Станом на 18:00 зафіксовано агітаційні плакати від кандидатів на дільницях.

16:00. У м. Ковель на Волині кандидат у депутати до Ковельської міської ради від політичної партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» Галина Коляда прийшла на виборчу дільницю з плакатом, на якому було її зображення та вказано, що вона кандидат. На її прохання цей плакат було розміщено в приміщенні дільниці. Коли спостерігач ОПОРИ звернув увагу голови комісії, що такі дії можуть розцінюватись як порушення, плакат було знято. Аналогічна ситуація у с. Білин Ковельського району.

Відповідно до ч. 5, Ст. 76 Закону України «Про місцеві вибори» передбачено лише розміщення у приміщенні для голосування плакатів, що роз’яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори. Крім того, відповідно до ч. 2, Ст. 54 закону передвиборна агітація закінчується о 24-й годині останньої п’ятниці перед днем голосування.

16:40. У м. Ковель правоохоронні органи уже допитали свідків та членів комісії щодо «зникнення» трьох бюлетенів. Бюлетенів не знайшли. У даній справі відкрито кримінальне провадження.

Викрадення чи приховування виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування на референдумі, виборчого протоколу чи протоколу комісії з референдуму або скриньки з бюлетенями або незаконне знищення чи псування скриньки з бюлетенями караються штрафом від двохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до двох років. (Ст. 158 Кримінального Кодексу України).

За коментарями звертайтеся:

Людмила Хомич

Координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА у Волинській області

+380678896667

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори2015 #elect_ua #opora #опора)

Довідково:                                                                                                                             

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android