Opora

У шести об’єднаних територіальних громадах Кіровоградської області 29 жовтня відбулися перші місцеві вибори депутатів та голів місцевих рад. Так, вибори пройшли у Тишківській, Катеринівській, Первозванівській сільських, Компаніївській та Смолінській селищних, а також Помічнянській міській об’єднаних територіальних громадах. Представники Громадянської мережі ОПОРА спостерігали за виборчим процесом. Про зафіксовані порушення розповіли 30 жовтня під час прес-конференції у Кропивницькому.

 

Явка виборців на перших виборах в ОТГ Кіровоградської області 29 жовтня 2017 року станом на 20 годину, за попередніми даними, становить 47,7%. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

 

На дільниці №350280, що у Катеринівській ОТГ Кіровоградської області, спостерігач ОПОРИ виявив відеокамери, відтак викликав на дільницю правоохоронців. Ще одне повідомлення про відеокамери на дільниці надійшло до поліції від кандидата на посаду селищного голови Катеринівської ОТГ з  дільниці № 350279, що у с. Обознівка.

 

У селі Первозванівка Кіровоградського району для трьох округів надрукували недостатню кількість бюлетенів для голосування. Про це повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА.

 

Виборчий процес у шести об’єднаних територіальних громадах Кіровоградської області, де 29 жовтня відбудуться перші місцеві вибори, проходить без системних порушень, проте з недоліками у роботі виборчих комісій та недотриманням норм виборчого законодавства при веденні агітації. Про це йшлося на прес-конференції Громадянської мережі ОПОРА у Кропивницькому 26 жовтня.

 

26 жовтня, під час перерахунку бюлетенів членами дільничних виборчих комісій на виборах до Катеринівської ОТГ Кіровоградської області, в документі було  виявлено помилку. Як відзначають спостерігачі ОПОРИ, у бюлетені для виборів сільського голови замість слів «виборчий бюлетень» надруковано «контрольний талон». Цього ж дня ідентичну помилку виявили у бюлетені для виборів голови Первозванівської ОТГ.

 

Напередодні виборів у сільраді села Обознівка, що входить до Катерининської об’єднаної територіальної громади, виборцям-пенсіонерам пропонують відкрити рахунок у банку, щоб отримати 300 гривень.

 

Упродовж вихідних, 21 та 22 жовтня, у двох громадах Кіровоградської області не працювали дільничні виборчі комісії. Про це повідомляють спостерігачі ОПОРИ.

 

На території  Катерининської об’єднаної територіальної громади у Кіровоградській області представники районного осередку Аграрної партії України розповсюджують агітаційну продукцію, виготовлену не за кошти з виборчого фонду. Про це свідчать вихідні дані агітаційних матеріалів.

 

На перших виборах у шести об'єднаних територіальних громадах Кіровоградської області до місцевих рад балотуватимуться 413 чоловіків та 318 жінок. Гендерний аспект у списках кандидатів у депутати проаналізували спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 19 вересня 2018Захар КолісніченкоВибори у Швеції: багато бюлетенів та вражаюча явка9 вересня у Швеції пройшли парламентські, а заодно й місцеві вибори. Такі вибори відбуваються в країні щочотири роки у другу неділю першого місяця осені. Люди обирають Парламент (Sveriges riksdag), уповноважених до ландстингів (регіональні органи) та комун (місцеві муніципалітети).  
  • 16 вересня 2018Святослав БабіляЯк за 5 хвилин отримати перелік підтриманих та відхилених голосувань депутатаВам цікаво отримати перелік голосувань депутата? Дізнатися, за що він голосував або проти, можливо, які він проігнорував? Або ж вам потрібні ці голосування за певний період часу?  
  • 06 вересня 2018Руслана Величко, Роберт ЛорянЯк не вступити у фейкове спостереження?З початком нового політичного сезону та осені у повітрі запахло виборами. Вже зараз політики почали тур по “лінійках” у школах. Вже зараз політики вигулькнули з чартерів у “рейсові” літаки, вагони метро та й взагалі вийшли до людей.  
  • 03 вересня 2018Rada4YouПро що говорять дані голосувань?У попередніх блогах ми публікувалидосить технічну інформацію та яким чином користуватися API сервісів rada4you. Як стягувати дані, які можна в подальшому більш глибше аналізувати. У вас виникли запитання такі як: що саме з цього можна зробити, які публіцистичні матеріали можна створити на основі цих даних, як саме порівнювати ці дані тощо. На...  
  • 02 вересня 2018Тарас РадьВиборча школа або День незалежності України в Грузії20-24 серпня у складі делегації Громадянської мережі ОПОРА мав гарну нагоду взяти участь у Літньому таборі ISFED для спостерігачів за виборами. Захід відбувався у Грузії на базі Тренінгового центру Міністерства юстиції Грузії у Кварелі (регіон Кахеті).  
  • 31 серпня 2018Роман КисленкоНа старт! Увага! Руш! Або фальстарт політичних турів на ДонеччиніОфіційно президентська виборча кампанія розпочнеться в останні дні цього календарного року. Проте так звані “промо тури” потенційних кандидатів розпочались ще влітку. Ми дослідили, хто з політиків із президентськими амбіціями відвідував Донеччину протягом літа.  
  • 27 серпня 2018Катерина Шарпата«ЗА» чи «ПРОТИ»: Яку кнопку найчастіше тиснуть депутати ЛуцькрадиКонтролювати голосування місцевих депутатів не виходячи з дому може кожен лучанин і не тільки. Як це можливо? Дуже просто. Тримайте лайфхак від ОПОРИ.   
  • 31 липня 2018Олександр Клюжев, Юрій Лісовський, Роберт Лорян, Василь КосийЯк на Київщині чорт вибори вкрав. Казка 2: Зникнення каретиЯкщо у Київській обласній раді карета перетворилась на гарбуз, то у Васильківському районі карета просто зникла  
  • 27 липня 2018Василина ДуманСон розуму породжує чудовиськ. Ґонзо-спостереження за місцевими виборамиДо найближчих виборів ще більше ніж півроку, а простір навколо вже лускається від агіток. Старі дискредитовані політики лізуть в очі і вуха з білбордів і тв-реклами. Нові дискредитують себе лютим популізмом.  
  • 26 липня 2018Роман КисленкоЗовнішня реклама політичних сил на Донеччині за 8 місяців до виборівПоступово реклама представників політичних сил витісняє традиційний контент бордів у Донецькій області. Враховуючи зміну цінностей та електоральних уподобань у мешканців, регіон стає більш цікавим для політичної конкуренції. То хто вже розпочав формувати прихильність у майбутніх виборців завдяки зовнішній рекламі на Донеччині?  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018