Станом на ранок 25 вересня Сумська виборча комісія зареєструвала лише двох кандидатів на пост міського голови та 21 кандидата в депутати міської ради від Партії вільних демократів.

Голова Сумської міської виборчої комісії Світлана Ревякіна повідомила ОПОРІ, що поки що кандидати на пост мера та депутатів Сумської міської ради не поспішають з реєстрацією.

- Ми сподівалися, що партії та кандидати будуть активнішими з самого початку. Тепер же передбачаємо, що нас очікує шквал заяв наприкінці визначеного Законом строку реєстрації в ТВК, - сказала голова комісії.

Також вона повідомила, що на засіданні комісії, що відбулася 23 вересня, ухвалили рішення створити спеціальну комісію для прийняття документів від кандидатів у депутати та на посаду міського голови. Члени цієї комісії допомагатимуть голові та юристу приймати та перевіряти документи. Світлана Ревякіна сподівається, що таким чином вдасться пришвидшити цей процес, особливо в умовах можливого напливу бажаючих зареєструватися в останній день.

Наразі кандидатами на пост Сумського міського голови зареєстровані два самовисуванця: Сергій Клочко та Сергій Панченко.

Сергій Клочко - колишній заступник голови Сумської обласної ради та колишній в.о. міського голови  неодноразово брав участь у виборах міського голови, зокрема на позачергових перегонах у травні 2014 року він став другим, набравши 21% голосів та поступившись нині діючому меру Олександру Лисенку.

Сергій Панченко – колишній заступник міського голови та колишній депутат Сумської міської ради.

Також у ТВК зареєструвався 21 кандидат в депутати міської ради від Партії вільних демократів.  Представником цієї партії в ТВК зареєстровано Сергія Потураєва.

Партія вільних демократів хоча й зареєстрована у 1999 році, є новою для Сум політичною силою. До її сумської організації входять колишній міський голова Геннадій Мінаєв та деякі депутати Сумської міської ради, котрі раніше представляли партію «Рідне місто».

Нагадаємо, з 21 вересня розпочалося висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови (частини 1 та 3 статті 35 Закону України «Про місцеві вибори»). До 30 вересня включно всі кандидати повинні подати до територіальної виборчої комісії документи для реєстрації (частина 2 статті 41, частина 2 статті 42, частина 3 статті 43 ЗУ «Про місцеві вибори).

За коментарями звертайтеся:
Ірина Стегній,
прес-секретар Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області
+380663055190,[email protected]
Олександр Хоруженко
координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Сумській області
+380509120278
 
(#вибори15; #elect_ua; #opora; #опора)
 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства черезефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.