Кандидат в депутати міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» організував турнір з дворового футболу. Спонсорував захід інший кандидат від цієї партії.

3 жовтня у Хмельницькому Богдан Міхняк, кандидат в депутати міської ради від «Об’єднання «Самопоміч» (округ № 20), влаштував турнір з дворового футболу, до участі у якому запросили дітей віком від 10 до 13 років. Меценатом заходу, як зазначається на банері, розташованому на огорожі майданчика, виступив інший кандидат до міськради від цієї політичної сили (округ № 19) – Олександр Поляруш. Інформація про турнір є і на сторінці «Об'єднання «Самопоміч» - Хмельницький» у мережі Facebook.

 

Проте лише футболом не обійшлося. Поряд з футбольним майданчиком організатори облаштували намет, у якому люди у футболках з логотипом політичної сили пригощали дітей печивом і напоями. Спостерігач ОПОРИ також зафіксував, як надували батут. Не зважаючи на те, що на банерах фігурує «Громадське об’єднання «Самопоміч», у наметі роздавали газети та календарики з зображенням кандидатів від партії «Об’єднання «Самопоміч». А організатора та мецената змагань, які звернулися до присутніх з вітальним словом, ведучі оголошували саме як кандидатів. До того ж привітати учасників прийшов і кандидат на посаду міського голови Хмельницького від «Самопомочі» Юрій Самолюк.

0 Samopomích turnír

0 Samopomích turnír 2

0 Samopomích turnír 3

0 Samopomích turnír 4

ОПОРА наголошує, що відповідно до чинного законодавства (ч. 6 ст. 54 Закону) фінансування передвиборної агітації може здійснюватися лише за рахунок і в межах коштів власних виборчих фондів кандидатів у депутати в одномандатному виборчому окрузі, місцевих організацій партій, кандидати у депутати від яких зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі. Забороняється використання для передвиборної агітації коштів з інших джерел, зокрема й коштів меценатів.

Кореспондент «Точки ОПОРИ» поцікавився у кандидатів, чи не вважають вони, що проведення таких заходів кандидатами є однією з форм непрямого підкупу виборців. На що Богдан Міхняк відповів: «Я діючий депутат міської ради і проводив спортивні заходи впродовж року. Ми просто робимо свято для дітей, щоб вони обирали здоровий спосіб життя». Олександр Поляруш, у свою чергу, зазначив: «Підкуп виборців – це встановлювати лавочки в дворах, а організація свята для дітей – це добра справа. Діти не є виборцями, а намет з печивом і напоями встановлений для того, щоб діти могли мати перекус під час турніру, оскільки він буде тривати за планом до 18:00».

Хочемо нагадати, що відповідно до ч. 4 ст. 60 Закону України «Про місцеві вибори» забороняється проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям грошей чи безоплатно або на пільгових умовах цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора місцевої організації партії, яка є суб’єктом виборчого процесу, політичної партії, місцева організація якої є суб’єктом виборчого процесу, або інших агітаційних матеріалів, за умови, що вартість таких товарів не перевищує 5 відсотків розміру мінімальної заробітної плати) та інших матеріальних цінностей або робіт чи послуг.

 

Моніторинг парламенту | Веб-сайт | Фейсбук | Твіттер

(#вибори2015; #elect_ua; #opora; #опора)

Довідково:

Громадянська мережа ОПОРА провадить громадське спостереження за місцевими виборами в Україні, які відбудуться 25 жовтня 2015 року. Громадське спостереження ОПОРИ – це сфера діяльності мережі, спрямована на об’єктивну оцінку процесу підготовки та проведення виборів, а також на запобігання порушенням виборчого законодавства через ефективно організований громадський контроль. Починаючи з 5 вересня, у всіх регіонах України працюють 144 довготермінові спостерігачі, до яких приєднаються понад 3000 короткотермінових спостерігачів у день голосування.