У Івано-Франківську спостерігач ОПОРИ зафіксував, як під час поширення друкованих матеріалів агітації за Володимира Яблоня, кандидата від Блоку Петра Порошенка «Солідарність» у депутати Івано-Франківської міськради, жінка агітатор збирала дані про осіб, яким вручила агітматеріал. На запитання про те, з якою метою вона збирає цю інформацію, жінка відповіла, що то для контролю її роботи.

«Зважаючи на специфіку виборів в Україні, збір виборчими штабами відомостей про виборців завжди у спостерігачів викликає підвищену увагу. Це пов’язано з тим, що невідомо яку справжню мету переслідують ті, хто проводить збір цих відомостей, та достеменно невідомо як ці відомості використовуватимуться. На території, де зафіксовані подібні випадки спостерігачі звертають особливу увагу, для того, щоб простежити чи не використовуються ці відомості у маніпулятивних цілях», – зауважив координатор ОПОРИ на Івано-Франківщині.

Для чого збирають агітатори збирають дані ОПОРА запитала Максима Яценка, керівника виборчого штабу Ігоря Насалика, кандидата на міського голову від Блоку Петра Порошенка «Солідарність»: «Контактні дані – це прихильник чи не прихильник. Ми просто повинні орієнтуватися, скільки людей нас підтримують, а скільки ні». Максим Яценко запевнив, що зібрані дані виборців використовувати не будуть. «Ці дані просто для статистики. Всі агітатори розуміють, що використання особистих даних регулюється законом, і дані ні в кого примусом не вимагають. Просять лишити дані, і якщо людина є прихильником і готова лишити дані, ми їх фіксуємо, щоб розуміти, скільки у нас є прихильників, ні більше, ні менше».

 Моніторинг парламенту Веб-сайт Фейсбук Твіттер

(#вибори2015; #elect_ua; #opora; #опора)

За коментарями звертайтеся:

email: [email protected]

 
Довідково:
Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.