На ДВК №560175 виборча комісія дозволила мешканці села Берестечко (Демидівський р-н) проголосувати не за паспортом, а за студентським квитком.

Запобіг порушенню процедури голосування спостерігач Громадянської мережі ОПОРА, який зупинив дівчину, зазначивши, що згідно з Законом України «Про місцеві вибори» виборці можуть проголосувати лише після пред'явлення комісії паспорта громадянина України.

Згодом дівчина повернулася на виборчу дільницю із закордонним паспортом та ксерокопією українського. Проте їй знову відмовили, адже для здійснення волевиявлення необхідне пред'явлення паспорта громадянина України.

Таким чином, виборцю не дозволили проголосувати, а бюлетені були погашеними. Під час підрахунку голосів вони будуть пораховані як невикористані. Відповідно до ч. 5 ст. 79 Закону України «Про місцеві вибори» невикористані виборчі бюлетені з кожних місцевих виборів погашаються шляхом відокремлення правого нижнього кута бюлетеня.

Громадянська мережа ОПОРА наголошує: ч. 2 ст. 3 Закону України «Про місцеві вибори» чітко визначає, що документом, який посвідчує особу, підтверджує громадянство та засвідчує місце проживання виборця на місцевих виборах, є паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (для осіб, недавно прийнятих до громадянства України), а ч. 7 ст. 77 цього Закону передбачає пред’явлення документа виборцем при проведенні голосування.

У разі виявлення порушень виборчого процесу звертайтеся за телефоном гарячої лінії: 044 591 44 44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

За коментарями звертайтесь:
Анатолій Бондарчук, координатор громадського спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Рівненській області
тел. +38 096 918 7408,

Веб-сайт|Фейсбук | Твіттер

(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.