Opora

Команда rada4you дійшла до аналізу депутатів Харківської міської ради. 

Відразу забіжимо наперед та розповімо про деякі особливості з оприлюдненням інформації у цій міській раді. Справа у тому, що поіменні голосування оприлюднюються таким чином, що у документі не зазначається, хто з депутатів був відсутній на засіданнях і на перший погляд, відповідно до цього документу, може скластися враження, що депутати Харківської міської ради відвідують засідання 100 відсотково. Також, є проблемою, що навпроти цих депутатів просто ставиться дія “не голосував”, хоча це доволі різні речі, був відсутній і просто не натис на кнопку для голосування.

поіменні голосування оприлюднюються таким чином, що не зазначається, хто з депутатів був відсутній на засіданнях

Зазначимо, що сервіс https://kharkiv.rada4you.org працює, як калькулятор, що рахує дані, які були оприлюдненні міською радою, а саме поіменні голосування. Сервіс не досліджує особисті причини депутатів і чому вони вчинили так, чи інакше. Локальний сервіс rada4you реплікований та адаптований з подібного, що працює з австралійським парламентом. 

Команда rada4you зауважує, що ми опираємося тільки на дані і робота сервісу — це рахувати дані, а не додумувати причини. Пояснювати свої дії, або бездіяльність обов’язок депутата перед своїми виборцями. 

Команда rada4you проаналізувала роботу Харківської міської ради починаючи з початку 2018 року по кінець травня. Одже, за цей період у Харківській міській раді відбулося дві сесії — 21 лютого та 18 квітня.

На сесіях було по 71 голосуванню, загалом 142 голосування. 

ВІДСУТНІ

Разом на сесіях були відсутніми 18 депутатів, два з яких були відсутніми на обох сесіях і пропустили всі 142 голосування. Це депутати — Володимир Полозков з фракції “Солідарність” та Олександр Худенко з фракції “Наш край”. 

 харків відсутній

 

Найбільше “УТРИМАЮТЬСЯ” депутати з фракції “Самопоміч”. Майже в унісон 53 і 52 голосувань Захар Мазняк та Ігор Черняк відповідно. 

 

харків утримався

 

А от просто “НЕ ГОЛОСУЄ” Олександр Фельдман з фракції “Наш край”. З 142 голосувань він був відсутній на 71 голосуванні, на 59 голосуваннях просто не натискав жодної кнопки. Виходить, що з початку року Олександр Фельдман висловив свою думку тільки по 12 питаннях. Також варто зазначити, що на 19 сесії Харківської міської ради повноваження Олександра Фельдмана, як депутата міської ради, були припинені.  

 

 харків не голосував

 

Харківська міська рада настільки одноголосна, що “ЗА” максимально по 140 голосуванням проголосували 14 депутатів. І як не дивно, але всі вони з фракції “За Харків, за Відродження”. 

харків так 2 

 

Всього двоє депутатів з фракції “Самопоміч” наважилися сказати “НІ”, та й всього по 7 і 5 голосуваннях. Це Олена Горошко та Марія Мезенцева відповідно.

 харків проти

 

документ “поіменне голосування” наявний лише російською мовою

 

Отож, команада rada4you у своїх дослідженнях діяльності Харківської міської ради стикнулася з унікальною структурою документів поіменних голосувань, де не тільки не можна знайти, хто ж з депутатів був відсутній на сесії. Також, варто зазначити, що у Харківській міській раді документ “поіменне голосування” наявний лише російською мовоюКоманада rada4you звернулася до міської ради щодо пояснень, однак отримала досить загадкову відповідь: https://dostup.pravda.com.ua/request/33958/response/74555/attach/3/Image.tif

 

Як зробити такий досить примітивний аналіз ми розповідаємо у наших блогах:

https://www.oporaua.org/104-analicity/45367-yak-otrymaty-vsi-holosuvannia-miskoi-rady-za-5-khvylyn

