Opora

Після двох років успішних заходів у Києві цьогорічний форум пройде в Харкові 25 – 26 жовтня 2018 року. Він збере понад 200 гостей і учасників з України й регіонів Центральної та Східної Європи. Протягом двох днів наші доповідачі поділяться своїм досвідом у форматі TED-виступів, пов’язаних однією спільною темою:

Re:формування України через Civic Tech

Усі виступи будуть поділені на три тематичні напрямки: Ре:формування держави, Ре:формування спільноти, Ре:формування себе. Також на другий день будуть проведені практичні тренінги.

Конференція продовжить дискусію щодо стану демократії в Україні, поєднуючи місцеву перспективу з незалежними думками міжнародного громадянського суспільства. Ми подумаємо, як об'єднання місцевих та міжнародних спільнот може сприяти демократичному переходу України.

Ми гарантуємо безпечний простір для обговорення найбільш актуальних та цікавих тем серед:

 • активістів, зацікавлених у розвитку Civic Tech, прозорості та участі громадян;

 • місцевих чиновників, що зіштовхуються з проблемами Gov Tech в Україні;

 • представників бізнесу, зацікавлених у використанні технологій для полегшення соціальних змін;

 • журналістів, які працюють у цифровому середовищі.

Для учасників інших міст України, окрім Харкова, тa з регіону Центральної та Східної Європи передбачено обмежену кількість тревел-грантів.

Останній термін подачі заявки на тревел-грант – 16 вересня. Дедлайн для реєстрації учасників, яким не потрібно покриття витрат, – 30 вересня. Оскільки кількість місць обмежена, як одержувачі тревел-гранту, так і інші учасники будуть визначатися на конкурсній основі, залежно від якості заповненої заявки.

Зареєструватись можна тут

Ми також запрошуємо всіх запропонувати ідею  воркшопу щодо основної теми конференції: Ре:формування України через Civic Tech. Термін надання пропозицій – до 10 вересня 2018 року.

 

Організатори форуму: ePaństwo, Громадянська мережа ОПОРА, TechSoup Europe та TransparenCEE.

Партнери:  ПРООН в Україні та ОБСЄ

Підтримка: NATIONAL ENDOWMENT FOR DEMOCRACY

Якщо у вас є які-небудь питання, будь ласка, звертайтеся за телефоном 044 591 44 44 та на електронну пошту: info@opora.org.ua

Довідка:

Personal Democracy Forum – це щорічна міжнародна конференція, яка розпочалась у 2004 році в Нью-Йорку і зібрала сотні фахівців з громадських технологій на два дні обговорень, майстер-класів та можливостей для співпраці. Зараз регіональні PDF-конференції проводяться в багатьох містах світу, об'єднуючи місцевих експертів для обговорення впливу технологій на уряд, політику, засоби масової інформації та майбутнє демократії.

Civic tech (civic technology) – термін, який дослівно перекладається як "цивільні технології". Об'єднує в собі всі IT-інструменти, сервіси, які створені з метою спростити комунікацію державного сектору і громадян, а також зробити будь-який складний процес прийняття рішень, політики, управління і т. д. зрозумілим для суспільства.

Це ті інструменти, які стимулюють розвиток громадянського суспільства, підвищують мотивацію контролю суспільно-політичних процесів.

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

 • 19 вересня 2018Захар КолісніченкоВибори у Швеції: багато бюлетенів та вражаюча явка9 вересня у Швеції пройшли парламентські, а заодно й місцеві вибори. Такі вибори відбуваються в країні щочотири роки у другу неділю першого місяця осені. Люди обирають Парламент (Sveriges riksdag), уповноважених до ландстингів (регіональні органи) та комун (місцеві муніципалітети).  
 • 16 вересня 2018Святослав БабіляЯк за 5 хвилин отримати перелік підтриманих та відхилених голосувань депутатаВам цікаво отримати перелік голосувань депутата? Дізнатися, за що він голосував або проти, можливо, які він проігнорував? Або ж вам потрібні ці голосування за певний період часу?  
 • 06 вересня 2018Руслана Величко, Роберт ЛорянЯк не вступити у фейкове спостереження?З початком нового політичного сезону та осені у повітрі запахло виборами. Вже зараз політики почали тур по “лінійках” у школах. Вже зараз політики вигулькнули з чартерів у “рейсові” літаки, вагони метро та й взагалі вийшли до людей.  
 • 03 вересня 2018Rada4YouПро що говорять дані голосувань?У попередніх блогах ми публікувалидосить технічну інформацію та яким чином користуватися API сервісів rada4you. Як стягувати дані, які можна в подальшому більш глибше аналізувати. У вас виникли запитання такі як: що саме з цього можна зробити, які публіцистичні матеріали можна створити на основі цих даних, як саме порівнювати ці дані тощо. На...  
 • 02 вересня 2018Тарас РадьВиборча школа або День незалежності України в Грузії20-24 серпня у складі делегації Громадянської мережі ОПОРА мав гарну нагоду взяти участь у Літньому таборі ISFED для спостерігачів за виборами. Захід відбувався у Грузії на базі Тренінгового центру Міністерства юстиції Грузії у Кварелі (регіон Кахеті).  
 • 31 серпня 2018Роман КисленкоНа старт! Увага! Руш! Або фальстарт політичних турів на ДонеччиніОфіційно президентська виборча кампанія розпочнеться в останні дні цього календарного року. Проте так звані “промо тури” потенційних кандидатів розпочались ще влітку. Ми дослідили, хто з політиків із президентськими амбіціями відвідував Донеччину протягом літа.  
 • 27 серпня 2018Катерина Шарпата«ЗА» чи «ПРОТИ»: Яку кнопку найчастіше тиснуть депутати ЛуцькрадиКонтролювати голосування місцевих депутатів не виходячи з дому може кожен лучанин і не тільки. Як це можливо? Дуже просто. Тримайте лайфхак від ОПОРИ.   
 • 31 липня 2018Олександр Клюжев, Юрій Лісовський, Роберт Лорян, Василь КосийЯк на Київщині чорт вибори вкрав. Казка 2: Зникнення каретиЯкщо у Київській обласній раді карета перетворилась на гарбуз, то у Васильківському районі карета просто зникла  
 • 27 липня 2018Василина ДуманСон розуму породжує чудовиськ. Ґонзо-спостереження за місцевими виборамиДо найближчих виборів ще більше ніж півроку, а простір навколо вже лускається від агіток. Старі дискредитовані політики лізуть в очі і вуха з білбордів і тв-реклами. Нові дискредитують себе лютим популізмом.  
 • 26 липня 2018Роман КисленкоЗовнішня реклама політичних сил на Донеччині за 8 місяців до виборівПоступово реклама представників політичних сил витісняє традиційний контент бордів у Донецькій області. Враховуючи зміну цінностей та електоральних уподобань у мешканців, регіон стає більш цікавим для політичної конкуренції. То хто вже розпочав формувати прихильність у майбутніх виборців завдяки зовнішній рекламі на Донеччині?  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018