Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА в Донецькій області проаналізували списки зареєстрованих кандидатів щодо гендерного зрізу.

Андріївська сільська виборча комісія зареєструвала 54 кандидати в депутати сільської ради, серед них – 36 жінок та 18 чоловіків. Самовисуванцями з них є 6 осіб, решта 48 були зареєстровані за поданнями політичних партій. А саме: «Блок Петра Порошенко «Солідарність» - 14 кандидатів, (11 жінок та 3 чоловіки), «Наш край» - 14, (11 жінок та 3 чоловіки), ВО «Батьківщина» - 13 кандидатів, (9 жінок та 4 чоловіки), Радикальна партія Олега Ляшка - 6 кандидатів, (1 жінка та 5 чоловіків), Аграрна партія України – 1 кандидат-чоловік), самовисуванцями стали 6 кандидатів (4 жінки та 2 чоловіка).

У той же час на посаду сільського голови Андріївській ТВК зареєструвала двох кандидатів-чоловіків. Від «Блоку Петра Порошенко «Солідарність» - Микола Діхтенко та самовисуванець Андрій Кравчук.

Званівська сільська виборча комісія зареєструвала 68 кандидатів у депутати сільської ради (28 жінок та 40 чоловіків). ВО «Свобода» - 7 кандидатів (1 жінка та 6 чоловіків), ВО «Батьківшина» - 1 кандидат (чоловік), «Наш край» - 6 кандидатів (5 жінок та 1 чоловік), Аграрна партія України – 8 кандидатів (3 жінки та 5 чоловіків), самовисуванцями стали 46 кандидатів (21 жінка та 25 чоловіків).

На посаду голови сільської ради Званівською ТВК було зареєстровано троє самовисуванців, серед яких 2 чоловіки та 1 жінка - Олександр Білицький, Олександр Гринь, Софія Максименко.

Як зазначають спостерігачі ОПОРИ, можна відзначити безконфліктність процесу реєстрації кандидатів на посаду сільських голів та депутатів у Донецькій області. Це підтверджується відсутністю відмов кандидатам у реєстрації від обидвох ТВК.

Відзначимо, що в Громадянській мережі ОПОРА працює «гаряча лінія», на яку можна звертатися в разі виникнення проблем чи потреби консультацій щодо виборів – (044) 591-44-44 (вартість дзвінків згідно з тарифами вашого оператора).

 

Довідково: Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за першими виборами в об’єднаних територіальних громадах, які відбудуться 29 жовтня 2017 року. Починаючи з 11 вересня у 24 областях працюватимуть 69 довготермінових спостерігачів. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.