Поки значних порушень на Черкащині не зафіксовано. Проте має місце агітація на дільницях та неточності у списках.

Так, на дільниці № 710085 у м. Жашків у бюлетенях з кандидатами до районної ради допущена помилка. Замість «районної» написано «міської».

0 Buleten

Мають місце і неточності у списку виборців. Так, на ДВК №711085, що у м. Черкаси, жінці відмовили у голосуванні, мотивуючи це тим, що її немає у списку виборців. Проте, за словами цієї особи, запрошення на голосування на цю дільницю їй прийшло.

А на дільницях № 710867 та № 710863 (у м. Ватутіне) зафіксовано розміщення агітаційних матеріалів.

0 agitacia na DVK2

0 agitacia na DVK1

Нагадаємо, що згідно ст. 60. ч. 12: «З часу припинення передвиборної агітації відповідно до цього Закону забороняються проведення агітаційних заходів, розповсюдження передвиборних агітаційних матеріалів у засобах масової інформації, демонстрація агітаційних фільмів чи кліпів, розповсюдження виборчих листівок, плакатів, інших друкованих агітаційних матеріалів чи друкованих видань, в яких розміщено матеріали передвиборної агітації, публічні заклики голосувати за чи не голосувати за кандидатів на відповідних місцевих виборах або публічна оцінка діяльності цих кандидатів».

А згідно ст. 76, ч. 5: «У приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним дільнична виборча комісія розміщує плакати, що роз’яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори, передбачені цим та іншими законами України»

Крім цього, у м. Канів, зокрема на дільниці № 710893 також розміщені агітаційні матеріали і автобіографії кандидатів.

0 Kaniv agitacia2

Хоча там Канівська міська виборча комісія своїм рішенням дозволила ДВК вішати агітацію.

0 rishenna

Також перед входом на виборчу дільницю № 710709, у селі Мошни, висіли автобіографії про всіх кандидатів в депутати у селищну раду. Проте після зауваження спостерігача, листівки зняли.

0 agitacia moshnu

Окрім цього, подекуди досі не знята друкована агітація (біл-борди та листівки) у м. Черкаси.

Довідково:                                                                                                                             

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування. Слідкуйте за останніми новинами на сайті ОПОРИ та Мапі порушень «Місцеві вибори 2015». Рекомендуємо кожному спостерігачу, журналісту й активним громадянам завантажити мобільний додаток «Місцеві вибори» для Android