Opora

67,7% і 8 місце – такий результат Миколаївська міська рада отримала за підсумками вимірювання Індексу публічності міських рад за 2017-ий рік. Про це йшла мова 3 травня під час презентації результатів п’ятого вимірювання Індексу публічності 2017.

 

Місцеві організації партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» отримали найбільше депутатів на перших виборах в об’єднаних територіальних громадах, які відбулися 24 грудня.

 

На дільниці №480439 у селі Радсад Радсадівської об’єднаної громади Миколаївської області секретар дільничної комісії почала заповнювати протоколи про підрахунок голосів (ПІБ кандидатів, назву виборів, ПІБ членів ДВК) до закінчення голосування.

 

У селі Новопетрівка Широківської об’єднаної територіальної громади Миколаївської області на виборчій дільниці №480620 громадяни не змогли проголосувати за кандидатів у депутати через різні адреси у списках виборців з адресою реєстрації.

 

Районні суди Миколаївської області в аналогічних випадках застосовують різне  тлумачення норм Закону України “Про місцеві вибори”. Так, Березнегуватський районний суд 11 грудня задовольнив позов кандидата у депутати до Широківської об’єднаної громади Віктора Мушина, реєстрацію якого виборча комісія скасувала через порушення статті 35 Закону України «Про місцеві вибори». У той же час Доманівський районний суд раніше відмовив кандидатці на посаду сільського голови Прибузької ОТГ Олександрі Сохань у задоволенні аналогічного позову.  

 

38 осіб зареєстровано кандидатами у місцеві голови на виборах у об’єднаних територіальних громадах Миколаївщини, що відбудуться 24 грудня 2017 року. 

 

Доманівський районний суд Миколаївської області відмовив у задоволенні позову кандидатки на посаду Прибузького сільського голови Олександри Сохань щодо скасування комісією її реєстрації. При цьому позов було подано з порушенням строків оскарження.

 

80% кандидатів у депутати на перших виборах в об’єднані територіальні громади Миколаївщини висунуто місцевими організаціями партій. Про це свідчить аналіз спостерігачами ОПОРИ кандидатів, прізвища яких уже внесені у текст виборчого бюлетеня.

 

На виборах сільського голови Широківської об’єднаної територіальної громади Снігурівського району Миколаївської області зареєстровані кандидати з однаковими прізвищами.

 

Виборчий процес у Новополтавській об’єднаній територіальній громаді Миколаївської області охарактеризувався активною участю місцевих організацій партій, судовим процесом та неналежною роботою виборчих комісій. Про це під час прес-конференції у п’ятницю, 3 листопада, розповів координатор громадського спостереження Громадянської мережі ОПОРА у Миколаївській області Дмитро Баштовий.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 19 вересня 2018Захар КолісніченкоВибори у Швеції: багато бюлетенів та вражаюча явка9 вересня у Швеції пройшли парламентські, а заодно й місцеві вибори. Такі вибори відбуваються в країні щочотири роки у другу неділю першого місяця осені. Люди обирають Парламент (Sveriges riksdag), уповноважених до ландстингів (регіональні органи) та комун (місцеві муніципалітети).  
  • 16 вересня 2018Святослав БабіляЯк за 5 хвилин отримати перелік підтриманих та відхилених голосувань депутатаВам цікаво отримати перелік голосувань депутата? Дізнатися, за що він голосував або проти, можливо, які він проігнорував? Або ж вам потрібні ці голосування за певний період часу?  
  • 06 вересня 2018Руслана Величко, Роберт ЛорянЯк не вступити у фейкове спостереження?З початком нового політичного сезону та осені у повітрі запахло виборами. Вже зараз політики почали тур по “лінійках” у школах. Вже зараз політики вигулькнули з чартерів у “рейсові” літаки, вагони метро та й взагалі вийшли до людей.  
  • 03 вересня 2018Rada4YouПро що говорять дані голосувань?У попередніх блогах ми публікувалидосить технічну інформацію та яким чином користуватися API сервісів rada4you. Як стягувати дані, які можна в подальшому більш глибше аналізувати. У вас виникли запитання такі як: що саме з цього можна зробити, які публіцистичні матеріали можна створити на основі цих даних, як саме порівнювати ці дані тощо. На...  
  • 02 вересня 2018Тарас РадьВиборча школа або День незалежності України в Грузії20-24 серпня у складі делегації Громадянської мережі ОПОРА мав гарну нагоду взяти участь у Літньому таборі ISFED для спостерігачів за виборами. Захід відбувався у Грузії на базі Тренінгового центру Міністерства юстиції Грузії у Кварелі (регіон Кахеті).  
  • 31 серпня 2018Роман КисленкоНа старт! Увага! Руш! Або фальстарт політичних турів на ДонеччиніОфіційно президентська виборча кампанія розпочнеться в останні дні цього календарного року. Проте так звані “промо тури” потенційних кандидатів розпочались ще влітку. Ми дослідили, хто з політиків із президентськими амбіціями відвідував Донеччину протягом літа.  
  • 27 серпня 2018Катерина Шарпата«ЗА» чи «ПРОТИ»: Яку кнопку найчастіше тиснуть депутати ЛуцькрадиКонтролювати голосування місцевих депутатів не виходячи з дому може кожен лучанин і не тільки. Як це можливо? Дуже просто. Тримайте лайфхак від ОПОРИ.   
  • 31 липня 2018Олександр Клюжев, Юрій Лісовський, Роберт Лорян, Василь КосийЯк на Київщині чорт вибори вкрав. Казка 2: Зникнення каретиЯкщо у Київській обласній раді карета перетворилась на гарбуз, то у Васильківському районі карета просто зникла  
  • 27 липня 2018Василина ДуманСон розуму породжує чудовиськ. Ґонзо-спостереження за місцевими виборамиДо найближчих виборів ще більше ніж півроку, а простір навколо вже лускається від агіток. Старі дискредитовані політики лізуть в очі і вуха з білбордів і тв-реклами. Нові дискредитують себе лютим популізмом.  
  • 26 липня 2018Роман КисленкоЗовнішня реклама політичних сил на Донеччині за 8 місяців до виборівПоступово реклама представників політичних сил витісняє традиційний контент бордів у Донецькій області. Враховуючи зміну цінностей та електоральних уподобань у мешканців, регіон стає більш цікавим для політичної конкуренції. То хто вже розпочав формувати прихильність у майбутніх виборців завдяки зовнішній рекламі на Донеччині?  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018