Opora

Незважаючи на те, що всі виборчі дільниці на виборах до Чупахівської селищної територіальної громади Сумської області відкрилися вчасно, на дільниці №590398 видача бюлетенів виборцям розпочалася майже на годину пізніше, а саме о 8:50.

 

У місті Бурині на виборчій дільниці №590062 кандидатка в депутати від «Блоку Петра Порошенка «Солідарність» Наталія Дениско разом з членами виборчої комісії їздила до людей, які голосували на дому, та агітувала їх голосувати за себе та кандидатів у депутати місцевої ради від «БПП «Солідарність». Члени ДВК не чинили перешкод кандидатці, тож разом вони об’їздили більше десятка виборців.

 

На вулицях міста Буринь (Буринська міська ОТГ) спостерігачі ОПОРИ виявили розклеєні оголошення, в яких невідомі доброчинці пропонували виборцям безкоштовно підвозити їх до виборчих дільниць. Як повідомили в поліції, оголошення розмістили два таксисти, які хотіли заробити на виборах.

 

29 жовтня, станом на 8:00, розпочали роботу всі 85 виборчих дільниць у дев’яти об’єднаних територіальних громадах Сумської області. Спостерігачі ОПОРИ зафіксували окремі порушення, зокрема відсутність належної кількості скриньок для голосування та спроби проголосувати без паспорта.

 

22 жовтня у селищі Степанівка, що входить до Степанівської об’єднаної територіальної громади, спостерігачі ОПОРИ зафіксували використання службового транспорту кандидатом на посаду селищного голови Володимиром Лукашем, який також є чинним головою Степанівки, утім, з 16 жовтня офіційно перебуває у відпустці.  

 

У Сумській області спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА фіксують численні порушення у роботі Коровинської сільської виборчої комісії, зокрема при формуванні дільничних виборчих комісій, затвердженні зразків бюлетенів, у веденні виборчої документації.

 

У Бурині, що на Сумщині, спеціальна виборча дільниця №590095 (Буринська ЦРЛ) залишилася без бюлетенів і в день виборів не буде функціонувати, повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

 

У низці громад Сумської області, де 29 жовтня цього року відбудуться вибори, територіальні виборчі комісії невчасно забрали бюлетені.

 

Кандидатка на посаду голови Верхньосироватської об’єднаної територіальної громади звинувачує ТВК в створенні нерівних можливостей для кандидатів, а місцеву газету – у поширенні неправдивої інформації.

 

За сприяння кандидата на посаду голови Буринської міської об’єднаної територіальної  громади, а водночас чинного депутата Сумської обласної ради Олександра Непочатова у Буринській ОТГ розпочали ремонт дороги. Про це повідомляє онлайн-видання «Буринь інфо – перший міський портал», не маркуючи при цьому публікацію, як політичну рекламу.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 19 вересня 2018Захар КолісніченкоВибори у Швеції: багато бюлетенів та вражаюча явка9 вересня у Швеції пройшли парламентські, а заодно й місцеві вибори. Такі вибори відбуваються в країні щочотири роки у другу неділю першого місяця осені. Люди обирають Парламент (Sveriges riksdag), уповноважених до ландстингів (регіональні органи) та комун (місцеві муніципалітети).  
  • 16 вересня 2018Святослав БабіляЯк за 5 хвилин отримати перелік підтриманих та відхилених голосувань депутатаВам цікаво отримати перелік голосувань депутата? Дізнатися, за що він голосував або проти, можливо, які він проігнорував? Або ж вам потрібні ці голосування за певний період часу?  
  • 06 вересня 2018Руслана Величко, Роберт ЛорянЯк не вступити у фейкове спостереження?З початком нового політичного сезону та осені у повітрі запахло виборами. Вже зараз політики почали тур по “лінійках” у школах. Вже зараз політики вигулькнули з чартерів у “рейсові” літаки, вагони метро та й взагалі вийшли до людей.  
  • 03 вересня 2018Rada4YouПро що говорять дані голосувань?У попередніх блогах ми публікувалидосить технічну інформацію та яким чином користуватися API сервісів rada4you. Як стягувати дані, які можна в подальшому більш глибше аналізувати. У вас виникли запитання такі як: що саме з цього можна зробити, які публіцистичні матеріали можна створити на основі цих даних, як саме порівнювати ці дані тощо. На...  
  • 02 вересня 2018Тарас РадьВиборча школа або День незалежності України в Грузії20-24 серпня у складі делегації Громадянської мережі ОПОРА мав гарну нагоду взяти участь у Літньому таборі ISFED для спостерігачів за виборами. Захід відбувався у Грузії на базі Тренінгового центру Міністерства юстиції Грузії у Кварелі (регіон Кахеті).  
  • 31 серпня 2018Роман КисленкоНа старт! Увага! Руш! Або фальстарт політичних турів на ДонеччиніОфіційно президентська виборча кампанія розпочнеться в останні дні цього календарного року. Проте так звані “промо тури” потенційних кандидатів розпочались ще влітку. Ми дослідили, хто з політиків із президентськими амбіціями відвідував Донеччину протягом літа.  
  • 27 серпня 2018Катерина Шарпата«ЗА» чи «ПРОТИ»: Яку кнопку найчастіше тиснуть депутати ЛуцькрадиКонтролювати голосування місцевих депутатів не виходячи з дому може кожен лучанин і не тільки. Як це можливо? Дуже просто. Тримайте лайфхак від ОПОРИ.   
  • 31 липня 2018Олександр Клюжев, Юрій Лісовський, Роберт Лорян, Василь КосийЯк на Київщині чорт вибори вкрав. Казка 2: Зникнення каретиЯкщо у Київській обласній раді карета перетворилась на гарбуз, то у Васильківському районі карета просто зникла  
  • 27 липня 2018Василина ДуманСон розуму породжує чудовиськ. Ґонзо-спостереження за місцевими виборамиДо найближчих виборів ще більше ніж півроку, а простір навколо вже лускається від агіток. Старі дискредитовані політики лізуть в очі і вуха з білбордів і тв-реклами. Нові дискредитують себе лютим популізмом.  
  • 26 липня 2018Роман КисленкоЗовнішня реклама політичних сил на Донеччині за 8 місяців до виборівПоступово реклама представників політичних сил витісняє традиційний контент бордів у Донецькій області. Враховуючи зміну цінностей та електоральних уподобань у мешканців, регіон стає більш цікавим для політичної конкуренції. То хто вже розпочав формувати прихильність у майбутніх виборців завдяки зовнішній рекламі на Донеччині?  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018