Opora

Рекламні матеріали окремих партій та потенційних кандидатів на пост Президента України з ознаками дочасної агітації зафіксовано у Білій Церкві, Фастові, Богуславі, Ірпені та Києво-Святошинському районі. Про це повідомляють спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА.

 

Серед новообраних депутатів рад об’єднаних територіальних громад на Київщині 65 балотувались від політичних партій та 30 - шляхом самовисування. Найбільшу кількість депутатів має політична партія ВО “Батьківщина”.

 

29 жовтня у чотирьох громадах Київщини проголосували 13 445 виборців, що складає 43,78% від загальної кількості.

 

В селищі Велика Димерка на Київщині на виборчій дільниці №320230 приблизно о 19:30 члени виборчої комісії намагались видати бюлетень виборцю за копією його паспорта.

 

Станом на 16:00 у чотирьох громадах Київщини проголосували 10106 виборців, а це складає 32,91% від загальної кількості.

 

Станом на 12:00 у чотирьох громадах Київщини проголосували 5431 виборців, а це складає 17,69%  від загальної кількості виборців.

 

Виборча дільниця №320232 у селі Велика Димерка у Великодимерській ОТГ розташована у трьох різних кімнатах. Оскільки на цій дільниці голосуватимуть 2254 виборці, то така дільниця відповідно до виборчого законодавства має мати 6 кабінок для голосування та 6 скриньок для голосування. 

 

26 жовтня представники Громадянської мережі ОПОРА зафіксували факт можливого порушення порядку фінансування виборчої агітації з боку 35 кандидатів в депутати Медвинської сільської ради об’єднаної територіальної громади.

 

На Київщині лише Медвинська сільська ТВК вчасно отримала бюлетені, в решті ОТГ з різних причин виникли затримки, які призвели до процедурних порушеннь.

 

19 жовтня 2017 року в кількох електронних ЗМІ Київської області опублікували інформацію про факт надання коштів виборцям за підпис у списках.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 14 листопада 2018Роберт Лорян, Юрій ЛісовськийВтратив одного депутата – пройшла в раду донька. Вибори в Черкаську райраду в 2015 роціЦього разу у фокусі Черкаська районна рада, де партії ВО “Свобода” і ВО “Черкащани” втрачають голоси в різних округах, через це позбуваються по одному мандату кожна. У цей же час Блок Петра Порошенка отримує голоси в різних округах і незаконно набуває двох депутатів. Жодна названа партія не бачила маніпуляцій, так само і голова комісії, яка...  
  • 05 листопада 2018Дмитро БаштовийДецентралізація – реформа лише Президента?Децентралізація - це найкраща реформа за всі часи, започаткована Петром Порошенко. З початком політичного сезону на Миколаївщині все частіше можна почути такі гасла від місцевих політиків. Але чи можна вважати дану реформу одноосібною заслугою?  
  • 05 листопада 2018Валентина ВолікВідкриті дані у виборчому процесі – крок до чесних виборівНа Форумі персональної демократії, який пройшов у Харкові наприкінці жовтня, голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, міжнародна експертка з питань виборів, виступила із промовою про технології та вибори. У своєму TED-виступі вона говорила про інститут виборів як форму передачі влади, необхідність використання відкритих...  
  • 05 листопада 2018Олена РоговаКібербезпека виборчого процесу. Чи захищені інформаційні системи ЦВК?Ще якісь десять років тому поняття «кібербезпека» було новим, далеким та незрозумілим для більшості українців. Дійсно, випадки кібератак відбувалися десь далеко за межами нашої держави, суть явища та можливі наслідки були зрозумілими лише деяким спеціалістам. Громадянам в основному здавалося, що в нашій країни такого ніколи не станеться. Однак,...  
  • 03 листопада 2018Дмитро БаштовийРеспубліканська партія США агітує вечірками?!Як громадські спостерігачі ми звикли до тих форм агітації, які дозволені законодавством України. Тож дуже цікаво подивитись, як подібні норми працюють в інших країнах. Ще цікавіше буває побачити, як норми, що у нас заборонені та вважаються неприпустимими, інколи є абсолютно традиційною нормальною практикою в інших.  
  • 02 листопада 2018Катерина ЖемчужниковаЩоденник кандидатки у громадські виборчі омбудсмениВже до кінця листопада Громадянська мережа ОПОРА планує представити громадських виборчих омбудсменів у кожній області.Чекаю цього моменту, затамувавши подих. А поки – розкажу про всі сходинки, які вели до цього етапу.  
  • 01 листопада 2018Максим ТеплицькийЧи підуть кіногерої до політики?Все ближче старт виборчої кампанії, все більше політиків заявляє про своє бажання позмагатися за президентське крісло. Одеською особливістю політичних перегонів вже не перший рік стають цікаві персонажі. Чи варто очікувати появи супергероїв на цих виборах?  
  • 30 жовтня 2018Тарас ЩербатюкЧому в Америці не купують голоси «за гречку»?За тиждень до проведення виборів у США ви не побачите бігбордів з агітацією кандидатів. На зупинках, стовпах та автобусах немає політичної реклами. Це реальність чи міраж виборчих перегонів? Саме така ситуація нині спостерігається в місті Бетлхем, що в штаті Пенсильванія, перед черговими місцевими виборами, які пройдуть 6 листопада 2018 року.  
  • 29 жовтня 2018В’ячеслав ГусаковНардеп з Херсонщини намагається по-своєму трактувати Регламент ВРЯка реєстрація нардепів під час пленарних засідань Верховної Ради України важливіша – письмова чи електронна? Чи все ж таки показник голосувань?  
  • 25 вересня 2018Юлія Чеберяк"Теплі кредити": в пошуках енергоефективного компромісуДосить складно державі завоювати довіру громадян, особливо в часи нестабільного економічного та політичного становища. Та попри те, що державну програму "теплих кредитів" щороку призупиняли через брак коштів, рівень народної довіри до неї залишається досить високим. Більш того, попит на неї постійно перевищує пропозицію.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018