Opora

Команда rada4you дійшла до аналізу депутатів Харківської міської ради. 

Відразу забіжимо наперед та розповімо про деякі особливості з оприлюдненням інформації у цій міській раді. Справа у тому, що поіменні голосування оприлюднюються таким чином, що у документі не зазначається, хто з депутатів був відсутній на засіданнях і на перший погляд, відповідно до цього документу, може скластися враження, що депутати Харківської міської ради відвідують засідання 100 відсотково. Також, є проблемою, що навпроти цих депутатів просто ставиться дія “не голосував”, хоча це доволі різні речі, був відсутній і просто не натис на кнопку для голосування.

поіменні голосування оприлюднюються таким чином, що не зазначається, хто з депутатів був відсутній на засіданнях

Зазначимо, що сервіс https://kharkiv.rada4you.org працює, як калькулятор, що рахує дані, які були оприлюдненні міською радою, а саме поіменні голосування. Сервіс не досліджує особисті причини депутатів і чому вони вчинили так, чи інакше. Локальний сервіс rada4you реплікований та адаптований з подібного, що працює з австралійським парламентом. 

Команда rada4you зауважує, що ми опираємося тільки на дані і робота сервісу — це рахувати дані, а не додумувати причини. Пояснювати свої дії, або бездіяльність обов’язок депутата перед своїми виборцями. 

Команда rada4you проаналізувала роботу Харківської міської ради починаючи з початку 2018 року по кінець травня. Одже, за цей період у Харківській міській раді відбулося дві сесії — 21 лютого та 18 квітня.

На сесіях було по 71 голосуванню, загалом 142 голосування. 

ВІДСУТНІ

Разом на сесіях були відсутніми 18 депутатів, два з яких були відсутніми на обох сесіях і пропустили всі 142 голосування. Це депутати — Володимир Полозков з фракції “Солідарність” та Олександр Худенко з фракції “Наш край”. 

 харків відсутній

 

Найбільше “УТРИМАЮТЬСЯ” депутати з фракції “Самопоміч”. Майже в унісон 53 і 52 голосувань Захар Мазняк та Ігор Черняк відповідно. 

 

харків утримався

 

А от просто “НЕ ГОЛОСУЄ” Олександр Фельдман з фракції “Наш край”. З 142 голосувань він був відсутній на 71 голосуванні, на 59 голосуваннях просто не натискав жодної кнопки. Виходить, що з початку року Олександр Фельдман висловив свою думку тільки по 12 питаннях. Також варто зазначити, що на 19 сесії Харківської міської ради повноваження Олександра Фельдмана, як депутата міської ради, були припинені.  

 

 харків не голосував

 

Харківська міська рада настільки одноголосна, що “ЗА” максимально по 140 голосуванням проголосували 14 депутатів. І як не дивно, але всі вони з фракції “За Харків, за Відродження”. 

харків так 2 

 

Всього двоє депутатів з фракції “Самопоміч” наважилися сказати “НІ”, та й всього по 7 і 5 голосуваннях. Це Олена Горошко та Марія Мезенцева відповідно.

 харків проти

 

документ “поіменне голосування” наявний лише російською мовою

 

Отож, команада rada4you у своїх дослідженнях діяльності Харківської міської ради стикнулася з унікальною структурою документів поіменних голосувань, де не тільки не можна знайти, хто ж з депутатів був відсутній на сесії. Також, варто зазначити, що у Харківській міській раді документ “поіменне голосування” наявний лише російською мовоюКоманада rada4you звернулася до міської ради щодо пояснень, однак отримала досить загадкову відповідь: https://dostup.pravda.com.ua/request/33958/response/74555/attach/3/Image.tif

 

Як зробити такий досить примітивний аналіз ми розповідаємо у наших блогах:

https://www.oporaua.org/104-analicity/45367-yak-otrymaty-vsi-holosuvannia-miskoi-rady-za-5-khvylyn

