Opora

У шести об’єднаних територіальних громадах Кіровоградської області 29 жовтня відбулися перші місцеві вибори депутатів та голів місцевих рад. Так, вибори пройшли у Тишківській, Катеринівській, Первозванівській сільських, Компаніївській та Смолінській селищних, а також Помічнянській міській об’єднаних територіальних громадах. Представники Громадянської мережі ОПОРА спостерігали за виборчим процесом. Про зафіксовані порушення розповіли 30 жовтня під час прес-конференції у Кропивницькому.

 

Явка виборців на перших виборах в ОТГ Кіровоградської області 29 жовтня 2017 року станом на 20 годину, за попередніми даними, становить 47,7%. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

 

На дільниці №350280, що у Катеринівській ОТГ Кіровоградської області, спостерігач ОПОРИ виявив відеокамери, відтак викликав на дільницю правоохоронців. Ще одне повідомлення про відеокамери на дільниці надійшло до поліції від кандидата на посаду селищного голови Катеринівської ОТГ з  дільниці № 350279, що у с. Обознівка.

 

У селі Первозванівка Кіровоградського району для трьох округів надрукували недостатню кількість бюлетенів для голосування. Про це повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

 

Виборчий процес у шести об’єднаних територіальних громадах Кіровоградської області, де 29 жовтня відбудуться перші місцеві вибори, проходить без системних порушень, проте з недоліками у роботі виборчих комісій та недотриманням норм виборчого законодавства при веденні агітації. Про це йшлося на прес-конференції Громадянської мережі ОПОРА у Кропивницькому 26 жовтня.

 

26 жовтня, під час перерахунку бюлетенів членами дільничних виборчих комісій на виборах до Катеринівської ОТГ Кіровоградської області, в документі було  виявлено помилку. Як відзначають спостерігачі ОПОРИ, у бюлетені для виборів сільського голови замість слів «виборчий бюлетень» надруковано «контрольний талон». Цього ж дня ідентичну помилку виявили у бюлетені для виборів голови Первозванівської ОТГ.

 

Напередодні виборів у сільраді села Обознівка, що входить до Катерининської об’єднаної територіальної громади, виборцям-пенсіонерам пропонують відкрити рахунок у банку, щоб отримати 300 гривень.

 

Упродовж вихідних, 21 та 22 жовтня, у двох громадах Кіровоградської області не працювали дільничні виборчі комісії. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

 

На території  Катерининської об’єднаної територіальної громади у Кіровоградській області представники районного осередку Аграрної партії України розповсюджують агітаційну продукцію, виготовлену не за кошти з виборчого фонду. Про це свідчать вихідні дані агітаційних матеріалів.

 

На перших виборах у шести об'єднаних територіальних громадах Кіровоградської області до місцевих рад балотуватимуться 413 чоловіків та 318 жінок. Гендерний аспект у списках кандидатів у депутати проаналізували спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

rada grey

zhytlo grey

mapa 2015 grey

 digest gray

rada4you g

Статті/блоги

Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018