Кандидата на посаду міського голови Ужгорода Бориса Борисова, на посаду міського голови Іршави – Євгена Ластівки, а також кількох кандидатів у депутати місцевих рад знято із реєстрації. Причина – одночасне висування від різних політичних сил, або і від політичної сили, і шляхом самовисування.

Кандидат на посаду міського голови Ужгорода шляхом самовисування Борис Борисов одночасно подав свою кандидатуру у депутати міської ради від «Партії захисників Вітчизни», чим порушив вимоги законодавства, згідно з якими кандидат має право балотуватися на різні посади лише або від однієї партії, або шляхом самовисування.

07.10 borysov

07.10 borysov 2

Відтак Ужгородська ТВК на засіданні 06 жовтня зняла із реєстрації Бориса Борисова як кандидата на посаду міського голови та на посаду депутата ради.

Аналогічно Закарпатська обласна виборча комісія зняла із реєстрації кандидата до Закарпатської обласної ради від партії «Зелена планета» Євгена Ластівку. Скасовано його реєстрацію і як кандидата на посаду міського голови Іршави.

У коментарі ОПОРІ представниця обласного осередку «Зеленої планети Ольга Рацин сказала, що попереджала їх кандидата про недопустимість одночасного балотування. Однак той не дослухався до її рекомендацій.

Відмінено реєстрацію кандидата Олександра Кейкеші, який балотувався до Тячівської райради від «Демократичної партії угорців України» та до Закарпатської обласної ради від «КМКС Партії угорців України». Також цей кандидат був поданий від «Демократичної партії угорців України» до Тячівської міської ради.

Як повідомила ОПОРІ речниця «КМКС Партії угорців України» Кароліна Дорчі, у центральному офісі партії в курсі про цю ситуацію. Проте оскаржувати дії Закарпатської обласної виборчої комісії вони не збираються. «Дійсно, помилка кандидата Олександра Кейкеші мала місце, - зазначила вона. -   В цьому винні, мабуть, його юристи, які неправильно роз’яснили йому закон «Про місцеві вибори».  Тепер нічого не відаєш – кандидата Кейкеші не буде в наших списках на виборах».

Також 06 жовтня обласна виборча комісія скасувала реєстрацію ще одного кандидата від «КМКС Партії угорців України» Владислава Лецовича – він сам подав заяву про відкликання своєї кандидатури.

Крім цього, скасовано реєстрацію кандидата до облради Василя Копача, який зареєструвався і як висуванець до Великоберезнянської районної ради від партії «Наш край» і як висуванець до Закарпатської обласної ради від партії «За Права Людини».

Також на засіданні обласної виборчої комісії постало питання щодо ситуації із кандидатом від партії «Всеукраїнське об’єднання «Свобода» Володимира Теличка, ім’я якого, як кандидата до Міжгірської районної ради, опинилося і в списках партії «Наш край». В підсумку, коли з’ясувалося, що це – через технічну помилку адміністратора Міжгірської ТВК, – реєстрацію Володимира Теличка не скасовано.

ОПОРА констатує, що комісії, які прийняли рішення про скасування реєстрації усіх згаданих кандидатів, чітко виконали норми Закону «Про місцеві вибори». Згідно із частиною 8 статті 41 Закону, якщо особа дала письмову згоду бути кандидатом одночасно від двох політичних сил або ж – і від партії і шляхом самовисування одночасно – і була зареєстрована як кандидат, то її реєстрацію як кандидата скасовують повністю.

 

За коментарями звертайтеся:
Феськов Володимир
координатор ОПОРИ у Закарпатській області
+38 066 317 36 13
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.