Нагадуємо, що локальні сервіси Rada4You мають уже шість міст:

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 19 вересня 2018Захар КолісніченкоВибори у Швеції: багато бюлетенів та вражаюча явка9 вересня у Швеції пройшли парламентські, а заодно й місцеві вибори. Такі вибори відбуваються в країні щочотири роки у другу неділю першого місяця осені. Люди обирають Парламент (Sveriges riksdag), уповноважених до ландстингів (регіональні органи) та комун (місцеві муніципалітети).  
  • 16 вересня 2018Святослав БабіляЯк за 5 хвилин отримати перелік підтриманих та відхилених голосувань депутатаВам цікаво отримати перелік голосувань депутата? Дізнатися, за що він голосував або проти, можливо, які він проігнорував? Або ж вам потрібні ці голосування за певний період часу?  
  • 06 вересня 2018Руслана Величко, Роберт ЛорянЯк не вступити у фейкове спостереження?З початком нового політичного сезону та осені у повітрі запахло виборами. Вже зараз політики почали тур по “лінійках” у школах. Вже зараз політики вигулькнули з чартерів у “рейсові” літаки, вагони метро та й взагалі вийшли до людей.  
  • 03 вересня 2018Rada4YouПро що говорять дані голосувань?У попередніх блогах ми публікувалидосить технічну інформацію та яким чином користуватися API сервісів rada4you. Як стягувати дані, які можна в подальшому більш глибше аналізувати. У вас виникли запитання такі як: що саме з цього можна зробити, які публіцистичні матеріали можна створити на основі цих даних, як саме порівнювати ці дані тощо. На...  
  • 02 вересня 2018Тарас РадьВиборча школа або День незалежності України в Грузії20-24 серпня у складі делегації Громадянської мережі ОПОРА мав гарну нагоду взяти участь у Літньому таборі ISFED для спостерігачів за виборами. Захід відбувався у Грузії на базі Тренінгового центру Міністерства юстиції Грузії у Кварелі (регіон Кахеті).  
  • 31 серпня 2018Роман КисленкоНа старт! Увага! Руш! Або фальстарт політичних турів на ДонеччиніОфіційно президентська виборча кампанія розпочнеться в останні дні цього календарного року. Проте так звані “промо тури” потенційних кандидатів розпочались ще влітку. Ми дослідили, хто з політиків із президентськими амбіціями відвідував Донеччину протягом літа.  
  • 27 серпня 2018Катерина Шарпата«ЗА» чи «ПРОТИ»: Яку кнопку найчастіше тиснуть депутати ЛуцькрадиКонтролювати голосування місцевих депутатів не виходячи з дому може кожен лучанин і не тільки. Як це можливо? Дуже просто. Тримайте лайфхак від ОПОРИ.   
  • 31 липня 2018Олександр Клюжев, Юрій Лісовський, Роберт Лорян, Василь КосийЯк на Київщині чорт вибори вкрав. Казка 2: Зникнення каретиЯкщо у Київській обласній раді карета перетворилась на гарбуз, то у Васильківському районі карета просто зникла  
  • 27 липня 2018Василина ДуманСон розуму породжує чудовиськ. Ґонзо-спостереження за місцевими виборамиДо найближчих виборів ще більше ніж півроку, а простір навколо вже лускається від агіток. Старі дискредитовані політики лізуть в очі і вуха з білбордів і тв-реклами. Нові дискредитують себе лютим популізмом.  
  • 26 липня 2018Роман КисленкоЗовнішня реклама політичних сил на Донеччині за 8 місяців до виборівПоступово реклама представників політичних сил витісняє традиційний контент бордів у Донецькій області. Враховуючи зміну цінностей та електоральних уподобань у мешканців, регіон стає більш цікавим для політичної конкуренції. То хто вже розпочав формувати прихильність у майбутніх виборців завдяки зовнішній рекламі на Донеччині?  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018