Opora

У селі Троїцьке Української об’єднаної територіальної громади Петропавлівського району Дніпропетровської області біля приміщення дільниці №120412 спостерігачі ОПОРИ виявили інформаційний стенд з агітаційними матеріалами кандидата на посаду голови ОТГ В’ячеслава Лопатіна.

 

На Дніпропетровщині в Саксаганській об’єднаній територіальній громаді П’ятихатського району на дільниці №120473 представники політичних партій написали скарги та заяви до поліції про те, що виявили приблизно 150 заяв від виборців для голосування за місцем перебування, які були написані схожими почерками та за одним шаблоном.

 

На Дніпропетровщині у суботу, 23 грудня, вночі у Девладівській об’єднаній територіальній громаді було розповсюджено випуск районної газети "Вісті Софіївщини" з інформацією проти кандидатки на посаду голови ОТГ Олени Неліпи, яка містить ознаки «чорного піару».

 

Перед ранковим засіданням двоє невідомих здійснили напад на кандидатку у депутати до  Миколаївської селищної ради, а також у Зайцівській об’єднаній територіальній громаді невідомі зі зброєю напали на виборчу дільницю у селі Майське. Про це повідомив координатор громадського спостереження за виборами у Дніпропетровській області Вадим Головченко під час прес-конференції Громадянської мережі ОПОРА щодо результатів спостереження на перших місцевих виборах у об’єднаних територіальних громадах Дніпропетровської області.

 

У протоколах про підсумки голосування та про встановлення результатів голосування з виборів депутатів Межирицької сільської ради відсутні дані, передбачені законодавством.

 

У Дніпропетровській області у Зайцівській об’єднаній територіальній громаді невідомі зі зброєю напали на виборчу дільницю у селі Майське. Під час сутичок поранено двох правоохоронців.

 

У селищі Петриківка  дільнична  виборча комісія №120379  хотіла використати для голосування лише одну переносну (малу) виборчу скриньку, через ушкодження іншої.

 

На території Дніпропетровської області до заходів по забезпеченню правопорядку залучено 434 поліцейських, ще близько 300 поліцейських забезпечують правопорядок на прилеглій до виборчих дільниць території. Про це стало відомо під час спільної прес-конференції Громадянської мережі ОПОРА з Головним управлінням Національної поліції у Дніпропетровській області щодо представлення проміжних результатів спостереження за першими місцевими виборами у об’єднаних територіальних громадах напередодні дня голосування.

 

24 жовтня народний депутат України від Радикальної партії Олега Ляшка Сергій Рибалка під час зустрічі з мешканцями району та кандидатами в депутати до Верхньодніпровської  об'єднаної  територіальної громади, висунутих цією ж політичною силою, подарував оргтехніку для місцевих шкіл Верхньодніпровська.

 
facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 19 вересня 2018Захар КолісніченкоВибори у Швеції: багато бюлетенів та вражаюча явка9 вересня у Швеції пройшли парламентські, а заодно й місцеві вибори. Такі вибори відбуваються в країні щочотири роки у другу неділю першого місяця осені. Люди обирають Парламент (Sveriges riksdag), уповноважених до ландстингів (регіональні органи) та комун (місцеві муніципалітети).  
  • 16 вересня 2018Святослав БабіляЯк за 5 хвилин отримати перелік підтриманих та відхилених голосувань депутатаВам цікаво отримати перелік голосувань депутата? Дізнатися, за що він голосував або проти, можливо, які він проігнорував? Або ж вам потрібні ці голосування за певний період часу?  
  • 06 вересня 2018Руслана Величко, Роберт ЛорянЯк не вступити у фейкове спостереження?З початком нового політичного сезону та осені у повітрі запахло виборами. Вже зараз політики почали тур по “лінійках” у школах. Вже зараз політики вигулькнули з чартерів у “рейсові” літаки, вагони метро та й взагалі вийшли до людей.  
  • 03 вересня 2018Rada4YouПро що говорять дані голосувань?У попередніх блогах ми публікувалидосить технічну інформацію та яким чином користуватися API сервісів rada4you. Як стягувати дані, які можна в подальшому більш глибше аналізувати. У вас виникли запитання такі як: що саме з цього можна зробити, які публіцистичні матеріали можна створити на основі цих даних, як саме порівнювати ці дані тощо. На...  
  • 02 вересня 2018Тарас РадьВиборча школа або День незалежності України в Грузії20-24 серпня у складі делегації Громадянської мережі ОПОРА мав гарну нагоду взяти участь у Літньому таборі ISFED для спостерігачів за виборами. Захід відбувався у Грузії на базі Тренінгового центру Міністерства юстиції Грузії у Кварелі (регіон Кахеті).  
  • 31 серпня 2018Роман КисленкоНа старт! Увага! Руш! Або фальстарт політичних турів на ДонеччиніОфіційно президентська виборча кампанія розпочнеться в останні дні цього календарного року. Проте так звані “промо тури” потенційних кандидатів розпочались ще влітку. Ми дослідили, хто з політиків із президентськими амбіціями відвідував Донеччину протягом літа.  
  • 27 серпня 2018Катерина Шарпата«ЗА» чи «ПРОТИ»: Яку кнопку найчастіше тиснуть депутати ЛуцькрадиКонтролювати голосування місцевих депутатів не виходячи з дому може кожен лучанин і не тільки. Як це можливо? Дуже просто. Тримайте лайфхак від ОПОРИ.   
  • 31 липня 2018Олександр Клюжев, Юрій Лісовський, Роберт Лорян, Василь КосийЯк на Київщині чорт вибори вкрав. Казка 2: Зникнення каретиЯкщо у Київській обласній раді карета перетворилась на гарбуз, то у Васильківському районі карета просто зникла  
  • 27 липня 2018Василина ДуманСон розуму породжує чудовиськ. Ґонзо-спостереження за місцевими виборамиДо найближчих виборів ще більше ніж півроку, а простір навколо вже лускається від агіток. Старі дискредитовані політики лізуть в очі і вуха з білбордів і тв-реклами. Нові дискредитують себе лютим популізмом.  
  • 26 липня 2018Роман КисленкоЗовнішня реклама політичних сил на Донеччині за 8 місяців до виборівПоступово реклама представників політичних сил витісняє традиційний контент бордів у Донецькій області. Враховуючи зміну цінностей та електоральних уподобань у мешканців, регіон стає більш цікавим для політичної конкуренції. То хто вже розпочав формувати прихильність у майбутніх виборців завдяки зовнішній рекламі на Донеччині?  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018