Підвищення тарифів на комунальні послуги стало топовою проблемою для усіх. Експерти стверджують, що підвищення тарифів не гарантує покращення послуг для споживачів. То логічно постає питання – куди йдуть гроші?

У Чернігові вартість послуг з водопостачання та водовідведення для населення зросла на 74,4%. Існує два основні фактори, які можуть пояснити збільшення вартості тарифу. Перший фактор – це скасування "перехресного субсидіювання". При однаковій собівартості (затратах на виробництво), вартість води (послуг з водопостачання та водовідведення) для промислових підприємств та бюджетних установ була значно вищою, ніж для населення, а відтак, ці категорії споживачів фактично компенсували частину витрат на водопостачання населення. Відтепер, вартість води для підприємств та бюджетних установ зменшилась на 30%, а населення сплачуватиме за послуги повну вартість.

Другий фактор – це підвищення курсу іноземної валюти. Відповідно, сума витрат КП "Чернігівводоканал", яка пов’язана з курсом долара, зросла. Та, не дивлячись на підвищення, тарифи повністю не покривають витрати підприємства. Ще однією проблемою є скорочення обсягів споживання води. Обсяги зменшуються, а витрати на обслуговування обладнання водопровідних та каналізаційних мереж збільшуються. А це, в свою чергу, також впливає на розмір тарифів.

КП "Чернігівводоканал" отримало кредитні кошти від Світового банку. Це дозволило підприємству зробити ремонт та оновити систему, в результаті чого скоротити енергоспоживання при подачі води населенню. За словами керівника підприємства Олександра Шкіня, за останні п’ять років споживання електроенергії скоротилося вдвічі.

Не зважаючи на усе вищеназване, головою Чернігівської облдержадміністрації було прийнято рішення про створення комісії для вивчення питань встановлення тарифів на житлово-комунальні послуги, яка буде вивчати розрахункові матеріали тарифів та аналітичні довідки з описом статей витрат.

 

 

chernigiv voda