Opora

Дві сільські виборчі комісії у Запорізькій області сформовані з порушенням виборчого законодавства.

У чотирьох новостворених територіальних громадах Запорізької області 18 грудня 2016 року повинні відбутися перші вибори депутатів Приморської міської ради, двох сільських (Гірсівської та Осипенківської) та Комишуваської селищної ради.

До керівництва чотирьох виборчих комісій входять представники парламентських партій, а саме: «БПП «Солідарність»  (2 – голова, 1 – секретар), ВО «Батьківщина» (1 – голова, 1 – заступник та 1 –  секретар), «Опозиційного блоку» (1 – заступник, 1 –  секретар) та «Народного фронту» (1 – секретар).

Серед членів комісій також переважають представники парламентських партій. Також представлені партії: «Наш край»,  Аграрна партія України,  «Сильна Україна», ВО «Свобода».

Відзначимо, що у виборчих комісіях відсутні представники парламентської партії «Об’єднання «Самопоміч».

За інформацією Громадянської мережі ОПОРА, ТВК не відхилили жодної кандидатури, включеної до внесених місцевими організаціями партій подань. Також ТВК не проводили процедуру жеребкування (жеребкування проводиться в разі, якщо кількість внесених кандидатур, які відповідають вимогам Закону і можуть включатися до складу відповідної територіальної виборчої комісії шляхом жеребкування, є більшою, ніж кількість вакантних місць у складі територіальної виборчої комісії, щодо заповнення яких проводиться жеребкування).

Назва

Суб’єкт

Приморська міська громада

Камишуваська

сільська громада

Гірсівська

сільська громада

Осипенківська

сільська громада

За поданням голови ТВК11
Блок Петра Порошенка3333
ВО "Батьківщина"333
Опозиційний блок3233
Радикальна партія Олега Ляшка22
Народний фронт2222
Наш край1111
Аграрна партія України111-
УКРОП11-
Сильна Україна1 -
ВО Свобода1

Згідно зі статтею 22 Закону України «Про місцеві вибори» склад територіальних виборчих комісій формується за поданням зареєстрованих у встановленому законом порядку місцевих організацій партій у кількості не менше 9 і не більше 18 осіб. Якщо подання щодо кандидатур до складу територіальної виборчої комісії не надійшли в установлені строки або до складу територіальної виборчої комісії запропоновано менше ніж 9 осіб, склад територіальної виборчої комісії формується за поданням голови відповідної виборчої комісії за пропозиціями членів комісії. Кандидатури, внесені до складу територіальної виборчої комісії, можуть бути відхилені лише з підстав порушення вимог частин 2-11 цієї статті.

Однак під час формування Осипенківської (Бердянський район) та Гірсівської (Приазовський район) комісій ця норма Закону була порушена. 

Так, 14 кандидатур від місцевих організацій політичних партій було подано до складу Осипенківської виборчої комісії, що значно перевищує необхідний мінімум у 9 осіб. Однак за поданням голови Бердянської районної виборчої комісії п’ятнадцятим членом комісії стала Людмила Кравчук.

Аналогічна ситуація склалася під час формування Гірсівської виборчої комісії. Незважаючи на те, що місцевими організаціями партій було запропоновано 10 кандидатур до складу комісії, за поданням голови Приазовської районної виборчої комісії заступником голови Гірсівської ВК було призначено Череп’янову Надію, що є порушенням вимог ч. 17 статті 22 Закону «Про місцеві вибори».

Вказані відхилення від вимог виборчого законодавства містять ознаки одноразового грубого порушення та дають право суб’єктам виборчого процесу оскаржити процедуру формування складу цих виборчих комісій.

За коментарями звертайтеся:
Дмитро Арабаджиєв,
координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Запорізькій області
тел. 0667404236
dimariy026@gmail.com

Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори16; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 11 та 18 грудня 2016 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.

FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 15 лютого 2019Євген ГурницькийКіровоградщина: як «виборчі» справи про адмінправопорушення розвалюються в судіУ Кіровоградській області за 27 фактами поліція склала та відправила до суду 32 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язаних з виборчим процесом. За 10 випадками вже винесено постанови суду, за 17 повідомленнями ще триває перевірка. Представники ОПОРИ проаналізували судові рішення щодо порушення виборчого законодавства під час Президентської виборчої...  
  • 15 лютого 2019Дмитро БаштовийХто на Миколаївщині представлятиме інтереси кандидатів у Президенти?Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах, розташованих у Миколаївській області, та проаналізували інформацію у відкритих джерелах.  
  • 14 лютого 2019Ольга Стрелюк109 кандидатів у Президенти України за 29 роківКампанія з виборів Президента України 2019 року ознаменувалася найбільшою кількістю кандидатів за весь період Незалежності – 44. Наші колеги вже проаналізували, хто вони. Ми вирішили дослідити скільки всього було охочих стати Президентом країни, починаючи з 1991 року, та який рівень підтримки вони здобували.  
  • 13 лютого 2019Дмитро БаштовийПрихована агітація як форма маніпуляціїПриховану агітацію під час чергових виборів Президента України вже використовують 4 суб’єкти виборчого процесу. Дана технологія дає змогу ухилитись від вимог виборчого законодавства та створює неконкурентні умови для всіх учасників виборчих перегонів. Але чи потрібно це розглядати з точки зору недотримання морально-етичних норм та слабкої...  
  • 12 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаМісцеві партійці та екс-депутати: Кому на волинських округах довірили представляти свої інтереси кандидати у ПрезидентиВід початку виборчого процесу до 11 лютого зареєстровано 26 довірених осіб кандидатів в округах, які лежать у межах Волинської області.  Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах та відшукали інформацію про цих людей у відкритих джерелах.  
  • 11 лютого 2019Юрій ЧумакУра, запрацювало!Президент Петро Порошенко 7 лютого 2019 року підписав Указ, який визначає перелік тимчасово окупованих населених пунктів у Донецькій та Луганській областях, а також межі окупованих територій.  
  • 08 лютого 2019Ірина Кирилович Депутатська благодійність: як працює фонд Анжеліки Лабунської на ЖитомирщиніДепутат Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська, яка є головою обласної організації партії ВО «Батьківщина» має власний благодійний фонд «ЛАВ», який активно працює у Житомирській області.     
  • 06 лютого 2019Владислав БаранськийКримінальному провадженню Папієва у лютому виповнюється п’ять років26 лютого кримінальному провадженню № 42014260000000031, відомому також як «справа Михайла Папієва», виповниться п’ять років. Протягом цього час його розслідували прокуратури двох областей. Більше року тому справу, яка довгий час провела в прокуратурі Чернівецької області, було передано слідчому відділу прокуратури сусідньої області - Івано-Франківської. Попри це, вона все ще перебуває на стадії досудового розслідування. Колишньому голові...  
  • 04 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаПозитивні медіа-згадки та «джинса»: як волинські ЗМІ у січні «піарили» кандидатів у президентиВпродовж січня 2019 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  аналізували матеріали у друкованих та онлайн-ЗМІ і виявили десятки випадків розміщення матеріалів з ознаками «джинси» на користь кандидатів у Президенти України. Усі матеріали не були марковані належним чином. Окрім того, виявили низку публікацій позитивного змісту про...  
  • 04 лютого 2019Марія Цип'ящукДіти і політичні партіїЧас від часу в інформаційному просторі з’являються повідомлення про те, що політичні партії активно залучають до популяризації своєї діяльності дітей. Наприклад, для роздавання друкованих матеріалів, проведення заходів та акцій тощо. Чи законно це? Давайте розбиратись.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019