Opora

Децентралізація - це найкраща реформа за всі часи, започаткована Петром Порошенко. З початком політичного сезону на Миколаївщині все частіше можна почути такі гасла від місцевих політиків. Але чи можна вважати дану реформу одноосібною заслугою?

З наближенням президентських виборів на території Миколаївщини почала інтенсивно розповсюджуватись політична реклама через різні її форми. Зовнішня реклама, друкована політична продукція, партійні мітинги, візити ймовірних кандидатів, почали відкриватись громадські приймальні партій, реєструються осередки нових політичних проектів в територіальному органі юстиції. Також можна спостерігати, як місцеві чиновники та представники органів місцевого самоврядування почали вихваляти та відносити реформу децентралізації Президенту України.

Так, з’явилось багато зовнішньої реклами голови обласної державної адміністрації Олексія Савченко щодо успіхів президентської реформи. Савченко почав агітувати відносно заслуг реформи на публічних заходах, на відкритті інфраструктурних об’єктів в громадах та в соціальній мережі. Окрім того, аналіз інформаційного поля показує, що децентралізацію через призму одноосібної президентської заслуги інформують і інші посадовці та чиновники.  

Савченко

Міський голова в програмі «Тема Дня» на телеканалі «Миколаїв» зазначив, що реформа Президента, реформа децентралізації – найкраща реформа за всі часи незалежності країни. Заступник голови миколаївської ОДА Олександр Кушнір на сторінці у Facebook, зазначив, що децентралізація, ініційована Президентом України Петро Порошенко, є однією з найрезультативніших реформ з тих, що були проведені в країні останнім часом.

Кушнір

 

Голова Березанської районної державної адміністрації, Сергій Танасов в інтерв’ю наголосив про те, що завдяки Президенту та його реформі, громада рухається вперед. Відповідні вислови можна спостерігати у заявах голови Березанської ОТГ Валерія Хоміцького, на офіційних сторінках у Facebook Благодатенської та Володимирівської об’єднаних громад.

Історія децентралізації була розпочата з ратифікації Україною Європейської хартії місцевого самоврядування у 1997 році, де головною ідеєю являється незалежність органів місцевого самоврядування від центральної влади. У квітні 2014 році за ініціативи Володимира Гройсмана уряд України схвалив концепцію реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Процес реформи децентралізації включало в себе прийняття пакету законопроектів. Для аналізу було взято створену політику на онлайн – сервісі «Вони голосують для тебе».  В даній політиці зібрані всі голосування по законопроектам, які в сукупності і створювали процес децентралізації. Якщо взяти основні п’ять законопроектів, з яких стартувала реформа, то всі вони були подані Кабінетом Міністрів України, а ініціатором виступав Арсеній Яценюк. Це внесення змін до Бюджетного та Податкового кодексів, що дало фінансову децентралізацію; закон «Про добровільне об’єднання територіальних громад», закон «Про засади державної регіональної політики» та закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства». Візуалізатор сервісу показує, що пакет законопроектів щодо децентралізації найбільше підтримали депутати фракції «Народний фронт». Відносно висока підтримка була у фракцій Блок Петра Порошенка. Радикальної партії, «об’єднання Самопоміч»  та позафракційних депутатів. В свою чергу Президент подав проект закону про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади), які були високо оцінені Венеціанською Комісією. Але дані зміни в Конституцію Верховна Рада досі не прийняла.

Фракційна підтримка децентралізації

Дані факти свідчать про те, що процес децентралізації – це тривалий шлях роботи фахівців, науковців, експертів.  В умовах майбутнього виборчого процесу заяви посадових осіб в робочий час про вирішальну роль Петра Порошенка в проведенні реформи децентралізації можуть бути розцінені як використання адміністративного ресурсу, що є великим ризиком для забезпечення належних умов реалізації принципів демократичних виборів.   

