Співпраця з майбутніми ОСББ викликає багато запитань у представників Чернігівського водоканалу. Укладати угоду з кінцевим споживачем чи з ОСББ як юридичною особою вирішували на спеціальному засіданні 3 лютого в «Чернігівводоканалі». В обговоренні взяли участь юристи, представники підприємства та створених ОСББ, а також активісти Громадянської мережі ОПОРА.

«Для нашого підприємства важливі взаємовідносини зі споживачами. Ми прагнемо, щоб вони були прозорими. Проведена реконструкція дозволяє якісно надавати послуги кожному нашому споживачеві. Існують свої погрішності, так, наприклад, поява іржавої води. Проте ця проблема не вирішиться швидко, бо потребує великих витрат. Враховуючи наші тарифи,  найближчі рік-два-три зробити це не буде можливим. Є жителі, які виявили бажання об’єднатися, а ми, в свою чергу, маємо поставляти послуги в кожну квартиру. Тому є певні варіанти, як це можна робити. Або ми надаватимемо послугу, і ті, хто керуватиме, купуватиме її за трохи нижчої ціною, або ж ми самостійно доводитимемо до кожного споживача наші послуги самостійно», – наголошує директор комунального підприємства «Чернігівводоканал» Олександр Шкінь.

За словами директора, 10 млн грн у вигляді субвенцій було надано Чернігівському водоканалу попереднього року.

04 02 16 03

«Формування концепції відносин з майбутніми ОСББ – це правильна ініціатива, але для початку треба зрозуміти, скільки будинків міста готові брати відповідальність на себе, а скільки обере управляючі компанії. І вже від цього відштовхуватись у прийнятті остаточного рішення. Ми активно працюємо в напрямку популяризації ОСББ та приділяємо неабияку увагу роз’яснювальній роботі серед мешканців багатоквартирних будинків», – стверджує місцевий координатор житлово-комунальних та енергетичних програм Громадянської мережі ОПОРА.

Під час зустрічі також вирішували питання, як покращити взаємовідносини між споживачами і компаніями з обслуговування житла та водоканалом. «Чернігівводоканал» пропонує створити публічний договір, який буде обговорюватися зі спільнотою, щоб бажаючі могли надати коментарі для внесення змін.

При цьому, як ефективно керувати власним житлом, можна також дізнатися, відвідавши сайт Проекту USAID.

 

Ця інформація для преси стала можлива лише завдяки широкій підтримці американського народу через Агенство Сполучених Штатів Америки з міжнародного розвитку (USAID). Відповідальність за зміст несе Громадянська мережа ОПОРА, що не обов'язково відображає погляди USAID чи Уряду Сполучених Штатів Америки.