В Ужгороді друкована агітація за кандидата на посаду міського голови шляхом самовисування Марію Бадиду розміщена всередині міської дитячої поліклініки. Такий факт спостерігачі ОПОРИ зафіксували 12 жовтня.

Передвиборчу  листівку кандидата вивісили всередині Ужгородської міської дитячої поліклініки на дверях кабінету, де продають каву та солодощі.

12.10 badyda

 

12.10 badyda1

Кандидат на посаду міського голови Марія Бадида у коментарі ОПОРІ зізналася, що агітацію розміщували у середині цього приміщення без її відома.  «Вперше чую про такий випадок, – прокоментувала вона. – Я попросила своїх прихильників, які захотіли допомогти в проведенні кампанії, розміщувати агітаційну продукцію винятково у встановлених законом місцях. Очевидно,  хтось цього не зрозумів. Дякую ОПОРІ за пильність».

Згідно із законодавством, розміщувати друковані матеріали агітації у будинках і приміщеннях державних органів влади або органів місцевого самоврядування, на підприємствах і установах державної або комунальної форми власності заборонено.

10 жовтня у селищі Великий Березний Закарпатської області спостерігачі ОПОРИ зафіксували факт розміщення друкованої передвиборчої агітації у місцях, невстановлених для цього місцевою владою згідно із законом. Зокрема, агітаційні листівки від кандидата у депутати до Закарпатської обласної ради Василя Чурея (партія «Наш край») були розклеєні на електроопорах вуличного освітлення.

12.10 churej

ОПОРА нагадує: згідно з пунктом 5 частини 9 статті 60 Закону України «Про місцеві вибори», забороняється розміщувати друковані передвиборні агітаційні матеріали, політичну рекламу та повідомлення про перебіг виборчого процесу на пам’ятках архітектури, на об’єктах культурної спадщини, на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності, а також у місцях, де вони перешкоджають безпеці дорожнього руху.

Згідно із частиною 4 статті 56 Закону, плакати, стенди, листівки та інші друковані агітаційні матеріали (крім матеріалів, що розміщуються на носіях зовнішньої реклами) розміщуються лише у місцях, визначених і обладнаних місцевими органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування не пізніш як за 45 днів до дня голосування.

За коментарями звертайтеся:

Феськов Володимир
координатор ОПОРИ у Закарпатській області
+38 066 317 36 13
(#вибори2015; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.