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 07 грудня 2018Григорій СорочанКривий Ріг: Архів втратив абсолютно всі виборчі документи за 2014-2016 рікУ Кривому Розі втрачено абсолютно всі виборчі документи з виборів 2014-2016 року. Виявляється, буває й так. Саме таку відповідь ми отримали з архівного сектору Криворізької РДА, де ті документи мали б зберігатися. При чому втрата документів відбувалася різними способами. Але давайте по черзі.  
  • 07 грудня 2018Галина СегедаЧи готові ОТГ Вінниччини до виборів в умовах воєнного стану5 грудня на сайті Верховної Ради України з’явився текст президентського проекту Закону України щодо проведення перших місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах 23 грудня в областях з воєнним станом. Нагадаємо, що 29 листопада ЦВК своїм рішенням скасувала заплановані на 23 грудня вибори в об’єднаних територіальних громадах 10 областей, на які поширюється...  
  • 07 грудня 2018Ігор ЛитвиненкоЩо обіцяють потенційні кандидати на Полтавщині та як підтримують свої слова голосуванням в РадіПротягом осені Полтавщину відвідали 10 потенційних кандидатів в Президенти. З них п’ять є чинними народними депутатами. ОПОРА вирішила проаналізувати обіцянки нардепів-потенційних кандидатів, які вони давали мешканцям області, з їхніми голосуваннями в стінах Верховної Ради.  
  • 06 грудня 2018Лілія КовшунПартисипативний досвід українських громадТехнології – річ важко підйомна і затратна для експорту. Це стосується як технічного прогресу, так і соціальних змін. Можна скільки завгодно говорити про успіхи глобалізації, доступність будь-яких знань завдяки інтернету, але, будьмо чесними: кожна особа читає лише те, що цікавить виключно її, формуючи довкола себе – навіть в просторі неозорого інтернету – таку собі екосистему, -...  
  • 04 грудня 2018Євгенія ГеноваП’ять з половиною років за підкуп виборців: партія завжди «кине» тебе, порушникуНа Одещині суд виніс вирок стосовно жінки, яка займалася підкупом виборців. Кілійський районний суд визнав мешканку міста Кілії винною у неодноразовому підкупі виборців та засудив її до 5 років і 6 місяців ув’язнення, а також позбавив права займатись діяльністю, пов’язаною з виборчим процесом.  
  • 23 листопада 2018Галина Сегеда«Фейсбучна брехня» як зброяЗа оцінками станом на 30 червня 2017 року кількість користувачів соцмережі Facebook у світі досягла 2 млрд осіб, а в Україні сягнула 10 мільйонів. Ця соцмережа, як і інші, співмірні за розміром аудиторії, вже давно стала для користувачів своєрідним засобом масової інформації. Більше того, ЗМІ нерідко використовують Facebook як джерело новин, не надто...  
  • 22 листопада 2018Оксана БанковаЯк голосували у Огайо: електронні бюлетені та висока явка виборцівМешканці містечка Оксфорд уже звикли голосувати за допомогою електронних бюлетенів, проте для нас це стало справжньою дивовижею. Здивували також відсутність виборчих порушень та висока явка виборців у окрузі. До прикладу, за підсумками проміжних виборів у окрузі Гамільтон участь у голосуванні взяли майже 56% зареєстрованих виборців, а назагал у...  
  • 14 листопада 2018Роберт Лорян, Юрій ЛісовськийВтратив одного депутата – пройшла в раду донька. Вибори в Черкаську райраду в 2015 роціЦього разу у фокусі Черкаська районна рада, де партії ВО “Свобода” і ВО “Черкащани” втрачають голоси в різних округах, через це позбуваються по одному мандату кожна. У цей же час Блок Петра Порошенка отримує голоси в різних округах і незаконно набуває двох депутатів. Жодна названа партія не бачила маніпуляцій, так само і голова комісії, яка...  
  • 05 листопада 2018Дмитро БаштовийДецентралізація – реформа лише Президента?Децентралізація - це найкраща реформа за всі часи, започаткована Петром Порошенко. З початком політичного сезону на Миколаївщині все частіше можна почути такі гасла від місцевих політиків. Але чи можна вважати дану реформу одноосібною заслугою?  
  • 05 листопада 2018Валентина ВолікВідкриті дані у виборчому процесі – крок до чесних виборівНа Форумі персональної демократії, який пройшов у Харкові наприкінці жовтня, голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, міжнародна експертка з питань виборів, виступила із промовою про технології та вибори. У своєму TED-виступі вона говорила про інститут виборів як форму передачі влади, необхідність використання відкритих...  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018