Opora

Протягом грудня 2018 року Громадянська мережа ОПОРА зафіксувала дві політичні реклами на місцевому телеканалі на користь потенційних кандидатів у президенти Олександра Шевченка та Арсенія Яценюка, телепередачу «Час справедливості з Олегом Ляшком», ефіри з трьома імовірними кандидатами, відеосюжет про візит Іллі Киви на Волинь та відеосюжети негативного змісту про чинного президента.

Протягом грудня 2018 року на місцевому телеканалі «Аверс» фактично кожного дня транслювали відеоролики з ознаками політичної реклами на користь потенційних кандидатів у президенти Олександра Шевченка та Арсенія Яценюка.

У відеоролику Олександра Шевченка ідеться про його передвиборну програму «Країна гідності і правди». У ролику потенційний кандидат у президенти заявляє, що «чинна влада довела країну до зубожіння», розповідає про рівень заробітних плат та пенсій в Україні, про «багатих, які мають поділитись з бідними», про конкуренцію між роботодавцями на ринку праці.

30.12.2018 News Volyn tv 1

Відеоролик з Арсенієм Яценюком розпочинається фразою «Служити своїй країні – це честь і відповідальність». У рекламному ролику ідеться про зупинення дефолту у 2014 р. завдяки зусиллям уряду на чолі з Яценюком, піднімаються питання зарплат, пенсій, енергоресурсів, економіки. Основний акцент – на діяльності партії «Народний Фронт». Завершується відеоролик словами «Україна є. Народний Фронт діЄ».

30.12.2018 News Volyn tv 2

Разом з тим, активізувався на місцевому телебаченні і потенційний кандидат у президенти Олег Ляшко. На волинському телеканалі «Аверс» щовівторка о 19:00 виходить телепрограма «Час справедливості з Олегом Ляшком». У програмі йдеться про буденні проблеми українців та як Радикальна партія Олега Ляшка на чолі зі своїм лідером намагається їх вирішувати.

30.12.2018 News Volyn tv 3 1

На місцевому телеканалі «Аверс» у спецпрограмах «На часі гості» та «На часі позиція» протягом грудня було зафіксовано чотири телеефіри з трьома імовірними кандидатами на пост президента: з Олександром Шевченком (2 ефіри), Арсенієм Яенюком та Русланом Кошулинським.

У першому телеефірі ведуча телеканалу «Аверс» спілкувалася з Олександром Шевченком про воєнний стан в Україні, про вибори, «євробляхи», ціни на газ, енергоносії, економічну ситуацію в державі, бюджет на 2019 рік тощо. Під час розмови неодноразово звучала критика на адресу президента та уряду.

Друге телеінтерв’ю з Олександром Шевченком стосувалося менше політичних тем, а більше мова йшла про Шевченка як бізнесмена. Втім, на початку ефіру ведуча телеканалу «Аверс» представила Олександра Шевченка як народного депутата України від «Українського об’єднання патріотів – УКРОП» та згадала, що він став переможцем праймеріз «УКРОПу». Під час розмови ішлося про відпочинковий комплекс «Буковель».

На тому ж телеканалі «Аверс» протягом грудня було виявлено ще два телеефіри в форматі розмов з імовірними кандидатами на посаду президента в рамках їх візитів на Волинь. Йдеться про політиків Арсенія Яценюка («Народний Фронт») та Руслана Кошулинського (ВО «Свобода»).

Розмова з Прем’єр-міністром України 2014-2016 рр. та лідером партії «Народний Фронт» Арсенієм Яценюком в ефірі телеканалу «Аверс» розпочалася зі спогадів подій 2014 р., коли в Україні тривав «Євромайдан» та діяльності тодішнього уряду в революційних умовах. На продовження ефіру телеведуча розмовляла з Яценюком про ціни на газ, газові контракти, економіку в Україні, про війну в державі тв воєнний стан, про ЄС і НАТО тощо.

30.12.2018 News Volyn tv 4

Під час телеефіру ведучий телеканалу «Аверс» представив Руслана Кошулинського як голову секретаріату ВО «Свобода». Розпочався ефір із розмови про «формулу українського політичного щастя». Крім цього, говорили про війну в Україні, воєнний стан, церковну політику, про роботу правоохоронних органів та судів в Україні тощо.

30.12.2018 News Volyn tv 5

На іншому місцевому телеканалі – «12 канал» – у грудні було виявлено сюжет про візит потенційного кандидата в президенти Іллі Киви на Волинь. У сюжеті розповідається, що в рамках свого регіонального візиту лідер Соціалістичної партії України побував у містах Володимир-Волинський та Ківерці, де проводив зустрічі з ветеранами Афганістану та кандидатами на посаду голів та кандидатами у депутати рад ОТГ, які брали участь у виборах 23 грудня. У сюжеті також ідеться про те, що під час свого візиту Ілля Кива наголошував на своєму намірі брати участь у президентських виборах як кандидат.

