Opora

Спостерігачі ОПОРИ провели моніторинг локацій для проведення передвиборної агітації, що встановленні за рішенням міськради Запоріжжя. За результатами вони виявили невідповідність виборчому законодавству в частині 21 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України». Громадський обмудсмен із захисту виборчих прав у Запорізькій області звернувся до міського голови Запоріжжя з пропозицією внести зміни до переліку локацій.

 

16 січня спостерігачі ОПОРИ в Запорізькій області зафіксували у місті Токмак ознаки політичної агітації за зареєстрованого кандидата у Президента України Андрія Садового. У центрі міста встановлено інформаційний стенд без вихідних даних.

 

Спостерігачі ОПОРИ в Запорізькій області здійснили моніторинг локацій, що закріплені міською радою як місця для проведення політичної агітації у місті Василівці. Виявилось, що жодна з локацій не обладнана відповідними стендами та дошками оголошень.

 

У Запоріжжі та Мелітополі 15 січня спостерігачі ОПОРИ зафіксували розповсюдження партійних видань, що містять ознаки дочасної агітації за Анатолія Гриценка і Петра Порошенка.

 

11 січня спостерігачі ОПОРИ у Запоріжжі викликали поліцію для складання заяви про порушення правил передвиборної агітації з боку кандидатів на пост Президента Андрія Садового та Сергія Капліна. Поліція на виклик не з’явилася, заяву представники ОПОРИ написали у слідчому відділі.

 

Спостерігачі ОПОРИ в Запоріжжі перевірили наявність місць, що за рішенням міськвиконкому відведені під стенди та дошки оголошень відведені для розміщення матеріалів передвиборної агітації, згідно Закону України «Про вибори Президента України».

 

Дві організації, що представляють політичні інтереси Юлії Тимошенко, надали новорічні презенти різним верствам населення.

 

Використання бюджетних коштів у цілях ймовірної дочасної непрямої агітації, подарунки університету, квіти жінкам, зовнішня реклама, візити на підприємства, виступи на місцевих телеканалах, зустрічі зі студентами та трудовими колективами – такою є дочасна активність потенційних кандидатів у Президенти в Запорізькій області. Про це під час конференції «Дочасний старт виборчої кампанії у Запорізькій області» повідомили представники Громадянської мережі ОПОРА 24 рудня.

 

Станом на 21 грудня у Запоріжжі спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА зафіксували зовнішню рекламу 12 потенційних кандидатів у Президенти України. Так, у різних районах міста були помічені рекламні щити: Олександра Вілкула, Олега Ляшка, Петра Порошенка, Ольги Богомолець, Юлії Тимошенко, Арсенія Яценюка, Сергія Капліна, Вадима Новинського, Анатолія Гриценка, Андрія Садового, Юрія Бойка та ймовірно Володимира Зеленського.

 

У Запорізькій області 53% голів районних державних адміністрацій та районних рад є представниками політичних партій, 47% - безпартійні. Такі дані Громадянська мережа ОПОРА отримала у відповідях на інформаційні запити від відповідних органів місцевої влади та органів місцевого самоврядування, а також з відкритих джерел.

 
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 13 січня 2019Роман ГривінськийОбіцянки, чорний піар, креатив: як політики використовують рекламу в соціальних мережахПротягом грудня – першої половини січня спостерігачі ОПОРИ в Києві фіксували й аналізували оплачені повідомлення та ролики у Facebook, Youtube та Instagram. Порошенко святкує Новий рік на Софійській площі. Тимошенко обіцяє зняти президентську недоторканність. Богословська рекламує авторський канал на Youtube. Андрій Садовий рятує котиків. Про ці та інші тренди політичної...  
  • 13 січня 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаТОП-5 конфліктів волинських осередків партій на старті виборчих перегонівПеред стартом виборчої кампанії та після початку виборчого процесу волинські осередки політичних партій робили публічні заяви стосовно опонентів чи конфліктів всередині власної організації. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА на Волині проаналізували «найгучніші» конфлікти, які широко обговорювали у волинському політичному просторі, у мережі...  
  • 13 січня 2019Віктор Пічугін, Микола ЗінченкоМажоритарники проти списочників: як харківські нардепи відпрацювали 4 рокиНародні депутати є представниками українського народу, які діють в його інтересах під час законодавчого процесу. Вони беруть участь в обговоренні та прийнятті законів, у політичних дебатах під час виступу з парламентської трибуни, в реалізації права на депутатські запити та звернення. Напередодні першого пленарного засідання в 2019 році...  
  • 11 січня 2019Сергій Макаренко, Андрій ЧернегаЯк Черкащина обирала Президента: ретроспективаЦьогоріч всьоме з часів здобуття нашою країною незалежності українці обиратимуть Президента. Черговий виборчий процес глави держави уже стартував. Нині кандидати подають документи для реєстрації.  
  • 11 січня 2019Олена ЧернецькаКандидат на пост Президента збирає персональні дані для шоу «Дружина для Президента» без згоди виборцівВиборча компанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Закон України «Про вибори Президента України» прямо пов’язує можливість розпочати передвиборну агітацію із датою реєстрації особи кандидатом на пост Президента України у ЦВК.  
  • 09 січня 2019Юлія ЛисенкоПропозиція перенести центр виборчого округу №40 на ДніпропетровщиніСпостерігачі Громадянської мережі ОПОРА дослідили доцільність зміни центру виборчого округу №40 на Дніпропетровщині, що дозволить комісіям зекономити 58 годин робочого часу.  
  • 05 січня 2019Галина Сегеда«Волею народу», а не «чиєюсь примхою» обирається ПрезидентУ ЗМІ, соціальних мережах та «на кухнях» лунають категоричні, навіть екстремістські думки про те, що деяким політикам треба заборонити балотуватись, декого прогнати, а декого кудись кинути, деякі телеканали закрити, деяку політичну агітацію палити, а деякі категорії виборців позбавити права голосу.  
  • 02 січня 2019Роберт ЛорянМонастирищенська міська рада: один голос і ти депутат (Черкащина)Нещодавно, ми розповідали, як отримали протоколи Монастирищенської міської ради. Так ось, проаналізувавши протоколи, ми виявили, що результати виборів були сфальсифіковані, внаслідок чого дві партії отримали по одному додатковому мандату.   
  • 31 грудня 2018Андрій СавчукЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатівЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатів 31 грудня в Україні офіційно стартують президентські вибори, які з невеликою перервою переростають у парламентські. Часу ще ніби вдосталь, але невпинна робота на політичній ниві давно кипить. У цьому матеріалі ми б хотіли розповісти про те, як за допомогою бюджетних...  
  • 31 грудня 2018Марія ДомськаЯк політики використовують онлайн-маркетинг у соціальній мережі Facebook в сегменті Тернопільщини?Соціальна мережа Facebook давно перестала бути онлайн-простором тільки для особистого спілкування. Сьогодні – це платформа для швидкого та масштабного поширення інформації, а також – сприятливе середовище для реклами, чим успішно користуються власники бізнесу, маркетологи, різні спільноти та просто зацікавлені особи. Ще у червні 2017 року...  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019