Нагадуємо, що локальні сервіси Rada4You мають уже шість міст:

facebook logos PNG19750 greytwitter PNG29 grey2instagram greyyoutube PNG19 greyOPORA Githubtelegram PNG34 greyAndroid grey

digest gray

Статті/блоги

  • 14 листопада 2018Роберт Лорян, Юрій ЛісовськийВтратив одного депутата – пройшла в раду донька. Вибори в Черкаську райраду в 2015 роціЦього разу у фокусі Черкаська районна рада, де партії ВО “Свобода” і ВО “Черкащани” втрачають голоси в різних округах, через це позбуваються по одному мандату кожна. У цей же час Блок Петра Порошенка отримує голоси в різних округах і незаконно набуває двох депутатів. Жодна названа партія не бачила маніпуляцій, так само і голова комісії, яка...  
  • 05 листопада 2018Дмитро БаштовийДецентралізація – реформа лише Президента?Децентралізація - це найкраща реформа за всі часи, започаткована Петром Порошенко. З початком політичного сезону на Миколаївщині все частіше можна почути такі гасла від місцевих політиків. Але чи можна вважати дану реформу одноосібною заслугою?  
  • 05 листопада 2018Валентина ВолікВідкриті дані у виборчому процесі – крок до чесних виборівНа Форумі персональної демократії, який пройшов у Харкові наприкінці жовтня, голова правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська, міжнародна експертка з питань виборів, виступила із промовою про технології та вибори. У своєму TED-виступі вона говорила про інститут виборів як форму передачі влади, необхідність використання відкритих...  
  • 05 листопада 2018Олена РоговаКібербезпека виборчого процесу. Чи захищені інформаційні системи ЦВК?Ще якісь десять років тому поняття «кібербезпека» було новим, далеким та незрозумілим для більшості українців. Дійсно, випадки кібератак відбувалися десь далеко за межами нашої держави, суть явища та можливі наслідки були зрозумілими лише деяким спеціалістам. Громадянам в основному здавалося, що в нашій країни такого ніколи не станеться. Однак,...  
  • 03 листопада 2018Дмитро БаштовийРеспубліканська партія США агітує вечірками?!Як громадські спостерігачі ми звикли до тих форм агітації, які дозволені законодавством України. Тож дуже цікаво подивитись, як подібні норми працюють в інших країнах. Ще цікавіше буває побачити, як норми, що у нас заборонені та вважаються неприпустимими, інколи є абсолютно традиційною нормальною практикою в інших.  
  • 02 листопада 2018Катерина ЖемчужниковаЩоденник кандидатки у громадські виборчі омбудсмениВже до кінця листопада Громадянська мережа ОПОРА планує представити громадських виборчих омбудсменів у кожній області.Чекаю цього моменту, затамувавши подих. А поки – розкажу про всі сходинки, які вели до цього етапу.  
  • 01 листопада 2018Максим ТеплицькийЧи підуть кіногерої до політики?Все ближче старт виборчої кампанії, все більше політиків заявляє про своє бажання позмагатися за президентське крісло. Одеською особливістю політичних перегонів вже не перший рік стають цікаві персонажі. Чи варто очікувати появи супергероїв на цих виборах?  
  • 30 жовтня 2018Тарас ЩербатюкЧому в Америці не купують голоси «за гречку»?За тиждень до проведення виборів у США ви не побачите бігбордів з агітацією кандидатів. На зупинках, стовпах та автобусах немає політичної реклами. Це реальність чи міраж виборчих перегонів? Саме така ситуація нині спостерігається в місті Бетлхем, що в штаті Пенсильванія, перед черговими місцевими виборами, які пройдуть 6 листопада 2018 року.  
  • 29 жовтня 2018В’ячеслав ГусаковНардеп з Херсонщини намагається по-своєму трактувати Регламент ВРЯка реєстрація нардепів під час пленарних засідань Верховної Ради України важливіша – письмова чи електронна? Чи все ж таки показник голосувань?  
  • 25 вересня 2018Юлія Чеберяк"Теплі кредити": в пошуках енергоефективного компромісуДосить складно державі завоювати довіру громадян, особливо в часи нестабільного економічного та політичного становища. Та попри те, що державну програму "теплих кредитів" щороку призупиняли через брак коштів, рівень народної довіри до неї залишається досить високим. Більш того, попит на неї постійно перевищує пропозицію.  
Усі статті

© Громадянська мережа ОПОРА 2006-2018