Opora

15 листопада у Сєвєродонецьку народний депутат України, очільник Луганського обласного осередку партії «Наш край» Сергій Шахов запустив міський соціальний автобус. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

Майже 47% носіїв зовнішньої реклами у трьох містах обласного значення на Луганщині зайняті політичною рекламою. Мова йде про Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Рубіжне. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

Наприкінці жовтня у міських тролейбусах Сєвєродонецька з’явились проїзні квитки, де зазначалося, що пасажири цього транспорту застраховані чинним народним депутатом. Такі квитки курсують всіма тролейбусами міста до сьогодні. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

Вчора, 1 листопада, у Сєвєродонецьку поблизу міськради були поширені листівки з ознаками «чорного піару» проти потенційної кандидатки у Президенти Юлії Тимошенко. Про це повідомляють спостерігачі Громадської мережі ОПОРА.

 

Вчора, 1 листопада, у Сєвєродонецьку на деяких подвір’ях багатоповерхових будинків мешканці отримували пакети цукру з вантажних машин. На пакетах містились логотип партії «Наш край»  та підпис чинного народного депутата Сергія Шахова. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

На Луганщині лише 2 кандидати відкрили виборчий фонд та 1 кандидат  надав фінансовий звіт. В одній об’єднаній територіальній громаді  взагалі не було надано жодного примірника передвиборчої агітаційної продукції.

 

За результатами перших місцевих виборів в об’єднаних територіальних громадах Луганщини найбільшу кількість голосів отримали кандидати-самовисуванці. Серед політичних партій лідером є «Блок Петра Порошенка Солідарність» - обрано 15 депутатів і 3 голови. 

 

У день голосування Громадянська мережа ОПОРА здійснювала спостереження у 4 ОТГ Луганської області. Про типові порушення, рівень матеріально-технічного забезпечення виборчого процесу та попередні результати голосування розповіли спостерігачі ОПОРИ під час прес-конференції 1 листопада.

 

На дільниці № 440149, яка знаходиться у смт Красноріченську Красноірченській ОТГ Луганської області всі бюлетені виборців, які голосували за місцем перебування визнані недійсними. Всього було 78 таких виборців.

 

За повідомленням Національної поліції у Луганській області під час голосування у 4 ОТГ до них надійшло 7 заяв з приводу порушень виборчого законодавства.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 14 листопада 2018Роберт Лорян, Юрій ЛісовськийВтратив одного депутата – пройшла в раду донька. Вибори в Черкаську райраду в 2015 роціЦього разу у фокусі Черкаська районна рада, де партії ВО “Свобода” і ВО “Черкащани” втрачають голоси в різних округах, через це позбуваються по одному мандату кожна. У цей же час Блок Петра Порошенка отримує голоси в різних округах і незаконно набуває двох депутатів. Жодна названа партія не бачила маніпуляцій, так само і голова комісії, яка...  
  • 05 листопада 2018Дмитро БаштовийДецентралізація – реформа лише Президента?Децентралізація - це найкраща реформа за всі часи, започаткована Петром Порошенко. З початком політичного сезону на Миколаївщині все частіше можна почути такі гасла від місцевих політиків. Але чи можна вважати дану реформу одноосібною заслугою?  
  • 05 листопада 2018Валентина ВолікВідкриті дані у виборчому процесі – крок до чесних виборівНа Форумі персональної демократії, який пройшов у Харкові наприкінці жовтня, голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, міжнародна експертка з питань виборів, виступила із промовою про технології та вибори. У своєму TED-виступі вона говорила про інститут виборів як форму передачі влади, необхідність використання відкритих...  
  • 05 листопада 2018Олена РоговаКібербезпека виборчого процесу. Чи захищені інформаційні системи ЦВК?Ще якісь десять років тому поняття «кібербезпека» було новим, далеким та незрозумілим для більшості українців. Дійсно, випадки кібератак відбувалися десь далеко за межами нашої держави, суть явища та можливі наслідки були зрозумілими лише деяким спеціалістам. Громадянам в основному здавалося, що в нашій країни такого ніколи не станеться. Однак,...  
  • 03 листопада 2018Дмитро БаштовийРеспубліканська партія США агітує вечірками?!Як громадські спостерігачі ми звикли до тих форм агітації, які дозволені законодавством України. Тож дуже цікаво подивитись, як подібні норми працюють в інших країнах. Ще цікавіше буває побачити, як норми, що у нас заборонені та вважаються неприпустимими, інколи є абсолютно традиційною нормальною практикою в інших.  
  • 02 листопада 2018Катерина ЖемчужниковаЩоденник кандидатки у громадські виборчі омбудсмениВже до кінця листопада Громадянська мережа ОПОРА планує представити громадських виборчих омбудсменів у кожній області.Чекаю цього моменту, затамувавши подих. А поки – розкажу про всі сходинки, які вели до цього етапу.  
  • 01 листопада 2018Максим ТеплицькийЧи підуть кіногерої до політики?Все ближче старт виборчої кампанії, все більше політиків заявляє про своє бажання позмагатися за президентське крісло. Одеською особливістю політичних перегонів вже не перший рік стають цікаві персонажі. Чи варто очікувати появи супергероїв на цих виборах?  
  • 30 жовтня 2018Тарас ЩербатюкЧому в Америці не купують голоси «за гречку»?За тиждень до проведення виборів у США ви не побачите бігбордів з агітацією кандидатів. На зупинках, стовпах та автобусах немає політичної реклами. Це реальність чи міраж виборчих перегонів? Саме така ситуація нині спостерігається в місті Бетлхем, що в штаті Пенсильванія, перед черговими місцевими виборами, які пройдуть 6 листопада 2018 року.  
  • 29 жовтня 2018В’ячеслав ГусаковНардеп з Херсонщини намагається по-своєму трактувати Регламент ВРЯка реєстрація нардепів під час пленарних засідань Верховної Ради України важливіша – письмова чи електронна? Чи все ж таки показник голосувань?  
  • 25 вересня 2018Юлія Чеберяк"Теплі кредити": в пошуках енергоефективного компромісуДосить складно державі завоювати довіру громадян, особливо в часи нестабільного економічного та політичного становища. Та попри те, що державну програму "теплих кредитів" щороку призупиняли через брак коштів, рівень народної довіри до неї залишається досить високим. Більш того, попит на неї постійно перевищує пропозицію.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018