Opora

У день голосування на місцевих виборах до об’єднаних територіальних громад Житомирщини типовими були зловживання, які мали місце і під час попередніх виборів, а саме: порушення процедури голосування, недостатнє матеріально-технічне забезпечення дільниць та видача бюлетенів особам без документів. Прес-конференція, під час якої координатор громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Житомирській області детально розповів про виявлені в регіоні порушення, відбулась 30 жовтня.

 

У неділю, 29 жовтня 2017 року, в 13 територіальних громадах Житомирської області відбуваються місцеві вибори. За даними ТВК Житомищини, найбільше виборців проголосували у Любарській селищній об’єднаній територіальній громаді, водночас найбільший відсоток виборців, що здійснили своє волевиявлення, – у Словечанській сільській об’єднаній територіальній громаді.

 

Глибочицька сільська виборча комісія помилково зареєструвала висуванця Радикальної партії Олега Ляшка у одномандатному виборчому окрузі №6, хоча він подавав документи на округ №9. Представники Радикальної партії Олега Ляшка мають намір скасувати результати виборів.  

 

На Житомирщині двоє виборців порвали бюлетені, ще один ходив з бюлетенями додому за окулярами.

 

У неділю, 29 жовтня 2017 року, у 13 територіальних громадах Житомирської області проходять місцеві вибори. Відповідно до інформації, наданої ТВК, які збирають явку виборців, станом на 16:00 найбільше громадян проголосувало у Словечанській ОТГ - майже 53%.

 

На одній із виборчих дільниць Житомирщини на вимогу кандидата розмістили його біографічну довідку. Біографічних довідок інших кандидатів перед входом на дільницю немає. При цьому у Законі України «Про місцеві вибори» немає вимоги розміщувати біографічні довідки кандидатів на виборчих дільницях.

 

У день виборів, 29 жовтня, місцеві вибори відбуваються у 13 територіальних громадах Житомирської області. Вже від початку голосування спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА фіксують перші порушення виборчого законодавства.

 

У селі Некраші Черняхівського району Житомирської області кандидат на посаду голови Оліївської об’єднаної територіальної громади Олександр Романчук у школі  встановив п'ять металопластикових вікон та двері.

 

У Житомирській області спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА продовжують фіксувати порушення вимог виборчого законодавства до ведення агітації – відсутніcть вихідних даних у друкованих агітаційних матеріалах та ненадання їх примірників до територіальних виборчих комісій.

 

У Житомирській області під час свята, організованого громадською організацією села Довжик, представники кандидата на посаду Оліївського сільського голови пригощали дітей солодкою ватою у дворі сільського клубу, де наразі розташована також виборча дільниця.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 19 вересня 2018Захар КолісніченкоВибори у Швеції: багато бюлетенів та вражаюча явка9 вересня у Швеції пройшли парламентські, а заодно й місцеві вибори. Такі вибори відбуваються в країні щочотири роки у другу неділю першого місяця осені. Люди обирають Парламент (Sveriges riksdag), уповноважених до ландстингів (регіональні органи) та комун (місцеві муніципалітети).  
  • 16 вересня 2018Святослав БабіляЯк за 5 хвилин отримати перелік підтриманих та відхилених голосувань депутатаВам цікаво отримати перелік голосувань депутата? Дізнатися, за що він голосував або проти, можливо, які він проігнорував? Або ж вам потрібні ці голосування за певний період часу?  
  • 06 вересня 2018Руслана Величко, Роберт ЛорянЯк не вступити у фейкове спостереження?З початком нового політичного сезону та осені у повітрі запахло виборами. Вже зараз політики почали тур по “лінійках” у школах. Вже зараз політики вигулькнули з чартерів у “рейсові” літаки, вагони метро та й взагалі вийшли до людей.  
  • 03 вересня 2018Rada4YouПро що говорять дані голосувань?У попередніх блогах ми публікувалидосить технічну інформацію та яким чином користуватися API сервісів rada4you. Як стягувати дані, які можна в подальшому більш глибше аналізувати. У вас виникли запитання такі як: що саме з цього можна зробити, які публіцистичні матеріали можна створити на основі цих даних, як саме порівнювати ці дані тощо. На...  
  • 02 вересня 2018Тарас РадьВиборча школа або День незалежності України в Грузії20-24 серпня у складі делегації Громадянської мережі ОПОРА мав гарну нагоду взяти участь у Літньому таборі ISFED для спостерігачів за виборами. Захід відбувався у Грузії на базі Тренінгового центру Міністерства юстиції Грузії у Кварелі (регіон Кахеті).  
  • 31 серпня 2018Роман КисленкоНа старт! Увага! Руш! Або фальстарт політичних турів на ДонеччиніОфіційно президентська виборча кампанія розпочнеться в останні дні цього календарного року. Проте так звані “промо тури” потенційних кандидатів розпочались ще влітку. Ми дослідили, хто з політиків із президентськими амбіціями відвідував Донеччину протягом літа.  
  • 27 серпня 2018Катерина Шарпата«ЗА» чи «ПРОТИ»: Яку кнопку найчастіше тиснуть депутати ЛуцькрадиКонтролювати голосування місцевих депутатів не виходячи з дому може кожен лучанин і не тільки. Як це можливо? Дуже просто. Тримайте лайфхак від ОПОРИ.   
  • 31 липня 2018Олександр Клюжев, Юрій Лісовський, Роберт Лорян, Василь КосийЯк на Київщині чорт вибори вкрав. Казка 2: Зникнення каретиЯкщо у Київській обласній раді карета перетворилась на гарбуз, то у Васильківському районі карета просто зникла  
  • 27 липня 2018Василина ДуманСон розуму породжує чудовиськ. Ґонзо-спостереження за місцевими виборамиДо найближчих виборів ще більше ніж півроку, а простір навколо вже лускається від агіток. Старі дискредитовані політики лізуть в очі і вуха з білбордів і тв-реклами. Нові дискредитують себе лютим популізмом.  
  • 26 липня 2018Роман КисленкоЗовнішня реклама політичних сил на Донеччині за 8 місяців до виборівПоступово реклама представників політичних сил витісняє традиційний контент бордів у Донецькій області. Враховуючи зміну цінностей та електоральних уподобань у мешканців, регіон стає більш цікавим для політичної конкуренції. То хто вже розпочав формувати прихильність у майбутніх виборців завдяки зовнішній рекламі на Донеччині?  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018