Opora

Відміна мажоритарної виборчої системи та впровадження пропорційної з відкритими списками, але зі збереженням зв’язку депутатів з виборцями. Такі питання піднімались 22 лютого у Сумах під час публічної дискусії «#ВиборчаРеформаChallenge», ініціаторами якої стали Громадянська мережа ОПОРА та Міжнародна фундація виборчих систем (IFES).

 

Цієї осені для додаткової підтримки та консультацій об’єднань у місті Суми почав роботу Ресурсний центр. Громадянська мережа ОПОРА поспілкувалась із засновником Центру Романом Гученко та з’ясувала, які переваги отримують сумські ОСББ.

 

На Сумщині встановлені результати виборів у всіх 13 об’єднаних територіальних громадах.

 

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА, які спостерігали за встановленням результатів виборів у Боромлянській сільській територіальній виборчій комісії (Тростянецький район), зафіксували те, що ще до приїзду перших ДВК із протоколами, голова та члени комісії підписували пусті бланки протоколів.  

 

Через те, що члени ДВК №590140, яка знаходиться в селі Катеринівка Глухівського району (Шалигінська громада), забули поставити на бюлетенях номер дільниці, вибори на цій дільниці можуть визнати недійсними.

 

На виборчій дільниці №590632, яка розташована в селищі Хотінь Сумського району (Хотінська громада) у спостерігачів ОПОРИ виникли підозри щодо того, чи правильно оформлені документи, які дають право голосувати виборцям за місцем перебування.

 

Порушення порядку видачі бюлетенів виборцям було зафіксовано відразу на кількох виборчих дільницях Сумської області.

 

Вибори в Сумській області проходять спокійно, без системних порушень. Разом з тим спостерігачі ОПОРИ протягом дня голосування фіксують низку порушень.

 

Станом на полудень 18 грудня у Волинській області спостерігачі ОПОРИ продовжують виявляти недостатню кількість виборчих скриньок та кабінок для голосування на дільницях. Також зафіксовано факт голосування за чужим паспортом.  

 

На виборчій дільниці №590237, яка розташована у с. Великий Прикіл Краснопільського району Сумської області (Миропільська громада), зафіксована видача бюлетенів без паспорта.

 
Ми у Facebook Ми у Twitterandroid grayOPORA Github

mapa 2015 grey

tvk grey

rada grey

OSBB grey

zhytlo grey 

rada4you g

hotline

bookstore opora grey

Статті/блоги

  • 09 березня 2017Дмитро КузнєцовЧому східна Україна – центр відновлюваної енергетики?Минулого тижня відбувся Перший тур «Зеленої експедиції». Під час поїздки народні депутати з міжфракційного об’єднання «Зелена енергія змін» разом з науковцями та представниками профільних громадських організацій відвідали Схід України, зокрема Донецьку, Запорізьку та Дніпропетровську області.  
  • 01 березня 2017Олеся ДзьобаЯк за кошти міста і держави покращити життя багатоповерхівки: історія успіху столичного ЖБКОрганізувати спільну роботу та налаштувати на зміни мешканців 250 квартир здається неможливим. Спростувати це твердження вдалося Григорію Тимофійовичу Конюху, голові правління ЖБК «Темп-11», що в Києві, та його помічниці та за сумісництвом бухгалтеру Надії Іванівні Барській.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2015