На херсонських телеканалах у новинах виходять сюжети, що розповідають про діяльність діючих народних депутатів та посадових осіб у рамках їхніх службових повноважень, не зважаючи на те, що вони наразі є кандидати у народні депутати. Такі сюжети були про парламентаря Юрія Одарченка та Ігоря Пастуха, першого заступника Херсонського міського голови.

Так, на телеканалі ВТВ-плюс був показаний сюжет про те, як народний депутат Юрій Одарченко разом з мером Херсона Володимиром Миколаєнком оглядають бомбосховище. Кандидат на камеру дає коментар щодо стану цього приміщення.

А на каналі ЯТБ була новина про те, що Ігор Пастух, перший заступник Херсонського міського голови, будучи у відпустці в зв’язку з участю у виборах, відкриває новий ліфт.

На момент виходу сюжетів обидва кандидати вже були зареєстровані, про що свідчить інформація на офіційному сайті Центральної виборчої комісії.

Не просто відрізнити політичну рекламу, агітацію за кандидата від повідомлення, що стосується діяльності осіб, які займаються державними справами згідно свого статусу. Виглядає це так, ніби народний депутат або посадова особа просто працюють, незважаючи на те, що йде виборчий процес. Проте, у таких способах інофрмування присутні ознаки нерівності можливостей щодо агітації, порівяно з іншими кандидатами, які не мають відповідних службових переваг.

Нагадаємо, що обидва кандидата зареєстровані по виборчому округу № 182 Юрій Одарченко – від партії «Батьківщина», Ігор Пастух – від партії «Народний Фронт».

 

За коментарями звертайтеся:
Наталія Богренцова – прес-секретар Громадської мережі ОПОРА в Херсонській області
+38066174 45 28
 
Довідково:
Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль.
Починаючи з вересня 2014 року, Громадянська мережа ОПОРА проводить масштабну кампанію спостереження за позачерговими виборами народних депутатів України. Мережа залучить до моніторингової кампанії 213 довготермінових спостерігачів, які працюватимуть у всіх регіонах України від офіційного старту виборчої кампанії до оголошення остаточних результатів виборів. У день голосування, 26 жовтня, до них долучаться більше 2 000 активістів для здійснення швидкого статистичного підрахунку голосів.