Opora

На Закарпатті, а саме в Ужгороді та Берегові, спостерігачі ОПОРИ 17 та 18 січня зафіксували білборди кандидата у Президенти, лідера партії «Громадянська позиція» Анатолія Гриценка без  інформації про установу, що здійснила друк, даних про тираж та про осіб, відповідальних за випуск, як того вимагає законодавство.  

 

У 7 містах Закарпаття визначили місця для розміщення друкованих матеріалів передвиборчої агітації. Серед визначених місць спостерігачі ОПОРИ виявили такі, які можуть не відповідати вимогам Закону України «Про вибори Президента».

 

На вулицях Ужгорода, а також у Тячівському районі спостерігачі ОПОРИ зафіксували білборди, а в Хусті агітаційні листівки лідера партії «Об’єднання «Самопоміч», кандидата на пост Президента Андрія Садового. На цих агітаційних матеріалах немає вихідних даних.

 

Протягом грудня 2018 року та першого тижня січня на вулицях міст Закарпаття з`являлись білборди різних партій та потенційних кандидатів на пост Президента України. Також в декотрих містах області, а зокрема – Ужгороді, Мукачеві, Берегові, Виноградові, Сваляві, Іршаві, представники окремих політичних сил розміщували так звані інформаційні намети із символікою партій, де перехожі могли отримати листівки, які містили ознаки агітації.

 

У період з 1 по 31 грудня у періодичних виданнях області з’являлися матеріали, які можуть містити ознаки «джинси» – позитивних згадок на користь окремих політиків, а також в деяких текстах були згадки негативні – так званий «чорний піар». Попри ознаки замовності, ці матеріали не були промарковані як реклама. Такі випадки спостерігачі ОПОРИ зафіксували шляхом моніторингу обласних друкованих видань.

 

У період із 15 листопада й до кінця грудня 2018 року на Закарпатті спостерігачі ОПОРИ зафіксували окремі випадки, коли про народних депутатів розповсюджувалася позитивна інформація з ознаками піару під час інформування про заходи, що були здійснені коштом державних субвенцій. Позитивну інформацію про нардепів розповсюджували як окремі ЗМІ, так і партійні сайти чи сторінки у соцмережах, а також безпосередньо керівники органів місцевого самоврядування.

 

Упродовж осені та грудня на Закарпатті представники Громадянської мережі ОПОРА зафіксували певні прояви дочасної передвиборчої активності потенційних учасників виборчих перегонів. Про це 27 грудня повідомив координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Закарпатській області Ярослав Гулан під час прес-конференції «Прояви політичної активності на Закарпатті напередодні офіційного початку виборів».

 

У період з 1 по 22 грудня на Закарпатті окремі представники політичних партій, депутати місцевих рад, народні депутати долучалися до різного роду «благодійних акцій», зокрема виступали у ролі «благодійників» під час святкування Дня Святого Миколая. Такі випадки спостерігачі ОПОРИ зафіксували шляхом моніторингу відкритих джерел інформації, засобів масової інформації, сторінок окремих депутатів у Facebook, сайтів політичних партій, сайтів РДА та райрад. 

 

Протягом трьох тижнів грудня на сайтах Великоберезнянської, Берегівської, Рахівської та Міжгірської РДА, а також на веб-сторінках Виноградівської та Воловецької районних рад Закарпатської області з’являлися матеріали, в яких у позитивному контексті згадуються партії, що представлені у парламенті, а також окремі депутати. Такі випадки спостерігачі ОПОРИ зафіксували шляхом моніторингу сайтів усіх районних адміністрацій та рад області. Те, що на офіційних сторінках органів державної та місцевої влади інформується у стилі «похвали» про окремих потенційних учасників майбутніх президентських та парламентських виборів, може свідчити про надання з боку органів публічної влади переваги певним політичним силам.

 

Протягом листопада та перших двох тижнів грудня у випусках новин закарпатських місцевих телеканалів з’явились сюжети, які позитивно висвітлюють діяльність, ідеї та бачення розвитку країни окремих потенційних учасників президентських виборів чи партійних лідерів. Подібні сюжети Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала шляхом моніторингу закарпатських телеканалів.

