Opora

Перші вибори у об’єднаних територіальних громадах Івано-Франківської області відбулись переважно з дотриманням законодавчих вимог, а виявлені в день голосування порушення не мали системного і масового характеру.

 

На виборах сільського голови Матеївецької об’єднаної громади при друку бюлетенів допущено помилку в по батькові  кандидата-самовисуванця Дмитра Харбіста. У бюлетені зазначено не «Михайлович», а «Михайлівич», – інформують спостерігачі ОПОРИ.  

 

Характеристика активності політичних партій щодо висування кандидатів, представництво кандидатів і політичних партій у складі  ДВК, порушення під час утворення дільничних виборчих комісій, скарження рішень виборчих комісій у суді, конфлікт інтересів через недоліки у законодавстві, форми агітаційної активності, порушення обмежень щодо здійснення передвиборчої агітації.

 

Два факти, що містять ознаки порушення правил ведення агітації, спостерігачі ОПОРИ виявили у Галицькому та Коломийському районах Івано-Франківської області. Нагадаємо, вибори до новостворених об’єднаних громадах тут відбудуться цієї неділі, 18 грудня.

 

9 грудня у Івано-Франківську відбулась спільна прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА та керівництва Національної поліції Івано-Франківської області, присвячена взаємодії правоохоронців і громадських спостерігачів під час перших виборів у об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 18 грудня.

 

У рамках моніторингового проекту, який виконується в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», ОПОРА проводила моніторинг депутатів-мажоритарників 105 виборчих округів всіх областей України.У Івано-Франківській області це чотири виборчі округи: №83, №84, №86 та №89, де на позачергових виборах до Верховної Ради України у жовтні 2014 року перемогу здобули Олександр Шевченко, Михайло Довбенко, Анатолій Дирів та Юрій Соловей.

 

Івано-Франківський окружний адміністративний суд 2 та 3 грудня скасував постанову Тлумацької міської виборчої комісії №26. Цим документом виборча комісія скасувала реєстрацію 12 кандидатів у депутати міськради – двох від партії «Громадський рух «Народний контроль», чотирьох – від «УКРОПУ», двох – від “Громадянської позиції” і ще чотирьох кандидатів від партії “Воля”.

 

Івано-Франківська область характеризується найменшою серед областей України кількістю зареєстрованих проваджень за статтями 157-160 КК у період з 2014 по 2016 роки. На Івано-Франківщині розпочато 5 проваджень (1 на чергових місцевих виборах 2015 року (передано до суду); 4 на проміжних виборах народних депутатів 2016 року (3 провадження закрито), 1 триває).

 

З моменту набуття повноважень (листопад 2014 року) і станом на кінець жовтня 2016 року, народні депутати України, що обрані у одномандатних виборчих округах Івано-Франківської області, 420 разів виступали ініціаторами законопроектів і проектів постанов. У 4% законотворчих ініціатив, які зареєстровані івано-франківськими депутатами, виявлені корупціогенні фактори, у 56% законотворчих ініціатив не виявлено корупціогенних факторів, водночас щодо 40% законотворчих ініціатив Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції експертизи не проводив.

 

Сім територіальних виборчих комісій розпочали підготовку  до проведення перших виборів у 7 об’єднаних територіальних громадах Івано-Франківської області. Голосування відбудеться 18 грудня у Більшівцівській, Витвицькій, Матеївецькій, Нижньовербізькій, П’ядицькій, Космацькій і Тлумацькій громадах. Територіальні виборчі комісії з підготовки та проведення місцевих виборів утворені вчасно – в період від 3 до 5 листопада. Втім, спостерігачі ОПОРИ зафіксували певні порушення щодо призначення керівництва однієї з ТВК.

 
Ми у Facebook Ми у Twitterandroid grayOPORA Github

mapa 2015 grey

tvk grey

rada grey

OSBB grey

zhytlo grey 

rada4you g

hotline

bookstore opora grey

Статті/блоги

  • 24 лютого 2017Олена ЧудіновичЩоденний моніторинг – дієвий спосіб економіїСвій внесок у розвиток міста та, відповідно, держави робить відділ енергоменеджменту Львівської міської ради. Громадянська мережа ОПОРА поцікавилась, чим саме зараз займається цей відділ, як впливає на скорочення енергоресурсів та до чого прагне у майбутньому.  
  • 24 лютого 2017Анастасія РомазоваМи не настільки багаті, щоб дозволити собі неякісні ремонти, - Світлана СтруковаУ Дніпрі новостворене ОСББ лише за півроку змогло модернізувати основні комунікації будівлі. Як це вдалось звичайним квартировласникам, поцікавились кореспонденти Громадянської мережі ОПОРА у Світлани Струкової, голови об’єднання співвласників багатоквартирного будинку «Будьонного 75».  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2015