Opora

Середня явка виборців Полтавщини становить 52,9%. Про це повідомляє спостерігач ОПОРИ.

 

На двох дільницях у Щербанівській ОТГ зафіксовано фотографування бюлетенів виборцями. Про це повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

 

На дільниці в Машівці на Полтавщині до кабінок для голосування зі стелі тече вода. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

На одній з дільниць Щербанівської ОТГ відсутній протокол ранкового засідання, вивішені біографічні довідки лише частини кандидатів, а також є неточності у списках виборців. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

У бюлетенях двох з 26 округів Машівської громади на Полтавщині виявили помилки. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

На двох ДВК Машівської ОТГ були зафіксовані агітаційні матеріали двох з шести кандидатів на посаду селищного голови Машівської селищної територіальної громади. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала перебіг виборчої кампанії у Мачухівській громаді Полтавської області. Серед 14 членів територіальної виборчої комісії майже всі мають досвід роботи на попередніх виборах. Усього зареєстровано 5 кандидатів на посаду сільського голови та 131 кандидат у депутати, серед них 40 – самовисуванці. Кандидати Мачухівської громади віддають перевагу зовнішній агітаційній рекламі.

 

В Полтавській області в Щербанівській об`єднаній територіальній громаді знову зафіксовано листівки, які не мають вихідних даних, а також містять ознаки «чорного» піару.

 

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала перебіг виборчої кампанії у Заворсклянській об`єднаній територіальній громаді Полтавської області. Серед 11 членів територіальної виборчої комісії – всі мають досвід роботи на попередніх виборах. Усього зареєстровано 4 кандидатів на посаду сільського голови та 69 кандидатів у депутати, серед них 28 – самовисуванці. Кандидати віддають перевагу зовнішній агітаційній рекламі.

 

Громадянська мережа ОПОРА проаналізувала перебіг виборчої кампаній у Щербанівській об`єднаній територіальній громаді. Серед усіх зареєстрованих кандидатів 106 – самовисуванці. Кандидати віддають перевагу зовнішній агітаційній рекламі, розповсюдженню листівок, а також практикують спілкування з виборцями «від дверей до дверей».

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 19 вересня 2018Захар КолісніченкоВибори у Швеції: багато бюлетенів та вражаюча явка9 вересня у Швеції пройшли парламентські, а заодно й місцеві вибори. Такі вибори відбуваються в країні щочотири роки у другу неділю першого місяця осені. Люди обирають Парламент (Sveriges riksdag), уповноважених до ландстингів (регіональні органи) та комун (місцеві муніципалітети).  
  • 16 вересня 2018Святослав БабіляЯк за 5 хвилин отримати перелік підтриманих та відхилених голосувань депутатаВам цікаво отримати перелік голосувань депутата? Дізнатися, за що він голосував або проти, можливо, які він проігнорував? Або ж вам потрібні ці голосування за певний період часу?  
  • 06 вересня 2018Руслана Величко, Роберт ЛорянЯк не вступити у фейкове спостереження?З початком нового політичного сезону та осені у повітрі запахло виборами. Вже зараз політики почали тур по “лінійках” у школах. Вже зараз політики вигулькнули з чартерів у “рейсові” літаки, вагони метро та й взагалі вийшли до людей.  
  • 03 вересня 2018Rada4YouПро що говорять дані голосувань?У попередніх блогах ми публікувалидосить технічну інформацію та яким чином користуватися API сервісів rada4you. Як стягувати дані, які можна в подальшому більш глибше аналізувати. У вас виникли запитання такі як: що саме з цього можна зробити, які публіцистичні матеріали можна створити на основі цих даних, як саме порівнювати ці дані тощо. На...  
  • 02 вересня 2018Тарас РадьВиборча школа або День незалежності України в Грузії20-24 серпня у складі делегації Громадянської мережі ОПОРА мав гарну нагоду взяти участь у Літньому таборі ISFED для спостерігачів за виборами. Захід відбувався у Грузії на базі Тренінгового центру Міністерства юстиції Грузії у Кварелі (регіон Кахеті).  
  • 31 серпня 2018Роман КисленкоНа старт! Увага! Руш! Або фальстарт політичних турів на ДонеччиніОфіційно президентська виборча кампанія розпочнеться в останні дні цього календарного року. Проте так звані “промо тури” потенційних кандидатів розпочались ще влітку. Ми дослідили, хто з політиків із президентськими амбіціями відвідував Донеччину протягом літа.  
  • 27 серпня 2018Катерина Шарпата«ЗА» чи «ПРОТИ»: Яку кнопку найчастіше тиснуть депутати ЛуцькрадиКонтролювати голосування місцевих депутатів не виходячи з дому може кожен лучанин і не тільки. Як це можливо? Дуже просто. Тримайте лайфхак від ОПОРИ.   
  • 31 липня 2018Олександр Клюжев, Юрій Лісовський, Роберт Лорян, Василь КосийЯк на Київщині чорт вибори вкрав. Казка 2: Зникнення каретиЯкщо у Київській обласній раді карета перетворилась на гарбуз, то у Васильківському районі карета просто зникла  
  • 27 липня 2018Василина ДуманСон розуму породжує чудовиськ. Ґонзо-спостереження за місцевими виборамиДо найближчих виборів ще більше ніж півроку, а простір навколо вже лускається від агіток. Старі дискредитовані політики лізуть в очі і вуха з білбордів і тв-реклами. Нові дискредитують себе лютим популізмом.  
  • 26 липня 2018Роман КисленкоЗовнішня реклама політичних сил на Донеччині за 8 місяців до виборівПоступово реклама представників політичних сил витісняє традиційний контент бордів у Донецькій області. Враховуючи зміну цінностей та електоральних уподобань у мешканців, регіон стає більш цікавим для політичної конкуренції. То хто вже розпочав формувати прихильність у майбутніх виборців завдяки зовнішній рекламі на Донеччині?  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018