Opora

На сьогоднішньому засіданні робочої групи з доопрацювання Виборчого кодексу розглянули 60 поправок з Другої книги. Розгляд статей та правок почали з глави про загальнонаціональні вибори народних депутатів України. Про це повідомляють присутні на засіданні представники Громадянської мережі ОПОРА.

5 жовтня відбулось двадцять перше засідання офіційної робочої групи з доопрацювання Виборчого кодексу. На ньому були присутні народні депутати Олена Бойко, Юрій Левченко, Олена Ледовських, Наталія Новак, Руслан Сидорович, Олександр Черненко, а також помічники народних обранців Ольги Богомолець, Дмитра Добродомова, Юрія Левченка, Руслана Сидоровича, Михайла Папієва та представники Громадянської мережі ОПОРА від громадськості.

Під час сьогоднішнього засідання робочої групи учасники розглянули главу щодо оскарження порушень виборчого законодавства, а саме статті 334-338 та 1889-1949 поправки до них. Вони стосуються основних засад виборів народних депутатів, права бути кандидатом у депутати, чергових та позачергових виборів народних обранців.

З 60 розглянутих поправок робочою групою було прийнято 15, решта – відхилені. Найбільші дискусії в залі викликали питання прохідного бар’єра та кількості округів. Члени групи вирішили, що з цих питань має бути політичне рішення й на розгляді правок, які пропонують кардинальну зміну в цих позиціях, має бути наголошено авторами в сесійній залі. Наразі ж робоча група підтримала варіант прохідного бар’єра, встановленого текстом першого читання на рівні 4%. А кількість округів у прив’язці до територіальних одиниць – 225, проте із пропозицією переглянути цей підхід, коли закінчаться децентралізаційні процеси й територіальний устрій країни оновиться.

Як відзначила радниця з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Ольга Коцюруба, сьогодні було пройдено мало поправок, бо багато часу приділили дискусіям довкола виборчої системи. «Замість обговорення поправок та технічної можливості вдосконалення розділу Кодексу, присвяченого парламентським виборам, робоча група практично увесь відведений час дискутувала про доцільність системи з відкритими регіональними списками як такої. На етапі, коли ми говоримо про документ, прийнятий в першому читанні, коли пройдені поправки до всієї загальної частини кодексу, така позиція частини учасників робочої групи призводить фактично до затягування її роботи», – підкреслила вона.

Наступне засідання робочої групи відбудеться в понеділок, 8 жовтня, о 13:00 за адресою: вул. Садова, 3а, каб. 916а. Розгляд розпочнеться з з поправки №1950.

Нагадаємо, ця робоча група не має положення щодо своєї роботи й, відповідно, кворум та голосування не передбачені. Але важливо, щоб на засідання групи ходили всі учасники, аби якнайшвидше розглянути всі 4 400 поправок та розблокувати процес подальшого розгляду Виборчого кодексу.

За результатами розглядів ця робоча група надасть свої рекомендації Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя щодо поправок. Комітет на своєму засіданні розгляне напрацювання робочої групи та прийме рішення щодо висновку до проекту Виборчого кодексу для подальшого його винесення на друге читання в сесійній залі парламенту.

Варто зазначити, що 251 поправка була розглянута в рамках кількох зустрічей групи підкомітету з питань виборів і референдумів Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя. Попередній процес розгляду поправок у рамках цієї групи стартував 21 грудня. 28 лютого на засіданні Комітету Верховної Ради з питань правової політики та правосуддя, що відбулось під куполом парламенту, депутати проголосували за створення офіційної робочої групи з підготовки до розгляду в другому читанні проекту Виборчого кодексу України №3112-1. А вже 4 квітня на наступному засіданні затвердили персональний склад цієї офіційної робочої групи. До неї увійшли 24 особи, серед яких 22 чинні народні депутати та двоє експертів-співавторів інших версій Виборчого кодексу.

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 25 вересня 2018Юлія Чеберяк"Теплі кредити": в пошуках енергоефективного компромісуДосить складно державі завоювати довіру громадян, особливо в часи нестабільного економічного та політичного становища. Та попри те, що державну програму "теплих кредитів" щороку призупиняли через брак коштів, рівень народної довіри до неї залишається досить високим. Більш того, попит на неї постійно перевищує пропозицію.  
  • 19 вересня 2018Захар КолісніченкоВибори у Швеції: багато бюлетенів та вражаюча явка9 вересня у Швеції пройшли парламентські, а заодно й місцеві вибори. Такі вибори відбуваються в країні щочотири роки у другу неділю першого місяця осені. Люди обирають Парламент (Sveriges riksdag), уповноважених до ландстингів (регіональні органи) та комун (місцеві муніципалітети).  
  • 16 вересня 2018Святослав БабіляЯк за 5 хвилин отримати перелік підтриманих та відхилених голосувань депутатаВам цікаво отримати перелік голосувань депутата? Дізнатися, за що він голосував або проти, можливо, які він проігнорував? Або ж вам потрібні ці голосування за певний період часу?  
  • 06 вересня 2018Руслана Величко, Роберт ЛорянЯк не вступити у фейкове спостереження?З початком нового політичного сезону та осені у повітрі запахло виборами. Вже зараз політики почали тур по “лінійках” у школах. Вже зараз політики вигулькнули з чартерів у “рейсові” літаки, вагони метро та й взагалі вийшли до людей.  
  • 03 вересня 2018Rada4YouПро що говорять дані голосувань?У попередніх блогах ми публікувалидосить технічну інформацію та яким чином користуватися API сервісів rada4you. Як стягувати дані, які можна в подальшому більш глибше аналізувати. У вас виникли запитання такі як: що саме з цього можна зробити, які публіцистичні матеріали можна створити на основі цих даних, як саме порівнювати ці дані тощо. На...  
  • 02 вересня 2018Тарас РадьВиборча школа або День незалежності України в Грузії20-24 серпня у складі делегації Громадянської мережі ОПОРА мав гарну нагоду взяти участь у Літньому таборі ISFED для спостерігачів за виборами. Захід відбувався у Грузії на базі Тренінгового центру Міністерства юстиції Грузії у Кварелі (регіон Кахеті).  
  • 31 серпня 2018Роман КисленкоНа старт! Увага! Руш! Або фальстарт політичних турів на ДонеччиніОфіційно президентська виборча кампанія розпочнеться в останні дні цього календарного року. Проте так звані “промо тури” потенційних кандидатів розпочались ще влітку. Ми дослідили, хто з політиків із президентськими амбіціями відвідував Донеччину протягом літа.  
  • 27 серпня 2018Катерина Шарпата«ЗА» чи «ПРОТИ»: Яку кнопку найчастіше тиснуть депутати ЛуцькрадиКонтролювати голосування місцевих депутатів не виходячи з дому може кожен лучанин і не тільки. Як це можливо? Дуже просто. Тримайте лайфхак від ОПОРИ.   
  • 31 липня 2018Олександр Клюжев, Юрій Лісовський, Роберт Лорян, Василь КосийЯк на Київщині чорт вибори вкрав. Казка 2: Зникнення каретиЯкщо у Київській обласній раді карета перетворилась на гарбуз, то у Васильківському районі карета просто зникла  
  • 27 липня 2018Василина ДуманСон розуму породжує чудовиськ. Ґонзо-спостереження за місцевими виборамиДо найближчих виборів ще більше ніж півроку, а простір навколо вже лускається від агіток. Старі дискредитовані політики лізуть в очі і вуха з білбордів і тв-реклами. Нові дискредитують себе лютим популізмом.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018