Станом на першу половину дня 02 листопада Міжгірська селищна виборча комісія Закарпатської області не оголосила переможця серед кандидатів на посаду голови селищної ради.

Як повідомляла ОПОРА, найбільше голосів отримав чинний селищний голова Василь Щур. При цьому виборча комісія оголосила імена новобраних депутатів селищної ради, інформація про них уже опублікована у місцевій пресі.

Водночас із невідомих причин ТВК офіційно не оголошує результати волевиявлення щодо кандидатів на посаду селищного голови.

Телефон голови комісії Ганни Іванини станом на 12.00  02 листопада «поза зоною досяжності».

Заступник голови комісії Федір Юрик повідомив ОПОРУ, що знаходиться у лікарні, тому про ситуацію нічого говорити не буде.

У понеділок, 02 листопада, кандидат на посаду селищного голови від партії ВО «Свобода» Василь Баран подав позов до Міжгірського районного суду із вимогою, аби комісія оголосила результати голосування. Наразі позивач чекає, коли буде призначено розгляд справи.

У діях голови та членів Міжгірської селищної комісії ОПОРА вбачає грубе порушення вимог статті 85 Закону України «Про місцеві вибори», де у пункті 4 йдеться: «сільська, селищна, міська територіальна виборча комісія на своєму засіданні на підставі складеного нею протоколу про результати виборів сільського, селищного, міського голови, старости не пізніш як на п’ятий день з дня голосування приймає одне з рішень:

1) про визнання сільського, селищного, міського голови, старости обраним;

2) про проведення повторного голосування;

3) про визнання виборів відповідного сільського, селищного, міського голови, старости такими, що не відбулися

Крім того, як повідомляла ОПОРА, Василь Щур був «кандидатом №1» до Міжгірської районної ради від партії «Наш край», яка подолала 5-відсотковий бар’єр.

ОПОРА наголошує, що кандидат Василь Щур, згідно з нормами Закону, не має права вибору – стати депутатом райради чи головою селищної ради.

Згідно із вимогами частини 11 статті 86 Закону, у разі обрання одного з кандидатів, включеного до виборчого списку від місцевої організації партії, депутатом у багатомандатному виборчому окрузі та депутатом у одномандатному виборчому окрузі, сільським, селищним, міським головою або старостою, такий кандидат вважається обраним відповідно депутатом у одномандатному виборчому окрузі, сільським, селищним, міським головою або старостою.

Простіше кажучи, Василь Щур не може бути депутатом Міжгірської районної ради, оскільки здобув перемогу на виборах селищного голови. Водночас станом на першу половину 02 листопада селищна комісія не оголосила про це офіційно, відтак де-юре для Василя Щура нема перешкод, аби його оголосили депутатом районної ради.

 

За коментарями звертайтеся:
Феськов Володимир
координатор ОПОРИ у Закарпатській області
+38 066 317 36 13
(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)
Довідково:                                                                                                                             
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.Â