборча комісія Тернопільської області не утворили спеціальних комісій, які б мали здійснювати контроль за виготовленням виборчих бюлетенів на підприємствах та дотриманням вимог щодо знищення друкарських форм, технічних відходів, поліграфічного браку, помилково виготовлених виборчих бюлетенів.

 

16 жовтня Зборівська міська виборча комісія затвердила текст виборчих бюлетенів для голосування з виборів депутатів міської ради та міського голови з порушенням термінів.

 

Формування та роботу територіальних виборчих комісій, утворення виборчих округів, висування і реєстрацію кандидатів у депутати та на посади голів відповідних ОТГ Тернопільської області, а також відмови у реєстрації і перші порушення виборчого законодавства обговорили представники Громадянської мережі ОПОРА під час прес-конференції 13 жовтня.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

rada grey

zhytlo grey

mapa 2015 grey

 digest gray

rada4you g

Статті/блоги

Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018