30.12.2018 News Volyn tv 6

Разом з тим, у грудні на місцевому телеканалі «Аверс» було виявлено декілька відеосюжетів негативного змісту про чинного президента. Один із таких матеріал вийшов в ефір під назвою «Порошенко домовляється з кандидатами в Президенти». В сюжеті йдеться, що президент Петро Порошенко почав домовлятися із іншими потенційними кандидатами у президенти, зокрема, Андрієм Садовим та Святославом Вакарчуком у питанні підвищення власного рейтингу за їх рахунок, щоб наздогнати ще одну імовірну кандидатку Юлію Тимошенко. Крім того, у сюжеті йдеться і про рейтинги інших майбутніх кандидатів на виборах.

30.12.2018 News Volyn tv 7

За коментарями звертайтеся:
Катерина Шарпата, координаторка громадського спостереження ОПОРИ за виборами у Волинській області
(098) 278 82 90, volyn@opora.org.ua
 
Василина Боруцька, комунікаційниця Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області
FB 5Instagram 2Telegram 3Twitter 7Youtube 4Github 6

Статті/блоги

  • 15 лютого 2019Євген ГурницькийКіровоградщина: як «виборчі» справи про адмінправопорушення розвалюються в судіУ Кіровоградській області за 27 фактами поліція склала та відправила до суду 32 протоколи про адміністративні правопорушення, пов’язаних з виборчим процесом. За 10 випадками вже винесено постанови суду, за 17 повідомленнями ще триває перевірка. Представники ОПОРИ проаналізували судові рішення щодо порушення виборчого законодавства під час Президентської виборчої...  
  • 15 лютого 2019Дмитро БаштовийХто на Миколаївщині представлятиме інтереси кандидатів у Президенти?Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах, розташованих у Миколаївській області, та проаналізували інформацію у відкритих джерелах.  
  • 14 лютого 2019Ольга Стрелюк109 кандидатів у Президенти України за 29 роківКампанія з виборів Президента України 2019 року ознаменувалася найбільшою кількістю кандидатів за весь період Незалежності – 44. Наші колеги вже проаналізували, хто вони. Ми вирішили дослідити скільки всього було охочих стати Президентом країни, починаючи з 1991 року, та який рівень підтримки вони здобували.  
  • 13 лютого 2019Дмитро БаштовийПрихована агітація як форма маніпуляціїПриховану агітацію під час чергових виборів Президента України вже використовують 4 суб’єкти виборчого процесу. Дана технологія дає змогу ухилитись від вимог виборчого законодавства та створює неконкурентні умови для всіх учасників виборчих перегонів. Але чи потрібно це розглядати з точки зору недотримання морально-етичних норм та слабкої...  
  • 12 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаМісцеві партійці та екс-депутати: Кому на волинських округах довірили представляти свої інтереси кандидати у ПрезидентиВід початку виборчого процесу до 11 лютого зареєстровано 26 довірених осіб кандидатів в округах, які лежать у межах Волинської області.  Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА проаналізували постанови ЦВК про реєстрації довірених осіб кандидатів у територіальних виборчих округах та відшукали інформацію про цих людей у відкритих джерелах.  
  • 11 лютого 2019Юрій ЧумакУра, запрацювало!Президент Петро Порошенко 7 лютого 2019 року підписав Указ, який визначає перелік тимчасово окупованих населених пунктів у Донецькій та Луганській областях, а також межі окупованих територій.  
  • 08 лютого 2019Ірина Кирилович Депутатська благодійність: як працює фонд Анжеліки Лабунської на ЖитомирщиніДепутат Житомирської обласної ради Анжеліка Лабунська, яка є головою обласної організації партії ВО «Батьківщина» має власний благодійний фонд «ЛАВ», який активно працює у Житомирській області.     
  • 06 лютого 2019Владислав БаранськийКримінальному провадженню Папієва у лютому виповнюється п’ять років26 лютого кримінальному провадженню № 42014260000000031, відомому також як «справа Михайла Папієва», виповниться п’ять років. Протягом цього час його розслідували прокуратури двох областей. Більше року тому справу, яка довгий час провела в прокуратурі Чернівецької області, було передано слідчому відділу прокуратури сусідньої області - Івано-Франківської. Попри це, вона все ще перебуває на стадії досудового розслідування. Колишньому голові...  
  • 04 лютого 2019Василина Боруцька, Катерина ШарпатаПозитивні медіа-згадки та «джинса»: як волинські ЗМІ у січні «піарили» кандидатів у президентиВпродовж січня 2019 року спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області  аналізували матеріали у друкованих та онлайн-ЗМІ і виявили десятки випадків розміщення матеріалів з ознаками «джинси» на користь кандидатів у Президенти України. Усі матеріали не були марковані належним чином. Окрім того, виявили низку публікацій позитивного змісту про...  
  • 04 лютого 2019Марія Цип'ящукДіти і політичні партіїЧас від часу в інформаційному просторі з’являються повідомлення про те, що політичні партії активно залучають до популяризації своєї діяльності дітей. Наприклад, для роздавання друкованих матеріалів, проведення заходів та акцій тощо. Чи законно це? Давайте розбиратись.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2019