Opora

19 січня у Рівному Громадянська мережа ОПОРА провела інформаційну зустріч з третьокласниками ЗОШ №5 на тему «Енергозбереження починається з кожного».

Дітлахам продемонстрували мультфільм «Добре світло», який пропагує використання енергозберігаючих лампочок. Представники ОПОРИ пояснили, чому важливо слідкувати за такими щоденними речами, як проста заміна ламп, та назвали інші поради, які допоможуть виховати з підростаючого покоління свідомого споживача енергоресурсів.

Разом з малечею ОПОРІвці визначили, як найкраще заощаджувати воду, світло та тепло, зокрема:

 • замінити лампи на енергозберігаючі,
 • вимикати світло, коли виходиш з кімнати чи класу;
 • закривати крани, коли чистиш зуби;
 • гріти лише ту кількість води, яка насправді потрібна;
 • закривати двері у під’їзді тощо.

Учасники зустрічі обговорили також, чому важливо сортувати відходи та як це робити правильно, чому важливо утилізовувати ртутні лампочки та батарейки.

20 01 17 01

Насамкінець дітвора отримала розмальовки на енергозберігаючу тематику. Поруч із зображенням були цікаві написи для дітвори та їхніх батьків:

 • «Енергозберігаюча лампа економить електроенергію і служить довше, ніж звичайна лампа».
 • «Одна маленька батарейка може забруднити землю і воду на території, набагато більшій за саму батарейку».
 • «Відпрацьовані лампи і батарейки треба віднести у спеціально відведені місця».
 • «Відпрацьовані енергозберігаючі лампи, а також батарейки не можна викидати у смітник!»
 • «З енергозберігаючою лампою треба поводитись обережно, тому що вона містить пари ртуті».

«Діти і молодь – та рушійна сила, що змушує світ змінюватись. Школярі «на відмінно» знають поради енергозбереження в побуті. Переконана, що вони будуть дотримуватись їх вдома та прослідкують за тим, як це роблять батьки», – акцентувала представниця Громадянської мережі ОПОРИ Олена Чудінович.

За додатковою інформацією звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних
та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Ірина Кантарія
тел.: 093 726 3677

 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

 

Ми у Facebook Ми у Twitterandroid grayOPORA Github

mapa 2015 grey

tvk grey

rada grey

OSBB grey

zhytlo grey 

rada4you g

hotline

bookstore opora grey

Статті/блоги

 • 23 березня 2017Олена ЧудіновичЛуцьке ОСББ – рекордсмен енергозбереженняЛучани продовжують дивувати реальними результатами втілення заходів з енергозбереження. На черзі досить молоде, проте успішне об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – ОСББ «Центральна вежа».  
 • 09 березня 2017Дмитро КузнєцовЧому східна Україна – центр відновлюваної енергетики?Минулого тижня відбувся Перший тур «Зеленої експедиції». Під час поїздки народні депутати з міжфракційного об’єднання «Зелена енергія змін» разом з науковцями та представниками профільних громадських організацій відвідали Схід України, зокрема Донецьку, Запорізьку та Дніпропетровську області.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2015