Opora

Сотниківська сільська рада Яготинського району Київської області визначила місцем для розміщення передвиборної агітації фойє сільського будинку культури, що заборонено Законом «Про вибори Президента». Про це йдеться у відповіді на запит, яку спостерігачі ОПОРИ отримали 16 січня.

 

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Київській області 16 січня зафіксували  зовнішню рекламу кандидатів у Президенти, яка розміщена з ймовірним  порушенням виборчого законодавства, зокрема  – 4 білборди без вихідних даних  кандидата  у Президенти Анатолія Гриценка та 1 – Євгенія Мураєва.

 

Активність Руслана Кошулинського, голови Секретаріату ВО «Свобода» та потенційного кандидата у Президенти України від об'єднаних націоналістичних сил, спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Київській області фіксують не перший місяць. Переважно,  Руслан Кошулинський здійснює особисті візити у різні міста Київщини, де проводить заздалегідь анонсовані зустрічі з громадянами.

 

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Київській області 11 січня зафіксували  зовнішню рекламу кандидатів у Президенти, розміщену з можливим порушенням виборчого законодавства, а саме – білборди без вихідних даних кандидатів у Президенти Андрія Садового та Сергія Капліна.

 

На чергових виборах Президента України 31 березня 2019 року мешканці Київщини будуть голосувати у 9 територіальних виборчих округах на 1423 виборчих дільницях. Зазначимо, що така ж кількість округів у Київській області  була і на минулих виборах народних депутатів у 2014 році.

 

Київську область у грудні відвідали потенційні кандидати Руслан Кошулинський, Петро Порошенко, Валентин Наливайченко, Юрій Бойко та Олександр Вілкул.

 

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА напередодні та в День Святого Миколая зафіксували понад 30 випадків надання політичними партіями подарунків або інших видів передчасної агітації з матеріальною вигодою.

 

Розповсюдження поліграфічної продукції в наметах, заходи за участі партійців і організовані ними, а також надання матеріальної вигоди  - такі прояви дочасної агітаційної активності фіксували спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Київській області в період з 26 листопада по 15 грудня.  

 

Невідомі залили  зеленою фарбою білборд на виїзді з Богуслава. Цей факт 13 грудня зафіксували  спостерігачі Громадянської Мережі ОПОРА у Київській області.

 

Представники чотирьох політичних сил ймовірно використовували бюджетні ресурси для власної реклами та непрямої дочасної агітаційної діяльності протягом червня-жовтня 2018 року. Такі дані наводять спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Київській області. Зокрема, за сприяння політиків на Київщині ремонтувалися дороги, будувалися та реконструювалися дитячі та спортивні майданчики, проводилися ремонтні роботи у навчальних закладах, будувався будинок культури та спортивно- оздоровчий комплекс і поліпшувалась екосистема річки.

 
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 13 січня 2019Роман ГривінськийОбіцянки, чорний піар, креатив: як політики використовують рекламу в соціальних мережахПротягом грудня – першої половини січня спостерігачі ОПОРИ в Києві фіксували й аналізували оплачені повідомлення та ролики у Facebook, Youtube та Instagram. Порошенко святкує Новий рік на Софійській площі. Тимошенко обіцяє зняти президентську недоторканність. Богословська рекламує авторський канал на Youtube. Андрій Садовий рятує котиків. Про ці та інші тренди політичної...  
  • 13 січня 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаТОП-5 конфліктів волинських осередків партій на старті виборчих перегонівПеред стартом виборчої кампанії та після початку виборчого процесу волинські осередки політичних партій робили публічні заяви стосовно опонентів чи конфліктів всередині власної організації. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА на Волині проаналізували «найгучніші» конфлікти, які широко обговорювали у волинському політичному просторі, у мережі...  
  • 13 січня 2019Віктор Пічугін, Микола ЗінченкоМажоритарники проти списочників: як харківські нардепи відпрацювали 4 рокиНародні депутати є представниками українського народу, які діють в його інтересах під час законодавчого процесу. Вони беруть участь в обговоренні та прийнятті законів, у політичних дебатах під час виступу з парламентської трибуни, в реалізації права на депутатські запити та звернення. Напередодні першого пленарного засідання в 2019 році...  
  • 11 січня 2019Сергій Макаренко, Андрій ЧернегаЯк Черкащина обирала Президента: ретроспективаЦьогоріч всьоме з часів здобуття нашою країною незалежності українці обиратимуть Президента. Черговий виборчий процес глави держави уже стартував. Нині кандидати подають документи для реєстрації.  
  • 11 січня 2019Олена ЧернецькаКандидат на пост Президента збирає персональні дані для шоу «Дружина для Президента» без згоди виборцівВиборча компанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Закон України «Про вибори Президента України» прямо пов’язує можливість розпочати передвиборну агітацію із датою реєстрації особи кандидатом на пост Президента України у ЦВК.  
  • 09 січня 2019Юлія ЛисенкоПропозиція перенести центр виборчого округу №40 на ДніпропетровщиніСпостерігачі Громадянської мережі ОПОРА дослідили доцільність зміни центру виборчого округу №40 на Дніпропетровщині, що дозволить комісіям зекономити 58 годин робочого часу.  
  • 05 січня 2019Галина Сегеда«Волею народу», а не «чиєюсь примхою» обирається ПрезидентУ ЗМІ, соціальних мережах та «на кухнях» лунають категоричні, навіть екстремістські думки про те, що деяким політикам треба заборонити балотуватись, декого прогнати, а декого кудись кинути, деякі телеканали закрити, деяку політичну агітацію палити, а деякі категорії виборців позбавити права голосу.  
  • 02 січня 2019Роберт ЛорянМонастирищенська міська рада: один голос і ти депутат (Черкащина)Нещодавно, ми розповідали, як отримали протоколи Монастирищенської міської ради. Так ось, проаналізувавши протоколи, ми виявили, що результати виборів були сфальсифіковані, внаслідок чого дві партії отримали по одному додатковому мандату.   
  • 31 грудня 2018Андрій СавчукЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатівЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатів 31 грудня в Україні офіційно стартують президентські вибори, які з невеликою перервою переростають у парламентські. Часу ще ніби вдосталь, але невпинна робота на політичній ниві давно кипить. У цьому матеріалі ми б хотіли розповісти про те, як за допомогою бюджетних...  
  • 31 грудня 2018Марія ДомськаЯк політики використовують онлайн-маркетинг у соціальній мережі Facebook в сегменті Тернопільщини?Соціальна мережа Facebook давно перестала бути онлайн-простором тільки для особистого спілкування. Сьогодні – це платформа для швидкого та масштабного поширення інформації, а також – сприятливе середовище для реклами, чим успішно користуються власники бізнесу, маркетологи, різні спільноти та просто зацікавлені особи. Ще у червні 2017 року...  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019