Opora

17 січня у Рівненському міському центрі зайнятості відбулася інформаційна зустріч «Від власних енергозберігаючих звичок до енергонезалежності країни».

Представники ОПОРИ назвали прості поради, які допоможуть зменшити споживання енергетичних ресурсів вдома. Цих простих і дієвих правил може дотримуватися кожен.

Поради стосувались, перш за все, побутових пристроїв. Для прикладу, потрібно купувати енергоефективне обладнання, яке має спеціальне маркування від класу А до G (клас А++ – найекономніший).

Чим нижча температура в холодильнику, тим більше енергії потрібно для її підтримки: +6-7˚С і -18˚С в морозильній камері – оптимальна температура. При використанні пральної машини слід уникати неповного її завантаження: тоді перевитрата електроенергії може скласти 10-15 %. А користуючись пралкою у неправильному режимі прання, перевитрата електроенергії становить близько 30 %. На третину заповнений мішок для збору пилу у пилосмоці погіршує всмоктування приладу на 40 %.

17 01 17 03

Активісти ОПОРИ розповіли і про використання енергозберігаючих ламп, які дозволяють заощадити 75-80 % електроенергії, адже їхня світлова віддача у 5 разів більша.

«Переваги світлодіодних ламп – тривалий час експлуатації (до 100 000 год), високий ресурс стійкості (ударна та вібраційна витривалість), низька робоча напруга, низькі витрати на експлуатацію освітлювальних приладів, екологічна та протипожежна безпека, відсутність втоми очей, а також найголовніше – немає необхідності спеціальної утилізації», – розповіла представниця Громадянської мережі ОПОРА Олена Чудінович.

Під час семінару ОПОРІвці представляли також поради щодо вторинного використання сировини. Для зменшення побутових відходів, сміття вдома можна складати у 2 окремих контейнери: для органічних (їжі та іншого) та неорганічних відходів (усе, що можна переробити у вторинну сировину). Сміття зі скла, паперу, пластику та металу слід викидати у спеціалізовані контейнери. Здавати макулатуру, ПЕТ-пляшки, поліетилен, пластмаси, алюмінієві банки та склобій потрібно у пункти прийому вторинної сировини. А перед візитом до супермаркету корисно взяти із собою еко-сумку: тоді не доведеться щоразу купувати поліетиленові пакети.

Представники ОПОРИ акцентували на необхідності утилізації батарейок, адже через наявність у них важких металів викидати їх разом зі звичайними побутовими відходами не можна. Так, одна пальчикова батарейка може забруднити близько 400 літрів води або 20 м2 ґрунту.

На згадку про захід учасники отримали інформаційні матеріали, підготовлені в рамках проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні».

За додатковою інформацією звертайтесь:
місцевий координатор житлово-комунальних
та енергетичних програм
Громадянської мережі ОПОРА
Ірина Кантарія
тел. 093 726 3677

 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агентство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.

 

Ми у Facebook Ми у Twitterandroid grayOPORA Github

mapa 2015 grey

tvk grey

rada grey

OSBB grey

zhytlo grey 

rada4you g

hotline

bookstore opora grey

Статті/блоги

  • 24 березня 2017Олена ЧудіновичРівненське ОСББ «Мельника-6»: як після утеплення платити втричі меншеУ Рівному кількість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) безперервно зростає. Люди стають свідомими господарями та спільно працюють заради власного затишку. Сьогодні місто налічує близько півтисячі ОСББ: частина з них новостворені, але є ті, хто вже роками змінює свій комфорт. Про історію одного з них дізнавалась Громадянська...  
  • 23 березня 2017Олена ЧудіновичЛуцьке ОСББ – рекордсмен енергозбереженняЛучани продовжують дивувати реальними результатами втілення заходів з енергозбереження. На черзі досить молоде, проте успішне об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – ОСББ «Центральна вежа».  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2015