 
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 13 січня 2019Роман ГривінськийОбіцянки, чорний піар, креатив: як політики використовують рекламу в соціальних мережахПротягом грудня – першої половини січня спостерігачі ОПОРИ в Києві фіксували й аналізували оплачені повідомлення та ролики у Facebook, Youtube та Instagram. Порошенко святкує Новий рік на Софійській площі. Тимошенко обіцяє зняти президентську недоторканність. Богословська рекламує авторський канал на Youtube. Андрій Садовий рятує котиків. Про ці та інші тренди політичної...  
  • 13 січня 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаТОП-5 конфліктів волинських осередків партій на старті виборчих перегонівПеред стартом виборчої кампанії та після початку виборчого процесу волинські осередки політичних партій робили публічні заяви стосовно опонентів чи конфліктів всередині власної організації. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА на Волині проаналізували «найгучніші» конфлікти, які широко обговорювали у волинському політичному просторі, у мережі...  
  • 13 січня 2019Віктор Пічугін, Микола ЗінченкоМажоритарники проти списочників: як харківські нардепи відпрацювали 4 рокиНародні депутати є представниками українського народу, які діють в його інтересах під час законодавчого процесу. Вони беруть участь в обговоренні та прийнятті законів, у політичних дебатах під час виступу з парламентської трибуни, в реалізації права на депутатські запити та звернення. Напередодні першого пленарного засідання в 2019 році...  
  • 11 січня 2019Сергій Макаренко, Андрій ЧернегаЯк Черкащина обирала Президента: ретроспективаЦьогоріч всьоме з часів здобуття нашою країною незалежності українці обиратимуть Президента. Черговий виборчий процес глави держави уже стартував. Нині кандидати подають документи для реєстрації.  
  • 11 січня 2019Олена ЧернецькаКандидат на пост Президента збирає персональні дані для шоу «Дружина для Президента» без згоди виборцівВиборча компанія офіційно стартувала 31 грудня 2018 року. Закон України «Про вибори Президента України» прямо пов’язує можливість розпочати передвиборну агітацію із датою реєстрації особи кандидатом на пост Президента України у ЦВК.  
  • 09 січня 2019Юлія ЛисенкоПропозиція перенести центр виборчого округу №40 на ДніпропетровщиніСпостерігачі Громадянської мережі ОПОРА дослідили доцільність зміни центру виборчого округу №40 на Дніпропетровщині, що дозволить комісіям зекономити 58 годин робочого часу.  
  • 05 січня 2019Галина Сегеда«Волею народу», а не «чиєюсь примхою» обирається ПрезидентУ ЗМІ, соціальних мережах та «на кухнях» лунають категоричні, навіть екстремістські думки про те, що деяким політикам треба заборонити балотуватись, декого прогнати, а декого кудись кинути, деякі телеканали закрити, деяку політичну агітацію палити, а деякі категорії виборців позбавити права голосу.  
  • 02 січня 2019Роберт ЛорянМонастирищенська міська рада: один голос і ти депутат (Черкащина)Нещодавно, ми розповідали, як отримали протоколи Монастирищенської міської ради. Так ось, проаналізувавши протоколи, ми виявили, що результати виборів були сфальсифіковані, внаслідок чого дві партії отримали по одному додатковому мандату.   
  • 31 грудня 2018Андрій СавчукЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатівЯк користуватись бюджетними коштами у сезон виборів: лайфхаки для депутатів 31 грудня в Україні офіційно стартують президентські вибори, які з невеликою перервою переростають у парламентські. Часу ще ніби вдосталь, але невпинна робота на політичній ниві давно кипить. У цьому матеріалі ми б хотіли розповісти про те, як за допомогою бюджетних...  
  • 31 грудня 2018Марія ДомськаЯк політики використовують онлайн-маркетинг у соціальній мережі Facebook в сегменті Тернопільщини?Соціальна мережа Facebook давно перестала бути онлайн-простором тільки для особистого спілкування. Сьогодні – це платформа для швидкого та масштабного поширення інформації, а також – сприятливе середовище для реклами, чим успішно користуються власники бізнесу, маркетологи, різні спільноти та просто зацікавлені особи. Ще у червні 2017 року...  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019