У невеличкому мальовничому містечку на Івано-Франківщині вирує громадське життя - в рамках проекту «Місцеве самоврядування під лупою громадян», що його проводить Громадянська мережа ОПОРА в 16 містах України, у Надвірній розпочато моніторинг підзвітності та відкритості органів місцевого самоврядування.

Зазвичай у маленьких містах, робота міських чиновників та депутатів більш кулуарна та закрита, аніж у великих містах - всі добре знають один одного і працюють з року в рік за добре «відкатаною» схемою, - тому тут громадське спостереження є більш затребуваним.

Так, до прикладу вчора представників громадської організації «Надвірнянська самопоміч» Тараса Олендія та Галину Бец попросили покинути залу засідання постійної депутатської комісії з питань землекористування, бо міських депутатів не влаштовувала присутність громадськості на засіданні. Коли ж громадські активісти заявили про своє право бути присутніми у залі, депутат-бютівець викликав наряд міліції, яка виставила представників громадськості за двері, а сама залишилася охороняти роботу комісії.

Проте, неприємно здивовані члени ГО «Надвірнянська допомога» після такого інциденту не розгубилися, та, аби зробити процес громадського контролю якомога відкритішим та прозорим (керуючись правилом - вимагаючи прозорості від інших, сам будь максимально прозорим), обдзвонили депутатів міської ради й розповіли їм про початок моніторингу підзвітності та відкритості Надвірнянської міської ради та його майбутній перебіг. Реакція депутатів та чільників ради була миттєвою - сьогоднішня сесія розпочалася зі звітування міського голови міста (!).

Що ж, вітаємо наших колег з маленькою, проте, такою важливою перемогою та сподіваємося, що Надвірнянська міська рада тепер стане відкритішою для своєї громади!

Школа громадського контролю реалізовується завдяки фінансовій підтримці програми Польська Допомога Міністерства Закордонних Справ Польщі у 2009 році та Фонду сприяння демократії Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні.