Opora

У Івано-Франківську в рамках всеукраїнського туру #ВиборчаРеформаChallenge експерти підняли питання щодо зміни підходів  формування виборчих комісій, фахової підготовки членів виборчих комісій та необхідності посилення впливу громадян на формування складу головного законодавчого органу. Як варіант посилення впливу виборця на поліпшення якості складу парламенту обговорювалась можливість відходу від чинної виборчої системи та перехід на пропорційну виборчу систему з відкритими списками.

 

Перші вибори у об’єднаних територіальних громадах Івано-Франківської області відбулись переважно з дотриманням законодавчих вимог, а виявлені в день голосування порушення не мали системного і масового характеру.

 

На виборах сільського голови Матеївецької об’єднаної громади при друку бюлетенів допущено помилку в по батькові  кандидата-самовисуванця Дмитра Харбіста. У бюлетені зазначено не «Михайлович», а «Михайлівич», – інформують спостерігачі ОПОРИ.  

 

Характеристика активності політичних партій щодо висування кандидатів, представництво кандидатів і політичних партій у складі  ДВК, порушення під час утворення дільничних виборчих комісій, скарження рішень виборчих комісій у суді, конфлікт інтересів через недоліки у законодавстві, форми агітаційної активності, порушення обмежень щодо здійснення передвиборчої агітації.

 

Два факти, що містять ознаки порушення правил ведення агітації, спостерігачі ОПОРИ виявили у Галицькому та Коломийському районах Івано-Франківської області. Нагадаємо, вибори до новостворених об’єднаних громадах тут відбудуться цієї неділі, 18 грудня.

 

9 грудня у Івано-Франківську відбулась спільна прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА та керівництва Національної поліції Івано-Франківської області, присвячена взаємодії правоохоронців і громадських спостерігачів під час перших виборів у об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 18 грудня.

 

У рамках моніторингового проекту, який виконується в рамках Програми USAID «РАДА: підзвітність, відповідальність, демократичне парламентське представництво», ОПОРА проводила моніторинг депутатів-мажоритарників 105 виборчих округів всіх областей України.У Івано-Франківській області це чотири виборчі округи: №83, №84, №86 та №89, де на позачергових виборах до Верховної Ради України у жовтні 2014 року перемогу здобули Олександр Шевченко, Михайло Довбенко, Анатолій Дирів та Юрій Соловей.

 

Івано-Франківський окружний адміністративний суд 2 та 3 грудня скасував постанову Тлумацької міської виборчої комісії №26. Цим документом виборча комісія скасувала реєстрацію 12 кандидатів у депутати міськради – двох від партії «Громадський рух «Народний контроль», чотирьох – від «УКРОПУ», двох – від “Громадянської позиції” і ще чотирьох кандидатів від партії “Воля”.

 

Івано-Франківська область характеризується найменшою серед областей України кількістю зареєстрованих проваджень за статтями 157-160 КК у період з 2014 по 2016 роки. На Івано-Франківщині розпочато 5 проваджень (1 на чергових місцевих виборах 2015 року (передано до суду); 4 на проміжних виборах народних депутатів 2016 року (3 провадження закрито), 1 триває).

 

З моменту набуття повноважень (листопад 2014 року) і станом на кінець жовтня 2016 року, народні депутати України, що обрані у одномандатних виборчих округах Івано-Франківської області, 420 разів виступали ініціаторами законопроектів і проектів постанов. У 4% законотворчих ініціатив, які зареєстровані івано-франківськими депутатами, виявлені корупціогенні фактори, у 56% законотворчих ініціатив не виявлено корупціогенних факторів, водночас щодо 40% законотворчих ініціатив Комітет Верховної Ради України з питань запобігання і протидії корупції експертизи не проводив.

 
Ми у Facebook Ми у Twitterandroid grayOPORA Github

mapa 2015 grey

tvk grey

rada grey

OSBB grey

zhytlo grey 

rada4you g

hotline

bookstore opora grey

Статті/блоги

  • 24 березня 2017Олена ЧудіновичРівненське ОСББ «Мельника-6»: як після утеплення платити втричі меншеУ Рівному кількість об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) безперервно зростає. Люди стають свідомими господарями та спільно працюють заради власного затишку. Сьогодні місто налічує близько півтисячі ОСББ: частина з них новостворені, але є ті, хто вже роками змінює свій комфорт. Про історію одного з них дізнавалась Громадянська...  
  • 23 березня 2017Олена ЧудіновичЛуцьке ОСББ – рекордсмен енергозбереженняЛучани продовжують дивувати реальними результатами втілення заходів з енергозбереження. На черзі досить молоде, проте успішне об’єднання співвласників багатоквартирного будинку – ОСББ «Центральна вежа».  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2015