Як повідомляє спостерігач Громадянської мережі ОПОРА, 27 жовтня Хмельницька міська ТВК завершила прийом документів і обробила 100% протоколів від 115 дільничних виборчих комісій (ДВК).

 

Перераховувати бюлетені довелось на трьох виборчих дільницях: на ДВК № 681443 та ДВК № 681478 здійснювали перерахунок бюлетенів з виборів депутатів міської ради, на ДВК № 681478 – бюлетенів з виборів депутатів обласної ради.

За інформацією, яку надали у Хмельницькій міській ТВК, уточнювати дані в протоколах відправляли щонайменше 18 ДВК. Наявність арифметичних помилок у протоколах вплинула і на час приймання документації. До слова, секретар однієї із ДВК ще на дільниці зіпсував 90 проколів.

Найбільш поширеним порушенням на етапі доставки документів до міської комісії, констатує спостерігач ОПОРИ, стало те, що супроводжувати протоколи, окрім інших членів ДВК, нерідко доручали секретарям, які приїжджали до ТВК з печаткою. Хоча Закон України «Про місцеві вибори» (ч. 9 і 11 ст. 82) чітко визначає, що транспортування виборчих документів до відповідної територіальної виборчої комісії здійснюється за рішенням дільничної виборчої комісії головою або заступником голови виборчої комісії та двома членами цієї виборчої комісії – представниками різних суб’єктів подання кандидатур до складу відповідної дільничної виборчої комісії. Секретар виборчої комісії, інші члени комісії, які не супроводжують транспортування виборчих документів до територіальної виборчої комісії, залишаються у приміщенні виборчої комісії до отримання повідомлення про прийняття протоколів про підрахунок голосів на виборчій дільниці територіальною виборчою комісією. Під час транспортування виборчої документації печатка дільничної виборчої комісії, територіальної виборчої комісії зберігається у сейфі (металевій шафі) у приміщенні відповідної виборчої комісії.

 

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)

 Довідково: 

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android.Â